Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Младите ни волейболисти спечелиха бронза на европейското

Националният отбор на България по волейбол до 20 г.

Националният отбор на България спечели бронзовите медавли на Европейското първенство по волейбол за младежи под 20 години.

България победи Белгия с 3:1 (25:17, 25:19, 19:25,  25:17) в малкия финал на шампионата, игран в Монтесилвано, Италия.

Това е нов сериозен успех за селекцията, водена от старши треньора Мартин Стоев, след второто място на Световното първенство до 19 години в Иран през 2021-а.

По публикацията работи: Светослав Табаков
Кирил Милов

Кирил Милов спечели титлата в Загреб

Кирил Милов триумфира на турнира Гран при в Загреб, първа рейтингова надпревара за сезона, съобщи българската федерация. На финала в категория до 97 кг на класическия стил българинът победи с технически туш 10:2 за 2,51 мин унгареца Тамаш Левай (Унгария), който е трети на световното през 2022-а. Така Милов, който е европейски шампион и втори в света..

публикувано на 05.02.23 в 21:27

Левски спечели в петсетова драма с Хебър

Волейболистите на Левски София записаха десета победа в Супер Волей лигата, след като надделяха над шампиона Хебър (Пазарджик) с 3:2 (25:19, 23:25, 25:16, 28:30, 15:13) в мач от 13-и кръг на първенството, изигран в зала "Левски София". Двубоят продължи повече от два часа и половина.  "Сините" са трети в таблицата с 29 точки (10 победи, 3..

публикувано на 05.02.23 в 20:51

С 10 човека Байерн разгроми Волфсбург

Байерн (Мюнхен) победи с 4:2 като гост Волфсбург в мач от 19-тия кръг на Бундеслигата.  Кингсли Коман (9’, 14’), Томас Мюлер (19’) и Джамал Мусиала (73’) се разписаха за баварците, а за домакините точни бяха Якуб Камински (44’) и Матиас Сванберг (81’).  В 54-тата минута за втори жълт картон бе изгонен халфът на Байерн Йошуа Кимих. Кадровите проблеми..

публикувано на 05.02.23 в 20:46

Тотнъм спря Манчестър Сити, рекорд за Хари Кейн

Тотнъм изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона и победи шампиона Манчестър Сити с 1:0. Единственото попадения в изключително вълнуващия двубой реализира Хари Кейн в 15-ата минута. С него той стана рекордьор по голове за Тотнъм и отбеляза гол номер 200 във Висшата лига. Играчите на Гуардиола имаха претенции за дузпа в 76-ата минута...

публикувано на 05.02.23 в 20:31
Кирил Десподов с наградата.

Кирил Десподов за трети път е Футболист №1

Кирил Десподов стана за трети път общо и втори пореден Футболист на България. Нападателят на Лудогорец и националния отбор на България бе големият победител в 62-рата анкета на спортните журналисти с 193 гласа. На второ място е халфът на Вердер Бремен Илия Груев, който получи 179 точки. От негово има наградата взе баща му Илия Груев, който..

публикувано на 05.02.23 в 20:12

Реал изпусна дузпа и загуби срещу Майорка

Шампионът Реал (Мадрид) допусна изненадващо поражение с 0:1 при гостуването си на Майорка в среща от 20-ия кръг на испанското първенство. Начо Фернандес си вкара автогол в 13-тата минута. През второто полувреме Марко Асенсио пропусна дузпа. Загубата дава възможност на Барселона да увеличи преднината си на 8 точки. Каталунците играят тази вечер у дома..

публикувано на 05.02.23 в 17:05
Владимир Зографски

Зографски отпадна в квалификацията на втория старт във Вилинген

Българинът Владимир Зографски отпадна в квалификациите на втория старт от Световната купа по ски скокове в германския зимен център Вилинген. Той направи скок от 101.5 метра и получи 46.1 точки. Така той остана на 55-о място, а само първите 50 продължават в основната част на надпреварата. Победител в квалификацията стана норвежецът Халвор Гранеруд със..

публикувано на 05.02.23 в 17:01