Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Два медала за България във финалите на Балканските игри по спортна гимнастика в Истанбул

Два медала спечелиха българските състезатели на Балканските игри по спортна гимнастика, който се провеждат в турския град Истанбул.

Никол Соколова грабна сребърното отличие във финала на греда при девойките. Състезателката на СКГСФ „Стрийт Уоркаут България“ получи за своето изпълнение 11.200 точки, като допусна да бъде изпреварена само от представителките на Хърватия Мила Припич (11.300 точки) и на Унгария Мира Хуркез (11.200 точки), която има по-висока оценка за изпълнение.

При младежите Майкъл Дунев от СКГ „Йовчев-Дунев“ стъпи на най-ниското стъпало на почетната стълбичка във финала на земя. Синът на олимпийският ни вицешампион на висилка от Игрите в Атланта през 1996 година Красимир Дунев – Майкъл беше оценен от съдиите с 12.550 точки, което му беше достатъчно за бронзов медал. Другият ни представител на този уред в топ 8 – Наско Миков от ГСК „Пирин Благоевград 2011“ завърши на 6-та позиция с 12.150 точки.

Във финала на кон с гривни малко не достигна на Максим Казанджиев да се нареди сред призьорите. Гимнастикът на ГСКСП „Гераниум“ получи 11.950 точки, което му отреди 4-то място. Другият ни представител в този финал Никълас Наков е шести с 11.400 точки.

Във финала на халки Казанджиев е пети с резултат от 12.050 точки.

Протоколи с резултатите можете да видите ТУК:

Final_1.pdf

Новак Джокович

Новак Джокович се класира за десети финал на Откритото първенство на Австралия

Сърбинът Новак Джокович се класира за безпрецедентния десети финал на Откритото първенство на Австралия по тенис. Във втория полуфинал от програмата поставеният под номер 4 в схемата Джокович победи американеца Томи Пол със 7:5, 6:1, 6:2 за два часа и 22 минути игра. В спора за титлата в неделя бившият водач в световната ранглиста ще срещне..

публикувано на 27.01.23 в 17:23

България с трети медал от европейския младежки фестивал в Италия

Андреа Коцинова и Иван Иванов донесоха трети медал за България на продължаващия в Италия олимпийски зимен младежки европейски фестивал. В отборния бордъркрос Коцинова и Иванов завоюваха бронзово отличие. Във финала българите отстъпиха единствено пред двата тима на Франция. Дотогава българските състезатели имаха само победи по пътя към големия..

публикувано на 27.01.23 в 17:17
Никола Цолов

Номер 9 за Никола Цолов през 2023 година във Формула 3

Никола Цолов ще се състезава с номер 9 във Формула 3 през 2023 тодина. Това стана ясно след като отборът на АРТ официално обяви състезателните номера на своите пилоти за предстоящите сезон. Тъй като френският екип завърши на трето място в отборния шампионат през 2022 година на него му се падат номерата 7, 8 и 9. Шефовете на отбора избраха да дадат №9..

публикувано на 27.01.23 в 17:13
Милена Тодорова

Милена Тодорова с 9-то място в спринта на ЕП по биатлон

Милена Тодорова се класира на девето място в спринта на продължаващото в швейцарския зимен център Ленцерхайде европейско първенство по биатлон за мъже и жени. Два пропуска от положение прав лишиха българката от сигурен медал в дисциплината 7 километра и половина. Българката беше втора след първата срелба, в която повали всичките пет мишени, но..

публикувано на 27.01.23 в 13:11
Кристиано Роналдо

Ал Насър с Роналдо отпадна от Суперкупата на Саудитска Арабия

Отборът на Ал Насър с португалската звезда Кристиано Роналдо в състава отпадна от Суперкупата на Саудитска Арабия след загуба с 1:3 от Ал Итихад на полуфиналите в Рияд. 37-годишният португалски национал, петкратен носител на "Златната топка", имаше няколко шансове да отбележи гол, но беше добре пазен от защитата на съперника през по-голямата..

публикувано на 27.01.23 в 12:27
Няма да допуснат руснаци на Европейските игри в Полша

Руски спортисти няма да участват в Европейските игри през 2023 година в Полша, въпреки това призивът на Международния олимпийски комитет (МОК) да обсъди възможността за допускането им, съобщават официално от Европейските олимпийски комитети (ЕОК). „Всички възможни решения относно потенциалното участие на спортисти от Русия и Беларус в..

публикувано на 27.01.23 в 11:52

Аякс уволни старши треньора Алфред Шрьодер

Ръководството на нидерландския футболен гранд Аякс уволни старши треньор на отбора Алфред Шрьодер заради серия от слаби резултати. Конкретна причина за решението на управата е снощното домакинско 1:1 срещу застрашения от изпадане Волендам в 18-ия кръг на националното първенство. Така амстердамците записаха шесто поредно равенство и седми..

публикувано на 27.01.23 в 11:18