Президентът на САЩ Джо Байдън заяви, че за прекратяване на войната в Украйна ще е необходимо споразумение, постигнато чрез преговори, но не се ангажира с позиция дали Киев трябва да направи отстъпки.
Според френският държавен глава Еманюел Макрон нахлуването в Украйна е историческа грешка на руския президент.
Съединените щати няма да вземат никакви решения за Украйна без самата нея. Така отговори Байдън на въпрос дали Украйна трябва да отстъпи част от територията си на Русия в името на мира. "Това е тяхна територия и няма да им казвам какво трябва и какво не трябва да правят", отбеляза Байдън. САЩ ще продължат да помагат на украинците да се защитават, стана ясно още от изявлението на американския президент в стотния ден от нахлуването на Русия в Украйна.
Президентът на Франция Еманюел Макрон заяви, че с атаката срещу Украйна руският му колега Владимир Путин е допуснал историческа и фундаментална грешка за своя народ, за себе си и за историята. Той добави, че Путин днес е изолиран, а излизането от изолацията е труден път.
Макрон допълни, че Русия не трябва да бъде унижавана, за да могат боевете да бъдат прекратени и да се стигне до дипломатически изход.
Същевременно добави, че Париж иска да увеличи военната подкрепа за Украйна. И освен това да направи всичко, за да могат зърнените култури да излязат от Украйна.
Длъжностни лица от Съединените щати, Обединеното кралство и Европейския съюз "се срещат редовно" и обсъждат различни варианти за прекратяване на конфликта в Украйна, съобщи CNN.
Потенциалните решения, които се разглеждат, включват прекратяване на огъня и споразумение чрез преговори, както и рамка, предложена от Италия, според източници на CNN.
В информацията се твърди, че украински официални лица не са включени в преговорите, като съюзниците "не натискат Украйна да се ангажира с определен план или директно да я принудят да седне на масата за преговори с руснаците".
Служители, запознати с дискусиите, заявиха, че "нараства загрижеността", че конфликтът може да продължи с години, ако Русия и Украйна не подновят преговорите.
В троянското село Добродан министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще открие днес Център за настаняване от семеен тип на пълнолетни лица с деменция. Новият център е с капацитет 15 потребители с деменция, на които ще се предоставят услуги за резидентна грижа, поясни Мариана Николова, директор на общинския комплекс за..
В Народното събрание днес ще се състои кръгла маса на тема "Премахване на нотариалната заверка на подписите при прехвърляне на моторни превозни средства", организирана от депутата от "Продължаваме промяната-Демократична България" Йордан Иванов. Инициативата има за цел да срещне гледните точки на нотариусите, институциите, народните..
Два по-силни труса с епицентър недалеч от гръцкия остров Санторини бяха регистрирани през изминалата нощ на фона на продължаващата сеизмична активност в района. Малкото жители, останали на Санторини, съобщават за трудна нощ с няколко много силни труса. В рамките на час имаше две земетресения над 5-а степен по Рихтер. Сеизмолозите промениха..
Ежеседмично навсякъде по света стават инциденти между дронове и самолети , предупреди в интервю за БНР Тодор Иванджиков, председател на Асоциацията на българската авиационна индустрия. Дрон предизвика забавяне на полети на летище София Има антидрон системи, обсъждани в последните 2-3 години и не се предприеха действия летищата да бъдат..
"Парите за отбрана у нас може да достигнат 2.5 процента от БВП в следващите няколко години. Сега за сектора отиват около 2 процента. Харченето за модернизация не би повлияло на постигането на дефицит до 3 процента, нужен за еврозоната" . Това обясни пред БНР Павлин Русанов. Близо 25 години той е човекът, който стои зад планирането и управлението..
Очаква се днес, на поредно заседание, да се събере Съветът за съвместно управление към правителството. Не него ще бъдат обсъдени назначенията във вторият ешелон на властта - заместник-министри, областни управители и част от регулаторите, съобщи БНТ. Слави Василев: Не са разпределили порциите, затова не се разбират и за втория ешелон От там..
Споразумението за прекратяване на огъня в Ивицата Газа трябва да бъде отменено, ако "всички заложници", държани в палестинската територия, не бъдат освободени до събота на обяд, заяви американският президент Доналд Тръмп. След думите, че ако искането му не бъде изпълнено, ще остави "целият ад да се развихри", президентът уточни, че решението..
Според Закона за противодействие на корупцията всички лица, заемащи публични длъжности, трябва да подават декларации, в които да описват имотното и..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..