Западните съюзници ще доставят бронирани бойни машини на Украйна, но не и тежки бойни танкове, както настоява Киев. След обещанието на Франция да достави на Украйна леки бойни машини, Германия се ангажира с нова военна помощ за Киев. А Съединените щати обмислят доставката на бойни танкове.
"Ще пригодим подкрепата си към нуждите на Украйна на бойното поле", заяви германският вицеканцлер Роберт Хабек. Тройната коалиция в Берлин е в тесен контакт със съюзниците, и основно с Франция и Съединените щати за конкретизиране на по-нататъшната военна помощ.
Френският президент Еманюел Макрон е обещал в телефонен разговор с президента на Украйна Володимир Зеленски изпращането на леки бойни бронирани машини. Засега няма подробности за количеството или сроковете на планираните доставки. Зеленски е благодарил за обещаната помощ и допълни, че френското предложение показва необходимостта други страни да предоставят по-тежки оръжия, за да "сложим край на руската агресия още тази година".
В същото време Беларус и Русия продължават да изграждат съвместна военна групировка в Беларус и подготвят съвместни военновъздушни учения, съобщи министерството на отбраната в Минск. Целта на създаването на такива съвместни сили е "укрепване и защитата на съюзната държава на Русия и Беларус".
Според плана тактическите учения на военно-въздушните сили са "за повишаване нивото на бойната подготовка на авиационните части". От министерството не съобщиха датата на предстоящите учения и не съобщиха подробности.
Доналд Тръмп обвини Ирландия в кражба на американската фармацевтична индустрия и данъчните приходи, които е трябвало да постъпят в хазната на САЩ. Това стана по време на посещението на ирландския премиер Михол Мартин в Белия дом във Вашингтон. Както полушеговито съобщи вестник „Гардиън“, „Михол Мартин, посетил Америка по случай Деня на Свети Патрик –..
България забранява вноса на домашни и диви чифтокопитни животни и на продукти от тях от Унгария заради регистрирано огнище на шап в страната. Ограничителните мерки са временни и са въведени със специална заповед на директора на Агенцията по храните. От Агенцията уверяват, че експертите следят внимателно развитието на ситуацията и при нужда ще..
Плевен се присъедини към националния протест под наслов "Кой блокира Конституцията?" Недоволни граждани се събраха пред Съдебната палата. Кирил Петков и депутати от ПП се включиха в протеста пред Съдебната палата в София Един задържан в края на протеста на "Правосъдие за всеки" в София "Да защитим демокрацията!", "Кой блокира Конституцията?"..
Министерството на земеделието подготвя изравняване на цената на водата за поливане в цялата страна. Това съобщи пред парламентарната Комисия по земеделието, храните и горите заместник-министърът на земеделието Иван Капитанов. Целта е разходите на стопаните за вода да не са прекалено високи. Пакетът от документи за изравняване на цената на вода за..
Руските сили са пленили 430 украински войници, сражаващи се в Курска област. Това съобщи Валерий Герасимов, началник на руския Генерален щаб, на среща с руския президент Владимир Путин, излъчена по телевизията. Путин заяви, че пленените бойци трябва да бъдат "третирани като терористи, в съответствие със законите на Руската федерация". АФП..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп каза, че американски преговарящи се отправят към Русия за разговори за възможно прекратяване на огъня с Украйна, след като Киев се съгласи на 30-дневно примирие. САЩ се надяват на положителен отговор от Русия на предложението за примирие "Надявам се, че ще има прекратяване на огъня", каза Тръмп пред репортери в..
Симпатизанти на партия "Величие" се събраха на протест пред сградата на Народното събрание. Движението по булевард "Дондуков" е ограничено. Сред тях е и лидерът на партията Ивелин Михайлов. В..
Конституционният съд е в готовност почти незабавно да постанови съдебно решение, след като получи данните от ЦИК . Тази готовност се затруднява от..
Заради инсталирането на нов сървър и техническа невъзможност да започнат работа веднага, от "Информационно обслужване" поискаха от ЦИК въвеждането на..
Има ли опасност земеделските площи да останат без възможности за поливане, след като излязоха тревожните статистики за незапълнени обеми на големите..