Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Холи Моли пред БНР: Публиката ти казва какъв стил и каква песен са добри за теб

Снимка: Global Records

След като покори музикалните европейски класации с хитовете си, румънската сензация Холи Моли даде специално интервю за Хоризонт и Понеделник вечер. Последният ѝ сингъл е Watch me, а мотивът му е от легендарното парче Superfreak на Рик Джеймс. Зад псевдонима Холи Моли се крие Мария Александра Флореа, родена в Букурещ.

"Мисля, че сега, както и в повечето ми интервюта, говори Холи Моли. Мария е много срамежлива. След интервюто ще се върна към нея. Мария е все още дете, много чувствителна, по-интровертна. Холи Моли впечатлява – непокорна, супер луда, в центъра на купона, със страшно много енергия. Понякога битката е между тези две личности в мен".

Вдъхновявайки се от историите около себе си, Холи Моли си спомня за най-личните си песни

"C’est la Vie може би е най-личната ми песен. Много точна за онова, което ми се случваше в онзи момента. Понякога мога да пиша за силни истории, но те не са изцяло мои. Представям си, че съм героиня и изживявам определен сюжет. Имам и друга песен, която е много близка до мен. Не знам дали някога ще види бял свят. Тя е много тъжна, посветена е на дядо ми, който почина. Това е най-силното нещо, което съм писала".


Първоначално Мария има друг псевдоним - Мис Мери. Важна част от живота ѝ, изградила я като търсещ артист

"Бях на 12, когато записах първата си песен. В началото пеех на английски. Израснах слушайки международна музика. След това в Румъния стана модерно да пеем само на румънски. Не знаех как да правя песни на румънски. Научих се и направих няколко. Тази част от живота ми е много интересна, защото бях много малка, но имах самочувствието на пораснал артист. Да бъда в студиото и да имам възможността да се науча да правя музика, да провокирам въображението си и да работя като музикант. Не бяха много дните, в които излизах с приятели. Бях винаги в студиото. Бях поканена и да пея на наградите "Грами", но не ми дадоха виза. Един голям шанс се изпари пред очите ми. Тогава се захванах с университета по актьорско майсторство. Трябваше да съм там всеки ден и спрях да се занимавам с музика. Все още ходех в студиото, но не представях официално нищо ново. Три години минаха. Много неща се промениха в мен, защото актьорската професия изисква много работа. Трябваше да се преоткрия като актриса. Вече не се чувствах като Мис Мери. Чувствах се пораснала. Знаех, че с румънска музика само в страната ми няма да успея да пробия на световния пазар. Исках да започна от начало. Като непознат артист, какъвто и бях. Така се появи и Холи Моли".

Холи Моли и публиката

"Публиката ти казва какъв стили каква песен е добра за теб. От резултатите, които получаваш след това. Прекарах много години в подготовка на албуми, пробвах различни концепции, но не изкарвах нищо. В края на 2019 бях толкова уморена и стресирана, че отрязах косата си и се превърнах в Холи Моли без видима причина. Публиката ми каза – това е добре за теб. И продължих с този тип музика".

Холи Моли не спира да създава музика дори и по време на световна пандемия

"По време на пандемията работех всеки ден с моя екип през Zoom. Записвах под чарашфите си, защото нямам студио у дома. Правехме това три месеца и създадохме много песни. Казах си – ако една песен успее, дори и съвсем случайно, това означава, че трябва да работя непрекъснато".

Какво си казва Холи Моли в онези минути, в които осъзнава, че е на ръба да се откаже

"Вече не преживявам такива моменти толкова често. Започнах да разбирам бизнеса. Когато са ми отказвали концерти или не получавах нужното внимание, или никой не ми връщаше имейл. Прекарвах месеци с надеждата, че ще се свържа с някой музикален лейбъл извън Румъния. Никой не ми отговаряше. Имаше много моменти, в които исках да се откажа, но имаше един глас, звучеше като лош и ми казваше "не можеш да правиш нищо по-добре от това, което правиш в момента, нищо няма да те направи по-щастлива, опитай всичко, продавай неща, прави каквото искаш".

Публиката често е заслепявана от блясъка на известните личности, без да си дава сметка какво стои в основата му 

"Нормално е, виждаме го навсякъде. Социалните мрежи са пълни само с резултати. Не виждате трудностите, не виждате работния процес на хората. Питаш се – защо и аз не успявам? Не знаеш какво има отвъд снимката. Колко години е отнел този резултат. Времето е много важно, понякога трябва да чакаме. Това е тест. Трябва да сме търпеливи, да работим. Добрите неща ще дойдат при нас".




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Вероника Христова

Професия театрален педагог: да накараш дете с увреждания да се забавлява

Тя е актриса, режисьор, театрален педагог. Тя е Вероника Христова и въпреки че преодолява ежедневни прегради с инвалидната си количка, живее за мига и за споделените преживявания. В „Горещо сърце“ ви срещаме с още един човек от екипа на Дневния център за хора с епилепсия в София – човек, който провокира децата да се забавляват и да..

публикувано на 21.07.24 в 04:48
 Боян Ангелов

Боян Ангелов: Ако по безскрупулен начин се отхвърлят класически произведения, ние сме обречени на неуспех!

Значимостта на личностите от миналото за съвременните творци, е темата на "Нощен хоризонт" в разговор с п редседателя на Съюза на българските писатели Боян Ангелов . Заедно с нeго се връщаме назад във времето към важни и вдъхновяващи моменти за мястото и ролята на родните ни класици в днешния свят , влиянието им върху нашата..

публикувано на 18.07.24 в 13:14
 Проф. Панайот Карагьозов

Проф. Панайот Карагьозов: "Петте кьошета" е роман пъзел, в които героите постигат катарзис

"Може би преди три години започнах да пиша романа , паралелно с разказите, които изненадващо за себе си, също започнах да пиша по време на пандемията, сподели за "Нощен Хоризонт" проф. Панайот Карагьозов, преподавал дълги години в СУ и автор на новата си книга-  "Петте кьошета" . "Петте кьошета" е първият роман на проф. Панайот Карагьозов , който..

публикувано на 16.07.24 в 10:42

Кристина Александрова: Човек до последно трябва да опитва да постигне дори невъзможното

Весела и небрежно звучаща като италианска канцонета – така описва себе си оперната певица Кристина Александрова, гост в рубриката „Горещо сърце“. Тя е незряща и от няколко години работи като музикотерапевт с деца и младежи от Дневния център за хора с епилепсия в София.  На 44 години Кристина Александрова продължава да сбъдва мечти, да се..

публикувано на 14.07.24 в 07:05
Надка Денчева

77-годишната Надка Денчева - спортната гордост на Павликени

Павликени има своята нова спортна гордост. 77-годишната Надка Денчева смая всички и с майсторство и издръжливост спечели златния медал за ветерани на 50-ия национален мастърс турнир по тенис на маса в курортния комплекс "Албена". Бившата трактористка не се дава на младите , продължава да спортува, готви се за следващия си турнир и е запалена фенка..

публикувано на 13.07.24 в 07:50
Владимир Карамазов

Владимир Карамазов: Фотографията дава възможност да разказваш

Фотографията дава възможност да разказваш. Това каза в предаването "РадиоТочка" актьорът Владимир Карамазов, който е и награждаван фотограф. "В последната година и половина се пренасочих към най-смислената част от фотографията, заради която исках да стана фотограф, защото исках да започна да разказвам моите истории и темите, които мен ме..

публикувано на 12.07.24 в 19:26

Марина Маринова: Музиката винаги е с мен

"Музиката винаги е с мен, независимо къде се намирам". Това каза в интервю за предаването "Хоризонт за вас" и рубриката "От другата страна на Радиото" музикалният редактор Марина Маринова, която е и водеща на "Музикална шарения". Тя работи в БНР от година и споделя, че се чувства точно на мястото си.  "Може би слушателите ме свързват с народната..

публикувано на 12.07.24 в 15:55