Трета поредна победа за Атлетико (Мадрид) в испанското първенство

Атлетико (Мадрид) - Валенсия
Снимка: Официален сайт на Атлетико

Атлетико (Мадрид) спечели за трети пореден път в испанското първенство по футбол, след като голове на Антоан Гризман, Яник Караско и Тома Лемар донесоха победа на столичаните с 3:0 срещу Валенсия в мач от 26-ия кръг.

Гризман изведе Атлетико напред в резултата с удар от близко разстояние в 23-та минута, а Караско увеличи преднината на домакините малко след началото на второто полувреме. Резервата Лемар пък бе точен в 67-та минута, завършвайки с красив удар центриране на Алваро Мората.

Атлетико е с 51 точки и на пет зад втория в класирането Реал (Мадрид), който тази вечер има дерби с Барселона. Валенсия пък продължава да бъде застрашен от изпадане, тъй като все още е над чертата, но е равен по точки с намиращите под нея Хетафе и Алмерия.

19. Алмерия         26  7  5 14 30:45  26

20. Елче            25  2  7 16 19:49  13.

По публикацията работи: Илиян Христов

Балкан загуби от Билбао с 55:95

Балкан с тежко поражение за Купата на ФИБА Европа

Отборът на Балкан (Ботевград) стартира с тежка загуба от Билбао Баскет с 55:95 точки като гост в Испания в първия кръг от 10-та групана турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже. Домакините имаха предимство през цялото време, а българският отбор не поведе нито веднъж в двубоя. Билбао натрупа 11 точки аванс в края на първата..

публикувано на 10.10.24 в 06:40

Страхотен старт на “СуперОктомври” за волейболистиките на Левски

Волейболистките на Левски София направиха перфектен старт в европейските турнири. Воденият от Радослав Арсов тим надигра словашкия ВП УКФ Нитра с 3:0 (25:12, 25:12, 25:14) в първия двубой от 1/32-финалите на турнира "Чалъндж къп", който се игра пред 100 зрители в зала “Левски София”. Това бе страхотен старт на “СуперОктомври” за волейболистките на..

публикувано на 09.10.24 в 21:44

Поражение за Рилски спортист в груповата фаза за Купата на ФИБА Европа

Българският шампион Рилски спортист загуби от унгарския Алба Фехервар с 88:100 (17:30, 20:22, 21:33, 30:15) като гост в Секешфехервар в първа среща от група F на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже. Домакините от Алба Фехервар поеха инициативата още в началото на двубоя и след силна първа четвърт поведоха с 30:17. Рилски спортист не..

публикувано на 09.10.24 в 21:13

Волейболният Нефтохимик с победа над гръцкия Кифисия в турнира Чалъндж къп

Отборът на Нефтохимик 2010 започна триумфално сезона си - с европобеда с 3:01 (25:18, 25:17, 25:19) над гръцкия съперник Кифисия в първи 1/32-финал за Чалъндж къп пред повече от 1000 зрители в новата зала "Арена Бургас". Нехтохомимик започна със състав: Добромир Димитров, Рафал Фарина, Аксел Трухчев, Шимон Крайчович, Франсоа Ребейрол, Красимир..

публикувано на 09.10.24 в 20:59

Баскетболистките на Берое с втора победа в Адриатическата лига

Българският шампион Берое (Стара Загора) победи тима на Студио Загреб с 65:53 (15:19, 12:15, 17:12, 21:7) като гост в Хърватия в двубой от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори от двата изиграни мача на Берое в турнира до момента, а отборът оглави временното класиране. По-добро второ полувреме осигури победата за старозагорки,..

публикувано на 09.10.24 в 20:11

Монтана с първи успех за сезона в Адриатическа лига по баскетбол

Отборът на Монтана 2003 се наложи над хърватския Задар Плюс с 84:63 (28:16, 14:15, 27:16, 15:16) като домакин в зала „Младост“ в Монтана и постигна първа победа за сезона в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Българският вицешампион, който вече има актив от един успех и една загуба, стартира ударно двубоя. По-малко от три минути преди края на..

публикувано на 09.10.24 в 20:07

Хиляди привърженици на Левски посетиха премиерата на филма за Георги Аспарухов

Хиляди привърженици на Левски посетиха за премиерата на филма за "синята" легенда Георги Аспарухов "Гунди - Легенда за любовта", която се състоя в зала "Арена София".  Част от официалните гости бяха футболистите и треньорите в Левски, президентът на клуба Наско Сираков заедно със съпругата си Илиана Раева, бившият президент на БФС Валентин Михов, Благой..

публикувано на 09.10.24 в 19:02