Председателят на БСП Корнелия Нинова направи първи коментар след вчерашния вот, на който избирателите отредиха на социалистите пето място.
Нинова заяви, че БСП няма да подкрепи кабинет с мандата на ГЕРБ-СДС и няма да участва в коалиция, в която участват ГЕРБ и ДПС.
Резултатът на левицата на тези избори Нинова определи като недобър и по-нисък от очаквания, но по думите ѝ БСП няма да драматизира този факт. Националният съвет на партията в събота ще се събере, за да обсъди резултата на БСП от вота на 2 октомври.
"Притеснени сме от понижаващата се избирателна активност, това е шамар за политическата класа и е крайно време да осмислим какво ни казват гражданите", добави Нинова на брифинг.
И още: "Очаквахме по-високи резултати, но не драматизираме от това, вземаме си поуки, ще вземем решения какво да променим. Успяхме да запазим предишния си резултат с по-малко от 1% разлика, това е позитивното".
"В събота свикваме Национален съвет на БСП, там ще говорим за резултатите и ситуацията. Оставка няма да подавам", подчерта тя.
Чуйте изявлението от звуковия файл:
Студенти също направиха акция за събиране на дрехи за Турция и Сирия. Бус с дрехи е тръгнал рано тази сутрин за Турция. А този следобед ще замине друг за Сирия. Това каза Даниел Парушев от Национално представителство на студентските съвети. "Това, което споделят, е, че имат достатъчно дрехи. Това, което търсят вече, е печки, които да могат..
Комисията за защита на личните данни е започнала проверка на подписката за провеждане на референдум "за защита на българския лев". За това съобщи Деян Николов, говорител на Инициативния комитет и представител на партия „Възраждане“. Той определи това като „политическа поръчка“. По думите му проверява се Инициативният комитет и начинът, по който се..
В реч пред Европейския парламент украинският президент Володимир Зеленски поиска още оръжия и призова за бързо започване на преговорите за присъединяването на страната му към ЕС. Весела Владкова обобщава. Украинският президент Володимир Зеленски се обърна към евродепутатите с думите: "Европа, ние се защитаваме срещу най-голямата..
Испанските спасителни екипи вече работят денонощно, за да търсят оцелели в Турция след земетресението, което опустоши както страната, така и съседна Сирия. „Колкото повече време минава, толкова по-малка е вероятността да се намерят живи хора в развалините, но няма да губим надежда“, каза ръководителят на комуникацията на Военното спешно звено..
"Няма как да контролираме ценообразуване, което е следствие на нормални икономически процеси, инфлационни и други. Но цени, които са завишени вследствие на изкуствено създадени предпоставки, а именно използването на нелоялни търговски практики и прилагането им от търговците, ще бъде обект на засилено внимание от страна на КЗП и другите контролни..
Оценките от държавните зрелостни изпити ще имат тежест при приема на кандидат-студенти в общо 48 висши училища за академичната 2023/24 гoдина, съобщиха от Министерството на образованието и науката. В повечето висши училища кандидат-студентите ще могат да избират дали в бала им да влезе оценката от приемния изпит или тази от матурата. Само..
Синът на пернишкия прокурор Бисер Михайлов - Васил, остава в ареста. Според Софийския районен съд има опасност - на свобода, той да извърши друго престъпление. По време на съдебното заседание стана ясно, че заради конфликтното си поведение, Васил Михайлов е БИЛ преместен в друго място за задържане. По думите на наблюдаващия прокурор..
Има презастрояване и урбанистични проблеми в някои градове в Турция . Това обясни пред БНР проф. Петър Павлов, който е ръководител на..
"Глупаво е често да се казва колко изморени от избори са хората. Да се внушава, че това огромно усилие ни уврежда, е толкова нечестно! Най-малкото нещо,..
" Връщането на Александър Морфов в Народния театър не беше съпроводено с всенародни тържества . След това се случи скандалът с Велислава Кръстева...