Аржентинец разказа играта на Реал (Мадрид)

Жирона - Реал (Мадрид)

Отборът на Реал (Мадрид) претърпя тежко поражение с 2:4 при гостуването си на Жирона в среща от 31-ия кръг на испанското футболно първенство. В герой на мача за домакините се превърна 24-годишният аржентински нападател Валентин Кастеянос, който вкара и четирите попадения срещу гранда от Мадрид. Кастеянос се превърна в първият футболист през 21-и век, който отбелязва четири гола срещу мадридчани в мач от Ла Лига.

Реал, който бе с няколко промени в състава за гостуването на Жирона, остана с 65 точки на второто място във временното класиране и даде шанс на лидера Барселона да увеличи преднината си на 14 точки при успех срещу Райо Валекано в сряда вечер. Тимът на Жирона се изкачи на девета позиция с 41 точки в актива си.

Гостите първи организираха опасна атака пред вратата на съперника. Още в първата минута Родриго получи добър извеждащ пас и стреля, но защитата на Жирона блокира удара му. Домакините поведоха в 12-ата минута, когато Валентин Кастеянос засече топката след центриране на Мигел Гутиерес и с глава вкара за 1:0. Пак Кастеянос бе точен в 24-ата минута, правейки резултата 2:0 след контраатака на Жирона. Реал (Мадрид) намали в 34-ата минута след като Винисиус Жуниор се възползва от отличен пас на Марко Асенсио и реализира за 1:2.

Веднага след почивката обаче, още в 46-ата минута, Валентин Кастеянос оформи своя хеттрик с трети гол във вратата на Реал (Мадрид) за 3:1, а в 62-ата отново той се разписа с глава за 4:1. Усилията на футболистите на Реал (Мадрид ) да съкратят пасива си даде резултат чак в 85-ата минута, когато Лукас Васкес върна второ попадение за гостите след подаване от Винисиус Жуниор, оформяйки крайното 2:4.

В друг двубой от кръга Осасуна надигра Кадис с 1:0 като гост. Успехът бе трети в последните четири мача на Осасуна в Ла Лига, като тимът се доближи до топ 6 и заема осмо място с 44 точки към момента. Отборът на Кадис вече три срещи е без победа в шампионата и остава на 15-а позиция с 32 точки. Победният гол за Осасуна бе дело на Рубен Гарсия в 62-ата минута. Гостите приключиха мача с човек по-малко заради директния червен картон, който влезлият като резерва мароканец Абде Езалзули получи в 85-ата минута.

В късния мач петия в класирането Бетис не успя да се възползва от домакинството си и да съкрати аванса срещу четвъртия Реал Сосиедад, като двата отбора приключиха наравно - 0:0.

Балкан с тежко поражение за Купата на ФИБА Европа

Отборът на Балкан (Ботевград) стартира с тежка загуба от Билбао Баскет с 55:95 точки като гост в Испания в първия кръг от 10-та групана турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже. Домакините имаха предимство през цялото време, а българският отбор не поведе нито веднъж в двубоя. Билбао натрупа 11 точки аванс в края на първата..

публикувано на 10.10.24 в 06:40

Страхотен старт на “СуперОктомври” за волейболистиките на Левски

Волейболистките на Левски София направиха перфектен старт в европейските турнири. Воденият от Радослав Арсов тим надигра словашкия ВП УКФ Нитра с 3:0 (25:12, 25:12, 25:14) в първия двубой от 1/32-финалите на турнира "Чалъндж къп", който се игра пред 100 зрители в зала “Левски София”. Това бе страхотен старт на “СуперОктомври” за волейболистките на..

публикувано на 09.10.24 в 21:44

Поражение за Рилски спортист в груповата фаза за Купата на ФИБА Европа

Българският шампион Рилски спортист загуби от унгарския Алба Фехервар с 88:100 (17:30, 20:22, 21:33, 30:15) като гост в Секешфехервар в първа среща от група F на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже. Домакините от Алба Фехервар поеха инициативата още в началото на двубоя и след силна първа четвърт поведоха с 30:17. Рилски спортист не..

публикувано на 09.10.24 в 21:13

Волейболният Нефтохимик с победа над гръцкия Кифисия в турнира Чалъндж къп

Отборът на Нефтохимик 2010 започна триумфално сезона си - с европобеда с 3:01 (25:18, 25:17, 25:19) над гръцкия съперник Кифисия в първи 1/32-финал за Чалъндж къп пред повече от 1000 зрители в новата зала "Арена Бургас". Нехтохомимик започна със състав: Добромир Димитров, Рафал Фарина, Аксел Трухчев, Шимон Крайчович, Франсоа Ребейрол, Красимир..

публикувано на 09.10.24 в 20:59

Баскетболистките на Берое с втора победа в Адриатическата лига

Българският шампион Берое (Стара Загора) победи тима на Студио Загреб с 65:53 (15:19, 12:15, 17:12, 21:7) като гост в Хърватия в двубой от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Успехът бе втори от двата изиграни мача на Берое в турнира до момента, а отборът оглави временното класиране. По-добро второ полувреме осигури победата за старозагорки,..

публикувано на 09.10.24 в 20:11

Монтана с първи успех за сезона в Адриатическа лига по баскетбол

Отборът на Монтана 2003 се наложи над хърватския Задар Плюс с 84:63 (28:16, 14:15, 27:16, 15:16) като домакин в зала „Младост“ в Монтана и постигна първа победа за сезона в Адриатическата лига по баскетбол за жени. Българският вицешампион, който вече има актив от един успех и една загуба, стартира ударно двубоя. По-малко от три минути преди края на..

публикувано на 09.10.24 в 20:07

Хиляди привърженици на Левски посетиха премиерата на филма за Георги Аспарухов

Хиляди привърженици на Левски посетиха за премиерата на филма за "синята" легенда Георги Аспарухов "Гунди - Легенда за любовта", която се състоя в зала "Арена София".  Част от официалните гости бяха футболистите и треньорите в Левски, президентът на клуба Наско Сираков заедно със съпругата си Илиана Раева, бившият президент на БФС Валентин Михов, Благой..

публикувано на 09.10.24 в 19:02