Ямбол нанесе първа загуба на Рилски спортист

Снимка: НБЛ

Отборът на Ямбол нанесе първа загуба на Рилски спортист от началото на сезона по боскетбол след успех с 86:80 (15:19, 22:20, 19:24, 30:17) като домакин в зала „Диана“ в Ямбол в мач от 19-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Самоковци приключиха серията си от 17 поредни победи в шампионата, но остават начело във временното класиране, докато Ямбол вече заема осмо място с актив 6-11.

Съперниците изиграха оспорван двубой, преминал на няколко пъти през размяна на водачеството. Гостите взеха аванс от 4 точки - 19:15 след 10 минути игра, но баскетболистите на Ямбол направиха по-добра втора четвърт почти до края на първото полувреме, когато Рилски спортист отново излезе напред с 2 точки при 39:37.

Самоковци владееха инициативата след почивката и дръпнаха с 63:56 преди последните 10 минути. Домакините обаче стигнаха до обрат за 69:67 след тройка на Трей Сампсън при оставащи 6 минути и половина, а нова с тройка на Иван Лилов четири минути и половина преди края поведоха със 78:71. Опитите на гостите да си върнат водачеството не дадоха резултат и Ямбол ликува с победата.

Трей Сампсън бе най-резултатен за домакините с 25 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Лилов добави 23 точки, 4 борби и 7 асистенции.

За гостите Чавдар Костов завърши с 22 точки и 2 борби. По 18 точки вкараха Брандън Рандълф и Димаджио Уигинс, който добави и 12 борби.

Рилски спортист ще посрещне Спартак Плевен, а тимът на Ямбол ще гостува на ЦСКА в София в следващия кръг от НБЛ на 8 февруари.

Отборът на Берое победи Левски със 78:71 (22:22, 12:22, 20:7, 24:20) като домакин в Стара Загора и записа осмия си успех от началото на сезона. „Сините“ допуснаха седма загуба от 17 изиграни мача.

След равностойна първа четвърт, гостите овладяха инициативата през втората част и поведоха с 44:34 на почивката. Левски увеличи аванса си до 11 точки при 49:38, фиксирани с кош на Джон Флорвиъс, но допусна обрат до 54:49 в полза на Берое минута преди края на третата четвърт и старозагорци дръпнаха с 54:51 преди заключителните 10 минути.

Последната част бе доста оспорвана, като след два точни наказателни удара на Лъчезар Димитров Левски дръпна с 69:68 при оставащи малко повече от 2 минути в мача, но нова серия на Берое доведе до 76:69 и домакините стигнаха до успеха.

Дариъс Хол бе най-полезен с 24 точки и 8 борби, Келси Барлоу завърши с 19 точки, 7 борби и 6 асистенции, а Александър Тодорович се включи с 15 точки и 10 борби.

Златин Георгиев реализира 19 точки и 9 борби за „сините“, а Асен Великов добави 18 точки.

На 8 февруари за Левски предстои домакинство на Академик Пловдив, а Берое почива в следващия кръг.

Срещи от 19-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Ямбол – Рилски спортист – 86:80 (15:19, 22:20, 19:24, 30:17)

Берое – Левски - 78:71 (22:22, 12:22, 20:7, 24:20)

Черно море Тича – Балкан – 85:88 (23:32, 23:18, 18:19, 21:19)

Черноморец – ЦСКА – 100:84 (20:15, 30:26, 25:19, 25:24)

Академик Пловдив – Спартак Плевен – 77:90 (15:22, 19:23, 22:25, 21:20)

Резултати от Лига на конференциите

Лига на конференциите, мачове от втория квалификационен кръг: Дрита (Косово) - Брейдаблик (Исландия) 1:0 (3:1 общ резултат) Флора (Естония) - Виртус (Сан Марино) 5:2 след продължение, 2:2 в редовното време (5:2) Пюник Ереван (Армения) - Струга (Република Северна Македония) 3:1 (4:3) Хамрун (Малта) - ФК Балкани (Косово) - 0:2 (0:2)..

публикувано на 31.07.24 в 07:19

Резултати от Шампионската лига

Резултати от реваншите във втория квалификационен кръг на Шампионска лига по футбол: КАРАБАХ (Азербайджан) - Линкълн Ред Импс (Гибралтар) 5:0 (в първия мач 2:0) ФЕНЕРБАХЧЕ (Турция) - Лугано (Швейцария) 2:1 (4:3) Петрокуб (Молдова) - АПОЕЛ НИКОЗИЯ (Кипър) 1:1 (0:1) СПАРТА ПРАГА (Чехия) - Шамрок Роувърс (Република Ирландия) 4:2 (2:0)..

публикувано на 31.07.24 в 07:05
Ига Швьонтек

Швьонтек с нова победа на Игрите във Франция

Водачката в световната ранглиста и в схемата при жените на олимпийския турнир по тенис Ига Швьонтек (Полша) се класира за четвъртфиналите на Игрите в Париж. Швьонтек записа трети успех във френската столица, след като се наложи над китайката Сиюй Ван с 6:3, 6:4 за 1:51 час. Полякинята, която е четирикратна шампионка на "Ролан Гарос", направи..

публикувано на 31.07.24 в 07:03
Александър Зверев

Зверев и Медведев продължават напред

Олимпийският шампион по тенис Александър Зверев продължи защитата на титлата си. Германецът се класира за третия кръг на Игрите в Париж след победа с 6:3, 7:5 над чеха Томаш Махач. Даниил Медведев също продължава напред. Четвъртият поставен в схемата Медведев спечели убедително срещу Себастиан Офнер (Австрия) с 6:2, 6:2 за 68 минути...

публикувано на 31.07.24 в 07:01
Габриела и Стефани Стоеви

Тежък жребий за Габриела и Стефани Стоеви в Париж

Габриела Стоева и Стефани Стоеви ще срещнат водачките в световната ранглиста и настоящи световни шампионки Цинчън Чън и Ифан Цзя на четвъртфиналите на олимпийския турнир по бадминтон в Париж. Това определи тегленият жребий. Сестри Стоеви, които са трикратни европейски шампионки, завършиха на второ място в група "В" с две победи и загуба,..

публикувано на 31.07.24 в 07:00
Любомир Епитропов

Четири стотни не достигнаха на Епитропов за финал на 200 м бруст

Плувецът ни Любомир Епитропов не успя да се класира за финала на 200 метра бруст на олимпийските игри.  Той зае деветото място в полуфиналите с време 2. 09.93 и ще бъде първа резерва за участие във финала.  Само Четири стотни не достигнаха на българина за осмото място, което заема Д жошуа Йънг, който завърши в първия полуфинал с време 2:09.89. В..

публикувано на 30.07.24 в 23:23
Георги Дерменджиев

Георги Дерменджиев: Дуа е в групата и най-вероятно ще има минути

Старши треньорът на Лудогорец - Георги Дерменджиев, говори пред медиите преди официалното занимание в Мезокьовешд (Унгария), където утре е реваншът с Динамо Минск в Шампионска лига. Първата среща в Разград бе спечелена от българския състав с 2:0. Мачът е с начален час 21.45 часа, а ако отстранят шампиона на Беларус, разградчани ще се изправят срещу..

публикувано на 30.07.24 в 22:36