Във Великобритания бе съобщено, че Би Би Си е изпратила писма до всички свои най-известни телевизионни и радиоводещи на новините с молба да помислят за доброволно съкращение.
Редица неделни издания като "Мейл он сънди", "Сънди телеграф" и таблоида "Сън" излизат тази сутрин с новината за предложеното доброволно съкращение на журналистите, сред които са имена като Хю Едуардс, Рита Чакрабарти, Клайв Майри и Софи Рауърт. Това е в резултат на големите финансови затруднения на корпорацията, която се опитва да намали разходите като преструктурира новинарския си отдел.
"Мейл от сънди" пише, че е научил, че писмата са разпратени от Филипа Бъзби, която е временно управляващ редактор на новините и актуалните събития. Би Би Си, която се надява да избегне необходимостта от задължителни съкращения, е дала на водещите срок до миналия петък да отговорят. Вътрешни източници са заявили, че не е ясно дали някой вече се е съгласил на доброволно съкращение - не на последно място, защото сумата, която се изплаща при подобна ситуация от корпорацията е ограничена до 150 000 паунда.
"Мейл он сънди“ коментира, че подобна сума едва ли би се харесала на някой от най-високо платените водещи, като Хю Едуардс например, който печели над 400 000 паунда.
Потърсен за коментар, говорител на Би Би Си обаче заяви, че не става въпрос за нови съкращения на работни места, а това е стандартна процедура на отдел "Кадри", свързана със спестяванията, които бяха обявени по-рано.
Пътят Русе - Бяла е затворен заради катастрофа в района между село Обретеник и разклона за Две могили. Сблъскали са се ТИР и микробус. По първоначални данни има един загинал и един тежко ранен. За леките автомобили има обходен маршрут, а тежкотоварните изчакват.
Пенсиите няма да се осъвременят от първи юли тази година по Швейцарското правило. Това е записано в проекта на бюджет на Държавното обществено осигуряване за тази година, с който БНР разполага. Предлага се индексацията на пенсиите, отпуснати до края на миналата година, да е с 5 на сто. Този процент е получен като сбор от 20% от нарастването на..
Франция свиква втора за тази седмица международна среща за войната в Украйна и европейската сигурност утре. Това съобщиха дипломатически източници, цитирани от "Ройтерс". Сред поканените са представители на Канада, Норвегия, Румъния, Гърция и балтийските страни. На първото съвещание вчера бяха обсъдени възможностите за изпращане на миротворци в Украйна..
Дипломати, представители на политически партии, депутати от 51-вото НС, специално пристигнали от София, граждани, кметът на Кюстендил инж. Огнян Атанасов и кюстендилци участваха в поклонението за 152-рата годишнина от гибелта на Васил Левски пред паметника на Апостола в Босилеград. От Културно-информационния център в Босилеград (КИЦ) и Столичната..
Преди началото на Съвета за съвместно управление министър-председателят Росен Желязков заяви, че заложените в управленската програма цели са с хоризонт за пълен мандат: Какво пише в управленската програма на правителството "С колегите от коалицията, както и с колегите, които подкрепят правителството – ДПС-ДПС, ще разгледаме всички..
Вицепрезидентът Илияна Йотова подкрепи позицията на президента Радев за изпращането на български военен контингент в Украйна и коментира срещата в Риад. Румен Радев: Категорично против съм България да изпраща войници в Украйна "Смела и категорична позиция на президента господин Румен Радев. Надявам се това да бъде позицията на Народното..
Навършиха се 152 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски. На 18 февруари 1873 г. Левски е обесен в покрайнините на София от османските власти. Карлово сведе глава пред гибелта на Левски Тази вечер в Ловеч - пред най-големия паметник на Васил Левски, се провежда гражданското поклонение с военен ритуал за отдаване на почит към..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10..
По-скоро става въпрос за групировки , не за идеологически различия. Това каза след избора на председател на БСП социологът Кольо Колев от..
Справедлив мир за Украйна няма да има. В това е категоричен журналистът Валерий Тодоров, бивш кореспондент на БНР и БНТ в Москва. В предаването "Преди..