Десетки колеги, приятели и роднини изпратиха телевизионната говорителка Анахид Тачева. Поклонението беше в ранния следобед в столичната църква „Св. Седмочисленици“. Анахид Тачева почина на 82 години в петък, 18 ноември.
Ето с какви думи я изпрати нейната внучка Десислава Цонева:
С цялата тази харизма, която имаше, с изключително финото ѝ чувство за хумор тя беше просто наистина една легенда. Анахид не може да бъде забравена. Не само заради това, което е оставила чисто в публичен план, а за това добро, което е направила на всички хора, които са имали възможността да се докоснат до нея и по някакъв начин да бъдат част от нейния живот".
Анахид Тачева е говорителка в БНТ в продължение на 30 години. Зрителите я помнят с участието ѝ във филма „Нощта срещу 13-и“, където си партнира с Апостол Карамитев. Била е и водеща на конкурсите „Мелодия на годината“ и "Златният Орфей".
Европейският съюз постави правните основи на специален трибунал за войната на Русия в Украйна, се казва в изявление, цитирано от Ройтерс. След като започне да функционира, трибуналът ще има правомощията да подвежда под отговорност руските политически и военни лидери.
Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина (УМБАЛСМ) "Н. И. Пирогов" получи първа част от заявените количества анатоксин, необходим за лечението на пациентите с ятрогенен ботулизъм, съобщиха от лечебното заведение. Разширен екип от специалисти, оглавен от доц. Мария Димитрова, постави първата доза на най-тежко..
48-годишният мъж, който пострада днес в центъра на София, след като беше нападнат с нож, вече е освободен от Университетската многопрофилна болница за активно лечение и спешна медицина "Н. И. Пирогов", съобщиха от лечебното заведение. Оттам припомнят, че мъжът бе транспортиран тази сутрин в спешното отделение на "Пирогов", където премина подробни..
От "Демократична България" не са готови да подкрепят проектобюджета за тази година. В призива за подкрепа на премиера Росен Желязков Божидар Божанов видя признание за нестабилност: "Не изключваме да подкрепим някои текстове на бюджета, а ко те отговарят на нашите приоритети - за съкращаване на разходите в МВР чрез оптимизация на заплащането, за това..
Няколко души са били убити в Швеция при нападение в образователен център за възрастни, съобщи полицията. Смята се, че извършителят е сред ранените, каза говорител на полицията. Стрелба в шведско училище, има ранени Органите на реда добавиха, че не изключват възможността да има и други заподозрени, предаде АФП. "Един от ранените е човек, за..
Около 9000 души са напуснали гръцкия остров Санторини по въздух и вода, след продължаващите дни наред земетресения в района. Този следобед беше регистриран и най-силният досега трус от 5 по Рихтер. Множество хора се опитват да напуснат Санторини Санторини продължава да се тресе: За ден 6 хил. гърци и туристи са го напуснали Сънародникът..
Президентът Румен Радев призова съдебната система да бъде освободена от политически и олигархични влияния и обяви, че без да се осветлят казусите с Нотариуса и "Осемте джуджета“ не може да има съдебна реформа. Държавният глава и председателят на Народното събрание Наталия Киселова участваха в дискусия на тема "Оттук накъде със съдебната власт?“,..
Държавата има проблем с прозрачността, вече сме във втората четвърт на XXI век, и в администрацията, като Министерството на финансите нямаме дори..
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се наместят те! Това мнение изказа пред БНР политологът Слави..
В момента всеки се упражнява на тема ДДС в ресторантьорството , но без аргументи за връщане на 20%. Това заявява Георги Тръпков, хотелиер и..