Очаква се питейната вода зв област Велико Търново да поскъпне с не повече от 7 процента, а не с поисканите от водоснабдителното дружество 16 на сто. Това е заявил управителят на ВиК "Йовковци" на среща с областния управител.
Управителят на ВиК "Йовковци" и бивш ръководител на държавния ВиК холдинт Илиян Илиев е посочил пред областния управител на Велико Търново Георги Гугучков, че от Нова година питейната вода за област Велико Търново за домакинствата, които ползват и компонентната пречистване, ще поскъпне до 3,71 лв. за кубически метър при досегашна цена 3,46 лв.
От областната управа съобщиха, че в новата цена е калкулирано и повишение на заплатите на 600-е служители на водоснабдителното дружество с 15 %. Илиян Илиев е уверил, че е започнат план за стабилизация на ВиК "Йовковци", търсят се и хидроинженери.
Дружеството е включено в обследването на Регионалното министерство за прединвестиционни проучвания с пари по програмата „Околна среда“.
ВиК "Йовковци" ще кандидатства за 100 милиона лева за пречиствателни станции и довършване на проекти за водоснабдяване.
На срещата е станало ясно, че учени от БАН ще направят дълбочинни проучвания за нови водоизточници за селата в община Павликени, защото масово кладенците там са пресъхнали. Ако се окаже, че няма такива, ще започне изследване дали водата на язовир „Александър Стамболийски“ има питейни качества, тъй като водоемът е изграден за напояване.
Свлачище между Бобов дол и село Бабино може да затвори пътя от миньорския град за Кюстендил и няколко села в общината, сигнализира кметът Елза Величкова. Участъкът от около 50 м е означен с пътни знаци, въведено е ограничение на скоростта до 30 км/ч, а автомобилите преминават през банкета на пътя. Има опасност при пролетните валежи свлачището..
По-скоро става въпрос за групировки , не за идеологически различия. Това каза след избора на председател на БСП социологът Кольо Колев от агенция "Медиана" в интервю за БНР. Зафиров е избран за председател на БСП с 422 гласа, Гуцанов има 365 Зафиров: БСП да си върне статута на първа политическа сила - това е основна задача По..
ДСБ започват подготовка за предстоящите през 2026 г. президентски избори , съобщиха от партията след заседание на Изпълнителния ѝ съвет в събота. Поема се ангажимент ДСБ да работи за единна политическа платформа на демократичната и реформаторската десница заедно с партньорите си от "Демократична България". Партньорите от "Продължаваме промяната"..
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио замина от Израел за Саудитска Арабия днес, след като потвърди американската подкрепа за еврейската държава на срещи в Ерусалим, предаде АФП. В Рияд първият дипломат на САЩ ще се срещне със саудитските лидерите, а след това ще посети ОАЕ в първата си регионална обиколка на поста. Израелският кабинет..
Българската аграрна камара организира утре кръгла маса "Мястото на българския производител на храни на българския пазар" . Междувременно работна група в Министерството на земеделието ще обсъжда заявени промени в законодателството, засягащи агрохранителните вериги и ценообразуването. За да стигне една храна до търговската верига, някой..
Обществените организации, които инициираха първия бойкот на търговските вериги заради високите цени на хранителните стоки, ще представят резултатите от акцията си. На пресконференция днес те ще призоват за втори отказ от пазаруване на 20 февруари. Петкова: 28.8% е бил спадът в оборотите на големите вериги в деня на бойкота В писмо до медиите тази..
Справедлив мир за Украйна няма да има. В това е категоричен журналистът Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР и БНТ в Москва. В предаването "Преди всички" той коментира планираните за днес срещи в Париж и Рияд относно ситуацията в Украйна и плановете на САЩ. В Рияд и Париж започват важни преговори за Украйна и европейската отбрана..
"Може да се надяваме да не е така, но не трябва да си затваряме очите - струва ми се, че новият екип на Тръмп ще се стреми Европа да се превърне в..
Правителството ще чака европейските данни за инфлацията, които излизат на 24 февруари, за да знае "дали да се напъва" с бюджета , а финансовият..