Отборите на Италия и Гърция се класираха за четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Берлин (Германия) снощи, присъединявайки се към Полша и Финландия, които сториха същото по-рано през деня. Любопитен факт е, че три от четирите осминафинала вчера завършиха с еднакъв резултат – 94:86, а в последния мач Гърция надигра Чехия с 94:88.
Италианците поднесоха най-голямата изненада до момента на Евробаскет 2022, отстранявайки един от фаворитите за медалите Сърбия с 94:86 (20:28, 25:23, 21:17, 28:18) на осминафиналите. Тимът на Италия стартира последната четвърт със серия от 16:2 и въпреки дисквалификацията на старши треньора Джанмарко Поцеко, не изпусна контрола върху срещата до края.
Марко Спису бе най-резултатен за успеха с 22 точки, а Николо Мели добави 21 точки и 6 борби. За Сърбия голямата звезда на отбора Никола Йокич завърши с 32 точки, 13 борби и 4 асистенции.
Сред реферите на двубоя бе и българският баскетболен съдия Мартин Хорозов.
В последния осминафинал на първенството в Берлин Гърция се справи с отбора на Чехия с резултат отново много близък до този в предишните три мача, като разликата бе само две точки - 94:88 (20:20, 21:25, 22:22, 31:21), а делегат на двубоя бе генералният мениджър на Българската федерация по баскетбол Елеонора Рангелова.
Лидерът на гръцкия тим Янис Антетокунбо допринесе с 27 точки, 10 борби и 5 асистенции. Негова тройка при оставащи 31 секунди в мача подпечата успеха на Гърция. Преди последните 10 минути Чехия водеше с 67:63.
Ник Калатес се включи с 14 точки, 5 борби и 6 асистенции, а за Чехия най-резултатен бе Ян Весели с 21 точки.
Барселона се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига по футбол, след като победи с 3:1 Бенфика в реванша в Испания и отстрани португалците с три гола разлика. Следващият съперник на каталунците ще бъде победителят от срещата между Борусия Дортмунд и Лил. Барселона доминираше изцяло в срещата срещу Бенфика и си изкова победата още през първото..
България стартира с победа участието си в петото издание на IHF Emerging Nations Championship, което се провежда в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна. В първата си среща от група А на надпреварата момчетата на треньора Илиан Василев надделяха над Парагвай с 35:18. За победителите Светлин Димитров завърши с 12/12 гола, а Михаел..
На 76- годишна възраст почина една от големите фигури в българската художествена гимнастика - Тодорка Шишкова. Шишкова е бивш председател на Българската федерация по художествена гимнастика (1990-1999), председател на Техническия комитет към Европейската федерация по гимнастика ЮЕГ (1985-1988), член на изпълнителния комитет на ЮЕГ (1988-1991)..
На 76-годишна възраст почина най-великият щангист в историята на България. Норайр Нурикян си отиде от този свят, след като загуби битката с тежко онкологично заболяване. Ноно, както го наричаха приятели и познати, е първият олимпийски шампион и единствен двукратен златен олимпийски медалист по вдигане на тежести на България. Роден на 26 юли 1948 в..
Бивш пилот от Формула 1 ще участва в първото състезание за сезона в европейския картинг шампионат по издръжливост "ЕКО 12 часа на България", което ще се проведе на 12 април във Враца Началото на сезон 2025 година в европейският картинг шампионат по издръжливост ще е запомнящо, защото „ЕКО 12 часа на България“ отново има амбициите да е най-голямото..
Женският ни национален отбор по волейбол ще излезе срещу Канада в първия си мач на от груповата фаза на световното първенство, което ще се проведе в Тайланд между 22 август и 7 септември. В нашата група са още тимовете на на Турция и на Испания. Програма на България : 23 август от 11,00 часа срещу Канада 25 август от 14,30 часа срещу Турция 27..
Кандидатът за президент на Българската федерация по борба Гриша Ганчев се срещна с представители на клубове, съмишленици и радетели за българската борба в хотел "Черно море" във Варна. Бизнесменът представи пред тях програмата си за управление на спорта за периода 2025-2029 година, като се ангажира да инвестира четири милиона лева лични средства, ако..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..