Костадин Паскалев обяви идеята си за ново ляво обединение. За да я обсъдят, утре в НДК ще се съберат АБВ и Румен Петков, „Изправи се.БГ“ и Мая Манолова, прогресивната линия на Красимир Янков, Движение 21 на Татяна Дончева, МИР на Симеон Славчев и „Нормална България“ на Георги Кадиев.
Лявото е в криза, а един от начините да се излезе от нея е да се обединим, обясни пред БНР Георги Кадиев.
„Искам да съм пределно ясен, че нямам никакви амбиции нито да сменям ръководството на БСП, нито да превземам „Позитано“. Лявото не може без БСП, а вече и без всички останали. Прекалено много станахме, за да не се обединим“.
Желанието на БСП да доминира в лявото доведе до тази криза, обясни той в предаването „12+3“.
„БСП трябва да разбере, че времето, в което се държи като доминант в лявото, а не като партньор, е отминало. Бъдещето не е на някакво еднолично доминиране. Силата на лявото винаги е била в разнообразието. Това беше и силата на БСП, но тя започна да се превръща в еднолична партия, в която решенията се взимат от един човек или от много тесен кръг“.
„Когато това се загуби, започнахме да губим и избиратели“.
Целта не е да правим конкурентна на БСП организация, обясни той.
„Искаме да го направим всички заедно. Да бъдем партньори. Предвидена е среща на левите обединения с опозицията в БСП, но не и с ръководството. Ако получим покана за такава, ще се отзовем. Но с тях или без тях, по-добре заедно, някакво обединение в ляво трябва да се направи, защото резултатите са много лоши. Те не се дължат на хартиената бюлетина. Лявото е в криза. Може би с хартиената бюлетина ще се върнат част от най-възрастните избиратели, но за колко време ще е това? Демографският проблем на БСП и на лявото става все по-голям".
Всички ние сме хора, които са минали през политиката и са се въртели в нея, поясни Кадев.
"Малко сме като разведено семейство, което се опитва да се събере в името на децата. Имаме търкания, но това няма значение".
Цялото интервю на Снежана Иванова с Георги Кадиев може да чуете в звуковия файл.
Българската телеграфна агенция отбелязва 127 години от своя първи бюлетин с новини. Бяха представени нов новинарски център, читалня и нов шрифт ЛИК, създаден специално за Българската телеграфна агенция от Националната художествена академия. Генералният директор на БНР Милен Митев пожела на колегите от БТА смелост и сили да продължават това, което правят..
Над половин милион лева ще струва монтирането на 3 километра обезопасяваща мрежа от двете страни на пътя Кюстендил - с. Ябълково срещу пуснати безконтролно животни, които стават причина за катастрофи. На тази отсечката в края на миналата година при удар със стадо коне загина 18-годишно момиче. Около половин километър от мрежата вече са поставени...
Гръцкият премиер Кириакос Мицотакис написа в профила си във Фейсбук, че постоянните трусове в района на Санторини са "безпрецедентни". Мицотакис се позова на мнението на сеизмолози и посочи, че е трудно да се предвиди как ще продължат трусовете. "Те следят положението минута по минута и оценяват данните ден след ден", отбеляза той. Гръцкият..
40 000 нелегални никотинови вейп устройства са задържали митничарите само за месец и половина от началото на годината. 25 000 нелегални вейпа са задържани при проверки на Митница - София, като количеството е сравнимо със задържаното праз цялата минала година. Това са ненаркотични вейпове , но проблемът е, че не отговарят на изискванията на..
През нощта срещу 17 февруари валежите ще обхванат цялата страна и ще продължат и през деня, сочи прогнозата на НИМХ. С продължаващото застудяване в повечето райони ще вали сняг, в Югоизточна България - дъжд. Ще се образува и ще се задържи снежна покривка, най-много в Централна Северна и в Източна България, където и валежите ще бъдат..
ДСБ започва подготовка за предстоящите президентски избори догодина с амбицията за победа. С такова решение излезе днес Изпълнителният съвет на партията, която е част от коалиция ПП-ДБ, съобщават от партията. В решението е записано още, че ДСБ поема ангажимент да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с..
Американският държавен секретар Марко Рубио е обсъдил с израелския премиер Бенямин Нетаняху вижданията на президента Доналд Тръмп за бъдещето на Ивицата Газа. Марко Рубио е на визита в Израел По думите на Марко Рубио президентът Доналд Тръмп е проявил кураж с представяне на смелите си идеи за бъдещето на Ивицата Газа, които включват разселване на..
Ако сте се събудили с главоболие след вчерашния празник, това най-вероятно е от изпития алкохол . За процеса на разграждане на алкохола от организма и..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
В Пазарджик започна подготовката на националния фестивал "Сърце в зелено", който ще се проведе на 10 и 11-ти април . Това е второ национално издание на..