Служебният министър на външните работи Николай Милков обеща изчистване на механизмите за заплащане във ведомството, но по-високи заплати ще са възможни само при действащо правителство.
Думите му бяха по повод вчерашната декларация на служители от министерството, в която те изразяват готовност за стачни действия, а причината - ниското заплащане.
Милков каза, че се е срещнал с недоволните служители и уточни:
"Познавам я тая ситуация от много години. През 1998 г., когато ние имахме най-тежък бюджет, това беше годината на въвеждане на валутния борд, бюджетът на външно министерство беше 100 млн. лева. В момента за тази година бюджетът е 156 млн. лева. За тоя четвърт век и повече всички разходи на министерството са се увеличили в пъти".
Без да уточнява какви са възнагражденията във ведомството, министър Николай Милков посочи, че средната заплата е поне 25-30 процента по-ниска от средната за София.
Община Плевен обявява втори търг за продажбата на жилищен блок, закупен преди време от НЕК. Новата оценка възлиза на близо 4 милиона лева. На първия търг не са се явили желаещи, сега втората оценка е с 1 688 100 лева по-ниска, кметът д-р Валентин Христов: "Блока, който общината закупи за 2 600 000 лв., пуснахме след първата оценка за 5 665 000..
10 пъти по-малко нарушения на нискоемисионната зона в центъра на София, в която бе забранено влизането на коли с категория 1 и 2, отчете заместник-кметът по екология Надежда Бобчева. Зоната беше в сила от началото на декември, миналата година, до края на февруари, тази година. По време на тестовете през миналия ноември нарушенията са били 20..
"Качествени работни места и достойни заплати във фокуса на синдикалните организации от страните-кандидатки за членство в Европейския съюз" е темата на международна конференция, организирана от Конфедерация на труда "Подкрепа". Форумът се провежда в София със съдействието на Европейския център за работническо обучение /EZA/. Сред..
В Свищов започна санирането на 18 стари жилищни блока с финансиране от близо 30 милиона лева по Плана за възстановяване и устойчивост. До 30 юни догодина трябва да приключат дейностите по енергийната ефективност за 738 домакинства в крайдунавския град. Одобрените сгради са 19, но при една от тях все още санитарното не може да започне,..
Ако управляващата конфигурация ще се промени по някаква причина, това няма да е заради влизане на "Величие" в парламента , а заради проблемите, които вече се виждат в управляващата коалиция през последната седмица. Това каза пред БНР политологът Димитър Ганев от "Тренд" и коментира, че Бойко Борисов има един силен аргумент спрямо останалите..
Сирийското министерство на отбраната обяви край на военната операция в западната част на страната, тъй като целите са постигнати, предаде Франс прес. Боевете срещу сили, лоялни на предишния режим, и масовите екзекуции на мирни граждани отнеха живота на стотици хора от четвъртък насам и предизвикаха тревога в международната общност, отбелязва..
Украйна иска мир и Русия е "единствената причина, поради която войната продължава", заяви украинският президент Володимир Зеленски в навечерието на потенциално жизненоважни преговори с Вашингтон, които ще се състоят в Саудитска Арабия, предаде АФП. "Украйна се стреми към мир от първата секунда на войната и ние винаги сме казвали, че..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..