10 българи ще бъдат включени в демонстративният отбор на световното таекуондо, който ще пристигне в България и ще направи специална демонстрация по време на церемонията по откриването на двете световни първенства, които предстоят в България в края на месеца. Това съобщи специално за БНР Слави Бинев – президент на Българската федерация по таекуондо.
Демонстративният отбор на световното таекуондо е съставен от професионални състезатели избрани в конкуренцията на милиони спортисти в Южна Корея, където таекуондо е национален спорт и историческо наследство. Тимът пътува по целия свят и удивлява зрителите с уникални изпълнения, а програмата му е запълнена с години напред.
Освен за тази уникална демонстрация, националните ни отбори се подготвят усилено и за двете световни първенства, който ще се проведат в "Арена Армеец" 28 юли до 7 август. Националите ни бяха на лагер на високопланинската база „Белмекен“, а сега са на подготовка във Франция.
„Имаме подписан договор с французите, тъй като там ще е следващата Олимпиада. Работим много добре с тях. Традиционно сме много добри в средните категории. Имаме липси в някои от най-високите и в някои от най-ниските категории. За съжаление няма да сме с пълни отбори на тези състезания, но ще бъдем с най-големия отбор, който някога е играл на световни първенства и за кадети и за юноши. Успяхме да привлечем едно момиче, което е истински талант, а никога не се е занимавало с таекуондо. Тя е състезател в тежка категория и е на 15 години. Мисля, че може да поднесе страхотна изненада. При младежите ще бъдем представени от 8 състезатели. Толкова ще бъдат те и при кадите. В женското направление при кадетите сме със 7 момичета, а в другата възраст ще сме с 8 девойки. Пристигат най-силните отбори, без Русия. При кадетите държавите участници ще са над 80, а при младежите над 100“, допълни Слави Бинев.
Освен на двете първенства на 1 август столицата ни ще бъде домакин и на Генералната асамблея на Международната федерация.
„След олимпийските игри в Токио бяха направени сериозни промени в правилника. Те се оказаха неудачни. Сега в София ще дискутираме именно правилника, който ще бъде валиден за 2024 година. Това ще бъде акцента и най-големите спорове. Спортът ни вече е много силов и не е толкова техничен. Състезателите се борят на терена, а не се ритат. Това е най-красивият боен спорт и трябва да бъде промотирана играта с крака. Крайно време е ударите с ръка, също да се отчитат с електроника“, разясни президентът на родната централа.
С гол на Лионел Меси Интер Маями победи Спортинг Канзас Сити с 1:0 в първи мач от 1/16-финалите на КОНКАКАФ Шампионска лига. Аржентинската мегазвезда Лионел Меси се разписа в 56-ата минута след пас на Серхио Бускетс. Мачът беше отложен за един ден поради лошото време (в града вали сняг и студ за втори пореден ден), но условията не се подобриха много,..
ПСВ Айндховен отстрани Ювентус с 3:1 след продължения в последния мач от плейофната фаза на Шампионската лига. Нидерландците стигнаха до безценното попадение в осмата минута на първото продължение, когато отбраната на италианците допусна огромна грешка. Йоан Бакайоко центрира от дясното крило и капитанът Федерико Гати изби топката неволно към вратаря..
Реал (Мадрид) , воден от една от най-големите си звезди Килиан Мбапе, набързо ликвидира съпротивата на гостуващия Манчестър Сити и го изхвърли без особено напрежение от Шампионската лига - 3:1 в испанската столица след 3:2 в първия мач в Англия. Мбапе бе големият лидер на "белите" в този мач и реализира хеттрик. Той бе точен още в 4-ата минута, после..
Ливърпул увеличи аванса си на върха пред Арсенал на 8 точки, но едва ли е напълно доволен от гостуването си на Астън Вила, където не успя да победи бирмингамци и мачът завърши 2:2. Срещата бе изтеглена напред от 29-ия кръг на английското първенство, тъй като "червените" от "Анфилд" имат да играят финал за Купата на Лигата срещу Нюкасъл. Сблъсъкът на..
Борусия (Дортмунд) се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като постигна равенство без голове в реванша срещу Спортинг (Лисабон), което изпрати германския клуб напред. Първият мач в португалската столица бе завършил с категоричен успех с 3:0 за германския тим и в реванша рутинно той стигна до класирането. Серху Гираси, водещият..
Съставът на Монтана 2003 надигра хърватския Студио Загреб с 80:66 (24:19, 21:22, 24:9, 11:16) като гост в среща от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори пореден за българския отбор, след като само преди 24 часа Монтана 2003 победи друг хърватски отбор Трешневка 2009 с 81:67 и вече има актив 10-5 на второ място във..
Най-добрата българска състезателка Александра Фейгин се класира на седмо място в кратката програма на тестовия турнир по фигурно пързаляне в Милано, който се провежда година преди Зимните олимпийски игри в Италия. Фейгин получи за изпълнението си оценка от 53.36 точки, от които 29.56 за технически елементи, 24.80 за компоенти на програмата и 1.0..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..