Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Медал за България от СП по спортна гимнастика за деца със Синдром на Даун

Радена Ангелова спечели бронзов медал във финала на на смесена успоредка на световното първенство по спортна гимнастика за деца със Синдром на Даун, което се проведе в италианския град Понте ди Леньо.

Другият ни представител Емилиян Костадинов се класира на пета позиция сред осемте най-добри на прескок и е шести във финала на земя.

Класирането е огромен успех за възпитаниците на Ирина Карчева - треньорката от Национална спортна академия "васил Левски" , която работи с тях, тъй като това е дебют за двамата ни състезатели на първенство от такъв ранг по спортна гимнастика.

Левски - Лудогорец

БФС обяви програмата за още два кръга, Левски - Лудогорец във вторник

БФС обяви програмата за 21-и и 22-и кръг от Първа лига. Централата приема предложените промени в календара, които засягат Парламентарните избори на 02.04.2023 година, както и междинните кръгове да се играят през месеците април и май. Първият двубой, който Левски ще изиграе на стадион „Георги Аспарухов“ ще се изиграе във вторник (28 февруари) от 17:45..

публикувано на 08.02.23 в 18:08
Стилияна Николова

Стилияна Николова спечели първото контролно на националния отбор по художествена гимнастика

Стилияна Николова спечели първото контролно на националния отбор по художествена гимнастика за жени, което се проведе на Национална база "Раковски". На второ място се нареди Боряна Калейн, а на трето Ева Брезалиева. Контролното беше и за ансамблите за жени и за девойки. В присъствието на президента на БФХГ Илиана Раева и на директора на националните..

публикувано на 08.02.23 в 18:02

Стефан Цветков остава председател на Българската федерация по тенис

Стефан Цветков ще продължи да изпълнява функциите на председател на Българската федерация по тенис. Това стана ясно след днешното Общо събрание на организацията в София. Цветков беше подал заявление за оттегляне от поста на 12 октомври миналата година, но прие да остане след молба на членовете на Управителния съвет. "По молба на УС на БФТ с оглед на..

публикувано на 08.02.23 в 17:58
Световните шампиони в смесената щафета от Норвегия

Норвегия спечели смесената щафета в биатлона, България е 17-а

Норвегия спечели смесената щафета на 4 по 6 килограма, първи старт от Световното първенство по биатлон в германския зимен център Оберхоф, а България финишира на 17-а позиция. Ингрид Тандреволд, Марте Олсбу Ройзеланд, Стурла Холм Легрейд и Йоханес Тингнес Бьо изминаха трасето за 1:04.41.9 часа, след като използваха девет допълнителни патрона, а на първи..

публикувано на 08.02.23 в 17:46
Юлия Златкова

Юлия Златкова спечели слалом на ФИС в Загреб, Калин Златков завърши втори

Юлия Златкова спечели алпийския слалом на ФИС в Загреб (Хърватия). Златкова триумфира убедително с време 1:51.28 минута, след като беше най-бърза и в двата манша.  Другата българка в надпреварата Елена Стоилова отпадна във втория манш.  В слалома при мъжете Калин Златков завърши на второ място. Златков финишира за 1:41.36 минута, като остана на 56..

публикувано на 08.02.23 в 17:40

Трети българин влезе в Залата на славата по гимнастика в САЩ

България вече има трима представители в Залата на славата по гимнастика в САЩ. След олимпийският шампион Стоян Делчев, който беше приет през 2008 година и олимпийският вицешампион Йордан Йовчев, който стана член през 2016 година, преди няколко дни това признание получи и дългогодишният състезател в националния ни отбор по акробатика..

публикувано на 08.02.23 в 15:14

Леброн Джеймс счупи реализаторския рекорд в НБА

Леброн Джеймс вече е реализатор номер едно в историята на Националната баскетболна асоциация. Тежкото крило на Лос Анджелис Лейкърс отбеляза 38  точки в домакинския сблъсък с Оклахома и  подобри рекорда на  Карим Абдул-Джабар от 38 387 точки, поставен през 80-те години. За целта му трябваха 36, а той записа две отгоре. Звездата на Лейкърс се появи..

публикувано на 08.02.23 в 07:47