Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Полицията в Пазарджик отчита ръст на кражбите и престъпленията, свързани с дрога

В същото време се отчита и по-голяма разкриваемост на престъпленията

Снимката е илюстративна.
Снимка: БГНЕС

Полицията в Пазарджик отчете ръст на кражбите, но и по-малко грабежи през 2022 година. В същото време се отчита и по-голяма разкриваемост на престъпленията. Забелязва се увеличаване и на случаите на разпространение на дрога в областта. 

Малко над 1900 са регистрираните криминални престъпления в областта през изминалата година, икономическите престъпления са 338. Запазва се тенденцията от последните години да преобладават престъпленията върху собствеността, а именно различните видове кражби.

Другата тревожна тенденция е увеличаване на разпространителите и притежателите на синтетични наркотици. В следствие на проведените специализирани операции , са регистрирани 125 престъпления по тази линия, като при част от тях има и осъдителни присъди за съхраняване и търговия на дрога.

Полицията отчита и ръст на пътните произшествия. През 2022 година на територията на областта са станали 246 тежки катастрофи с 19 загинали и 313 ранени. При 90 процента причините са висока скорост и отнемане на предимство.  


По публикацията работи: Мария Йорданова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

СС на ООН призова Камбоджа и Тайланд да покажат крайно сдържане в конфликта

Камбоджа съобщи, че 13 нейни граждани са загинали от началото на граничния конфликт с Тайланд в четвъртък.  Петима са военнослужещи, останалите - мирни жители. 35 000 души са били принудени да напуснат домовете си. Напрежението между Тайланд и Камбоджа се засилва Камбоджа призова ООН за незабавно и безусловно прекратяване на..

публикувано на 26.07.25 в 08:51

МВнР: Възможни са значителни закъснения и анулиране на полети от Италия заради стачка там

Министерството на външните работи информира за възможни значителни закъснения и анулиране на полети от Италия, заради стачка на служителите в авиационния сектор между 13 и 17 часа днес. Външното ведомство препоръчва на българите в Италия, които планират да пътуват със самолет, да проверяват предварително информацията за своите полети на интернет..

публикувано на 26.07.25 в 08:47
Радостин Василев

МЕЧ и ПП обсъждат новия вот на недоверие срещу правителството

За днес е насрочена среща на партиите "МЕЧ" и "Продължаваме промяната" по темата за внасяне на нов вот на недоверие срещу правителството. Вносители ще бъдат "МЕЧ", които вече обсъдиха въпроса с "Величие" и "Демократична България".  От "Възраждане" отказват да обсъждат вота, но ще го подкрепят.  След дискусии в рамките на седмицата лидерът..

публикувано на 26.07.25 в 08:45
Тимчо Муцунски

Външният министър на РСМ е в Истанбул за първата среща на Балканската платформа за мир

От Скопие съобщиха, че министърът на външните работи и външната търговия Тимчо Муцунски ще участва в първата среща на Балканската платформа за мир, която ще се проведе в Истанбул. На форума ще присъстват и първите дипломати на страните от региона на Западните Балкани. Инициативата е на турския външен министър Хакан Фидан и има за цел да допринесе за..

публикувано на 26.07.25 в 08:33

Патриархът ще отслужи литургия в храма в дупнишкото с. Яхиново

Патриарх Даниил ще отслужи в събота литургия в храма "Св. Петка Търновска" в дупнишкото с. Яхиново, най-голямото по население в Кюстендилско. Местните коментират, че досега в селото им не е идвал владика, денят е исторически за тях. Със събрани над 10 хил. лева от дарители храмът в Яхиново е ремонтиран, закупена е и нова утвар...

публикувано на 26.07.25 в 08:17
Делян Пеевски

Пеевски: КПК трябва да бъде закрита, за да престанат фалшивите драматургии, че била бухалка

Делян Пеевски ще предложи закриване на Комисията за противодействие на корупцията, съобщиха от  пресцентъра на ДПС. Според Пеевски сегашната КПК се използва от корумпирани политици за спасителни "ПР-кампании". Тя трябва да бъде закрита, за да престанат "фалшивите драматургии, че била "бухалка срещу тях", пише лидерът на ДПС, като визира "Продължаваме..

публикувано на 26.07.25 в 08:10

Голям пожар в гората над село Илинденци

Тежка техника и над сто огнеборци от пожарната, горските стопанства и доброволци от целия регион гасят големия горски пожар, който снощи възникна над село Илинденци. Кметът на община Струмяни Емил Илиев заяви пред кореспондента на БНР Кети Тренчева, че към мястото на пожара е тръгнала тежка техника от Петрич и Сандански, която работи по..

публикувано на 26.07.25 в 08:06