Посолството на Република Корея, Националната спортна Академия "Васил Левски" и Българска Федерация по олимпийско таекуондо организират за първи път в България отборното първенство. Надпреварата ще се проведе на 17 декември в баскетболната зала на НСА от 9.00 часа.
„Таекуондото е един от най-динамично развиващите се спортове и то не само в световен мащаб, но и в България. За добро или за лошо ние сме супер инициативни. Идеята за такъв тип турнир не е от сега. Сега „узря“ момента, в който да я реализираме. Намерихме подкрепа от много институции – посолството на Република Корея, Националната спортна академия „Васил Левски, Българската федерация по таекуондо, така че прегърнахме възможността да осъществим подобен род състезание“, това сподели специално за БНР гл. ас. Димитър Аврамов – преподавател в НСА и организатор на турнира.
Димитър Аврамов отбеляза, че с тази надпревара се отваря възможността за един отборен спорт, в който отбора е важен.
„Така ще се получи състезание, в което отборния дух, ще бъде този, които ще води към победа. Ще бъде нещо ново и нетрадиционно. Провеждали сме такива демонстративни срещи два или три пъти. Знаем какъв е потенциала, но да проведем цяло състезание е голямо предизвикателство“, допълни Аврамов.
Състезанието е предвидено за възрастови групи кадети, юноши и девойки и мъже и жени. Отборите във всяка възрастова група ще са по 6. Всеки отбор ще бъде съставен от по трима състезатели.
„Ще се вземе под внимание общото тегло на състезатели във всеки отбор. Първенството ще се проведе в две части. В първото полувреме всеки ще играе срещу всеки с рунд с продължителност 1 минута – състезател едно от синия тим срещу състезател едно от червения и т.н. Във второто полувреме се играе всеки срещу всеки с единственото условие състезателят да издържи 20 секунди срещу противника си. Изключително атрактивно е. Световната федерация провежда отборното световно първенство на този принцип. Просто е екшън през цялото време и наистина е удоволствие да се наблюдава нещо подобно. Крайният сpok за подаване на заявки е 12 декември, записването става чрез Google форма“, разясни Димитър Аврамов.
Още за 80-годишнина на Национална спортна академия, за това, защо катедра „Борба и джудо“ във висшето спортно училище е дала на България повече бизнесмени от Софийския университет и УНСС взети заедно, какви инициативи ще организира Българската федерация по таекуондо за бежанците и защо централата се обръща именно към тях, ще можете да чуете в звуковия файл.
"Златното момиче" Диляна Георгиева празнува днес 60-я си рожден ден. Тя е родена в Пазарджик през 1965 година. Започва кариерата си в спортен клуб „Хебър“ (Пазарджик), след което постъпва в „Левски“, откъдето е поканена за участие в националния отбор по ръководството на Нешка Робева. По време на състезателната си кариера е спечелила 9 златни и..
Лийдс успя да надвие драматично Съндърланд с 2:1 след късен обрат в мач от 33-ия кръг във второто ниво на английския футбол Чемпиъншип. Българският национал Илия Груев бе титуляр и престоя 71 минути на терена с екипа на Лийдс. Гостите от Съндърланд успяха да вкарат в 32-ата минута чрез Уилсон Исидор, но появилият се през второто полувреме централен..
Испанският вицешампион Барселона е новият лидер във временното класиране на Ла Лига след измъчена победа с 1:0 като домакин на Райо Валекано в последния мач 24-ия кръг. Роберт Левандовски реализира от дузпа в 28-ата минута. Каталунците изиграха силни първи 30 минути, но след това гостите от Мадрид тръгнаха по-смело в атака. Решаващият момент в срещата..
Носителят на 24 титли от Големия шлем Новак Джокович определи като несправедливо тримесечната наказание на лидера в световната тенис ранглиста Яник Синер заради допинг. "Изглежда, че можете да повлияете на резултата, ако сте топ играч и имате достъп до най-добрите адвокати. Синер и Швьонтек са невинни, това е доказано. Случаите привлякоха голямо..
Най-добрата ни фигуристка Александра Фейгин е една от 12-те дами, които ще имат привилегията да стъпят на олимпийския лед в Милано година преди зимните игри в италианския град. Причината е, че българката ще участва в тестовия турнир по фигурно пързаляне, който се провежда в зала "Unipol Forum" по правилата на Международния кънки съюз. Сред..
Славия и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в последен мач от 21-вия кръг на футболното първенство. Два автогола оформиха крайния резултат на тежкия заснежен терен на стадион "Александър Шаламанов. Асен Георгиев вкара топката в собствената мрежа през първата част и донесе аванс на "белите", а през втората Ертан Томбак върна жеста, като си отбеляза автогол и..
Старши треньорът на мъжкия национален отбор по баскетбол на България Росен Барчовски смята, че макар Александър Везенков и Коди Милър-Макинтайър да са сред лидерите на тима, останалите състезатели също трябва да играят с необходимото самочувствие, информира БТА. Според него именно намирането на баланса в състава ще е ключово са доброто представяне в..
По-скоро става въпрос за групировки , не за идеологически различия. Това каза след избора на председател на БСП социологът Кольо Колев от..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
Справедлив мир за Украйна няма да има. В това е категоричен журналистът Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР и БНТ в Москва. В предаването "Преди..