Здравейте, уважаеми радиослушатели, скъпи съучастници, днес ще си говорим за хартиените бюлетини в нашия динамичен електорален живот.
Вие слушате “Новини с добавена стойност” - един бюлетин, който не е на хартия.
Тоест аз произвеждам нещо като бюлетините от машинното гласуване. И такова нещо измислиха - машините за гласуване да имат отделителна система за принтирани хартиени бюлетини. Това иска да въведе ГЕРБ, знаменосецът на Хартиената коалиция в нашата умна и красива държава.
ГЕРБ иска машините за гласуване да произвеждат хартиени бюлетини, защото книжният тигър Борисов няма доверие на Николас Мадуро от Венецуела и неговите машини. Тези коварни машини, които произвеждат чували с флашки и съмнителни дигитални бюлетини.
Абе добре поне, че не ни карат да гласуваме с тоалетна хартия, че много скъпа стана.
Аз кола не карам и не знам колко струват горивата на бензиностанциите, чувал съм, че Бойко Борисов ще свали цените, ако не сега, то подир следващите избори. Та за горивата не знам, но като вляза в магазина и като видя цената на хартиената бюлетина, направо ми се иска да мина на машинен вот!
Друга партия в хартиения авангард е ДПС.
Покрай политическата цел да се премахне Обществения съвет към Централната избирателна комисия, зададоха въпрос на една млада колежка от ДПС какво мисли за това - няма ли да се намали по този начин влиянието на гражданите върху изборния процес.
И младата колежка от ДПС в отговор каза нещо космически красиво:
Гражданското общество, вика, е навсякъде около нас!
Аз неволно си припомних друга една прелестна колежка - Цецка Цачева, която навремето каза, че реалността е навсякъде около нас.
От една страна - реалността ни обгражда отвсякъде. А в наши дни вече имаме обръч от гражданско общество навсякъде около нас.
Абе ще се ходи май на избори пак напролет - гражданското общество даже почна някакви протести навсякъде около нас и най-вече на кривите жълти павета..
Третата партия от Хартиения алианс е БСП.
Тая вековна партия БСП, с хартия и без хартия някъде към края на зимата ще се стопи като снега в Стара Загора. Ако не сте били в Стара Загора, да знаете, че там снегът се задържа всяка година около няколко минути и отшумява като приказка. БСП не е на няколко минути, а на сто и кусур години, ала под ръководството на Корнелия Нинова оракулите вече ѝ броят последните дни.
Аз чух, че Корнелия Нинова се зарекла да остане като последен мохикан на върха на БСП, дори да остане сама в партията.
Това е, разбира се отговорна позиция - never give up, както се казва на англо-саксонски.
А както казва флагманът на Хартиената флота Бойко Борисов - ние се държим отговорно, а те са като децата на Хелоуин. Сиреч поборниците на машинационното гласуване са като изпусната детска градина на тиквено парти.
Хартия - това е гръцка дума, означава папирусен лист, документ.
На руски има подобна архаична дума, само че руснаците казват ха̀ртия - те наричат ха̀ртия примерно някой древен ръкопис, паметник на литературата или важен документ.
Латинският братовчед на гръцката хартия е думата харта. В европейските езици има такива харти, примерно Магна Харта или Хартата за правата на човека.
Тия харти са фундаментални папируси, нещо подобно на Истанбулската конвенция.
А днес Хартиената харта гарантира на хартия избирателните права на всички българи, дори тия в странство, които си нямат район “Чужбина” и се скитат немили-недраги като някакви хъшове в Народния театър.
Хартиеният кораб гордо плува
по златните вълни електоратни.
Напролет явно пак ще се гласува,
ще има пак измами многократни!
Негово Светейшество българският патриарх и Софийски митрополит Даниил отслужи днес трисагий (кратка заупокойна молитва - бел.ред.) за загиналите в трагичния инцидент в Кочани, Република Северна Македония, в митрополитския катедрален храм "Св. вмчца Неделя". На службата присъства посланикът на Република Северна Македония в България Агнеза Руси. След..
На фона на оптимистични изявления от Вашингтон, че страните в конфликта в Украйна никога не са били по-близо до примирие, британският външен министър Дейвид Лами заяви в Камарата на общините, че не вижда признаци руският президент Владимир Путин да се съгласи с предложението за прекратяване на огъня. Тръмп планира да обсъди по телефона с Путин..
Мащабна спасителна операция се провежда от днес на обед от кипърските власти след преобръщане на лодка с мигранти извън териториалните води на страната, край югоизточния бряг на острова. Предполага се, че на борда ѝ са се намирали 21 души от Сирия. До момента само двама са оцелелите. Спасителните действия се извършват в район на около 30 морски мили от..
Германският производител на луксозни автомобили "Ауди" (Audi) ще съкрати 7500 работни позиции в Германия до края на 2029 година. Това се посочва в съвместно съобщение на компанията и на работническия съвет на заетите в нейното германско подразделение, предаде Ройтерс. Съкращенията ще обхванат предимно административното и развойното звено на компанията...
10 младежи от Северна Македония не успяха тази вечер да дарят кръв в София за настанените там пострадали при пожара в дискотеката в Кочани. Тежко остава състоянието на приетите за лечение у нас 14 пострадали в пожара в Кочани Пътувалите от Щип млади хора завариха привечер палатката на БЧК пред "Пирогов" пуста. Десетимата младежи ще останат..
Управителят на ВиК дружеството в Ямбол Христина Микуцева е готова да подаде оставка при условие, че кметовете на петте общини в областта я поискат. Преди дни жители и кметове на над 40 села от община Тунджа протестираха пред сградата на ВиК-дружеството с настояване за справяне с проблемите с безводието. Селата на община Тунджа..
Десетки плевенчани се събраха на протест пред Съдебната палата в града тази вечер. Те настояват за строги присъди срещу хората, които упражняват насилие над животни. Три обвинения са повдигнати срещу Габриела Сашова и Красимир Георгиев, измъчвали животни "До живот“, това скандираха събралите се предимно млади хора пред Съдебната..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..