Великобритания ще бъде залята през лятото от стачна вълна в железопътния транспорт.
След серията от стачки на хиляди железопътни работници в края на юни за по-добро заплащане, компенсации на съкратени служители и по-добри условия на труд, главният профсъюз в бранша RMT насрочи още две дати за стачни действия – на 18 и 20 август.
По-рано от RMT вече бяха съобщили, че на 27 юли ще стачкуват работниците, ангажирани в железопътната сигнализация и пазачите.
Друг профсъюз - Aslef - пък насрочи за 30 юли стачка на машинистите от осем железопътни компании заради продължаващия спор за заплатите.
Изявлението на профсъюза дойде след като се провалиха преговорите за подобряване на заплащането на фона на постоянното поскъпване на живота.
Министърът на транспорта Грант Шапс нарече стачките „деструктивни“. Генералният секретар на Aslef Мик Уилън, който представлява машинистите каза, че хората по принцип не искат да стачкуват, но техните работодатели не са предложили нищо под диктовката на правителството на консерваторите и те просто нямат друг избор.
Обявената за 30 юли стачка ще бъде по време на Игрите на общността на нациите в Бирмингам от 28 юли до 8 август. Освен това на 30 юли, който се пада в събота, започва английското първенство по футбол в по-долните дивизии. Ето защо стачката може да причини сериозни проблеми на пътуващите.
Испания отбелязва ръст в раждаемостта за първи път от 10 години. През миналата година броят на новородените е с 0.4% по-висок спрямо 2023. Над 322 000 бебета са родени през 2024 в Испания, което е с повече от 1300 в сравнение с 2023. Данните са на Националния статистически институт. Въпреки ръста, увеличението на ражданията не води до..
Хората от Долна Оряховица се обединиха около каузата да имат паметник на Васил Левски. Повече от две години продължи дарителската кампания. Бронзовият монумент беше открит тази вечер. Десетки жители на Долна Оряховица се събраха да почетат 152-ата годишнина от безсмъртието на Левски пред бюст-паметника на Апостола, който беше открит в центъра на..
Над 406 милиона лева са постъпилите средства по бюджетната сметка на Министерството на отбраната за периода от 1 януари 2022 г. до 11 февруари 2025 г. като компенсации за предоставяне на военна помощ на Украйна. Това посочва министърът на отбраната Атанас Запрянов в отговор на въпрос на депутата от "Продължаваме промяната - Демократична България"..
Младeжи от Монтана спасиха жена от грабеж снощи. Извършителят е задържан от тях. Директорът на полицията в Монтана ги поздрави и ги награди с грамоти 37-годишен жител на монтанското село Сумер нападнал 52-годишна жена от Монтана в центъра на града. Това станало снощи към 20:20 часа на улица "Стефан Караджа" в района на пощата. Нападателят е..
В Ловеч в момента се провежда традиционното национално възпоменателно факелно шествие в памет на Апостола на свободата под надслов "152 години безсмъртие". Колоната тръгна от сградата на общината в центъра на града и стигна до паметника на Апостола край историческата крепост "Хисаря".
Доскорошният заместник-министър на здравеопазването доц. Петко Стефановски е единственият кандидат за управител на Здравната каса по новата процедура, открита на 12 февруари. Той е издигнат от парламентарната група на ГЕРБ-СДС, показва справка на сайта на Народното събрание. Доц. Стефановски е лекар със специалност "Спешна медицина", също така е..
"Можете да избегнете всяка война с капитулация, но въпросът е в справедливия мир" - това заяви в Европейския парламент полският министър на външните работи Радослав Шикорски, чиято страна в момента председателства ЕС. Той каза това в отговор на въпрос за изявленията на президента Тръмп, че Украйна е трябвало да преговаря, а не да допуска войната...
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
Повече от 2 месеца институциите у нас – АПИ, националното ТОЛ-управление, МРРБ и МС, мълчат за осъдително за България решение на Съда на Европейския..