"Трябва да имаме култура за пестене на електроенергия. Това е продукт на труда ни и не трябва да го изхвърляме през прозорците. Затова е важна информационната кампания. Можем да пестим и през лятото, и през зимата".
Това каза пред БНР Драгомир Цанев от Центъра за енергийна ефективност. И посочи, че най-изгодни за отопление са климатиците.
"Най-неизгодно е отоплението на директно електричество – духалки, печки на реотани, радиатори. Най-много енергия се харчи за отопление и за охлаждане. Човешкото тяло през лятото се чувства най-добре на температура от 25 градуса. През зимата - 20-21 градуса".
По думите му най-евтината енергия е тази, която не ни трябва:
"Прозорците са най-слабата част, чисто топлотехнически. Оттам се губи най-много топлина. Стените заемат най-голяма повърхност и изолацията им носи спестяване. Погрижете се за сградната обвивка".
В предаването "12+3" той посъветва хладилниците да не се препълват и този електроуред да не е на слънце или до готварска печка.
"60 градуса са напълно достатъчни за бойлера".
Подмяната на крушките със съвременни да не се бави, допълни още той.
Интервюто с Драгомир Цанев можете да чуете в звуковия файл.
Една година от смъртта на руския опозиционен лидер Алексей Навални беше отбелязана с панихида в храм “Св. Неделя”. Инициативата е на движението "За свободна Русия", което е сдружение на руски имигранти в България. На днешния ден миналата година руските власти обявиха, че Навални е починал в отдалечена руска арктическа наказателна колония, където..
Фондация "Васил Левски", според мен, трябва да се превърне в държавно-обществена, както в други държави. Самата държава да се ангажира повече с най-уважавания и тачен национален герой. Мисля, че съм прав, заяви проф. Пламен Павлов, историк преподавател и председател на фондацията, в интервю пред БНР. В предаването "Неделя 150" разказа..
12 хиляди плодни, медоносни и паркови дръвчета за пролетно засаждане ще бъдат раздадени на централния пл."Свобода" в Дупница. Това се прави за втори път в града по иниицатива на "Гората.БГ", а Общината съдейства. Ще бъдат подарявани плодни дръвчета - кайсии - зарзали, сливи жълта афъзка, ароматни дюли, облачински вишни, ябълки (подложка), череши..
Атанас Зафиров и Борислав Гуцанов отиват на балотаж. Това е резултатът от първия тур в гласуването за председател на БСП на делегатите на 51-ия конгрес, научи "Хоризонт" от свои източници. Разликата помежду им е в полза на Зафиров. Трети се е класирал бившият председател на софийската организация Калоян Паргов, четвърти е евродепутатът..
"Смъртта на Алексей Навални дойде след години преследвания от Кремъл. Той не се уплаши. Той отстояваше свободата и демокрацията пред лицето на подтисничеството. Една година след смъртта му неговото наследство е живо". Това се казва в изявления на председателя на Европейския съвет Антониу Коща по повод първата годишнина от смъртта на..
Протестите срещу управляващите в Сърбия продължават над три месеца заради инцидента със срутената козирка на жп гарата в Нови Сад, при който загинаха 15 души. Днес продължават акциите на студентите в един от университетските градове - Крагуевац, които вчера бяха направили 15-часова блокада. Протестиращите в Сърбия отбелязват националния празник на..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Проф. Цоков е временно назначен, ще има конкурс за директор на Института по образованието . Това каза в предаването "РадиоТочка" министърът на..