Руският президент поиска гаранции, че санкциите, засягащи оборудването за газопровода "Северен поток 1", няма да бъдат прилагани, съобщи Ройтерс.
Владимир Путин обяви, че страната му няма нищо общо с поскъпването на природния газ в Европа и упрекна за това Украйна и западните санкции. Той предложи на германските власти да пуснат в експлоатация новия газопровод "Северен поток 2", а на европейците да попитат защо Киев е спрял транзита през един от тръбопроводите на своя територия.
Украинският оператор спря транзита по тръбата през Луганска област през май като посочи, че местните сепаратисти крадат от горивото, предназначено за Европа.
Федералното правителство в Германия "замрази" новата тръба в Балтийско море през февруари, след като Русия призна откъсналите се от Украйна Донецка и Луганска република.
Доставките на руски газ за Европа намаляха съвсем в края на август, когато "Газпром" спря подаването по "Северен поток 1" първо за профилактика, а след това с обяснението за теч на машинно масло в една от турбините - обяснение, което не бе прието от поддържащата оборудването германска фирма "Сименс".
Днес президентът Путин настоя, че Москва ще изпълни задълженията си по енергийните договори.
През април "Газпром" прекъсна доставките на синьо гориво по договора си с България след като поиска - безуспешно - да му бъде заплащано в рубли.
В България има хиляди питейни и увеселителни заведения, а дискотеките са 260 и те подлежат на регулярен и тематичен контрол , обясни в интервю пред БНР бившият директор на ГД ПБЗН ген. Николай Николов. "Регулярният контрол означава, че най-малко веднъж в годината се прави комплексна инспекция, а тематичните са по нареждане на ръководството..
Бързата реакция на органите в Кочани ме радва като гражданин и адвокат. Вярвам искрено, че ще се намерят истинските виновници и ще отговарят пред закона, каза Персида Стояновска , адвокат от Скопие и активен гражданин, в интервю пред БНР. "Трябва да се спазват основните стандарти и правила. Има виновник и самият народ не вярва в системата,..
Мечка се е появила край границата над кюстендилското село Гърляно, разказа за БНР кметът на селото Венелин Енчев. Забелязали са я и граничните патрули, които охраняват в този участък на планината. Мечката изглежда се е събудила след зимен сън, изтощена и гладна е, затова може да започне набези по селото, опасява се кметът Венелин Енчев, който..
От Министерството на външните работи информират българите, които възнамеряват да посетят Истанбул, че от днес турските власти са наложили ограничения за придвижване по определени пътни артерии на града, спирки на градския транспорт и метрото. Екрем Имамоглу: Моят народ ще даде необходимия отговор на лъжите Кметът на Истанбул Екрем..
Държавата отпуска близо 2 и половина милиона лева, с които да бъдат компенсирани родителите, за чийто деца няма място в общински детски ясли или в яслени групи, както и в държавни и общински детски градини. Сумите са за ноември и декември миналата година. Те ще бъдат предоставени авансово на общините София, Пловдив, Варна и Родопи, докато бъде приет..
Ресторантьори и хотелиери от Кюстендил се включиха в протеста на бранша, като организираха автошествие до Симитли. Кюстендилци са един от лъчовете на протеста, към тях се присъединяват работещи в бранша от Дупница, Сапарева баня и др. Те отново заявяват, че увеличението на ДДС на 20% ще доведе до фалити, до съкращаване на работни места, ще увеличи..
За борба с градушките на територията на областите Ямбол и Бургас ще бъдат изградени 70 площадки с наземни генератори със сребърен йодид ( AgI) . Земеделското министерство планира те да влязат в действие през следващото лято. МЗХ ще ползва наземни генератори за противодействие на градушките Ямбол и Бургас са сред регионите, в които няма..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Управниците, включително здравният министър, са тези, които взимат решения и са отговорни за начина на функциониране на системата и са жертва на..