Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нефтохимик детронира Хебър в шампионата по волейбол за мъже

4
Снимка: Ивайло Пеев

Отборът на Нефтохимик спечели титлата на България по волейбол за мъже. В петия мач от финалната серия бургазлии се наложи драматично с 3:2 (25:17, 25:23, 21:25, 22:25, 15:12) у дома срещу досегашния първенец Хебър и завършиха плейофа при 3:2 успеха. 

Домакините контролираха изцяло началото на двубоя и поведоха с 6:1 и 9:3, за да затвърдят превъзходството си при атака на Калоян Балабанов за крайното 25:17. Александър Туш от гостите получи контузия и беше заменено принудително от Добромир Димитров.

Във втория гейм играта вървеше равностойно, отборът от Пазарджик взе аванс от 22:20, но Аксел Трухчев изравни при 23:23. Успешно нападение на Балабанов доведе до обрат и 25:23 в полза на бургазлии.

Хебър поведе с 5:2 в самото начало на третата част. Превъзходството на гостуващия тим продължава и "тигрите" затвърдиха добрата си игра в 22:17 и 25:21 след нападение през центъра на бившия национал Виктор Йосифов.

В четвъртък гейм съперниците отново преминаха през равенствата 6:6 и 11:11, но воденият от Камило Плачи взе състав аванс при 18:15. Пазарджиклии се добраха до тайбрек след 25:22 и атака в аут на Аксел Трухчев. 

В решителната част Хебър поведе с 8:7 при смяната на полета, но Нефтохимик 2010 направи обрат в 11:10 и крайна победа от 15:12 след още два часа и половина в препълнената зала "Младост". 

Нефтохимик 2010 спечели титлата за шести път в историята си и детронира досегашния златен медалист от Хебър.

Снимки: Ивайло Пеев, БНР Бургас
По публикацията работи: Антони Йорданов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Станимир Стоилов е Треньор №1 на 2024 година

Треньор на 2024 година стана Станимир Стоилов.  Втори се класира националният селекционер Илиан Илиев, който води и Черно море.  На трето място остана Александър Тунчев от Арда.  Вратарят на Фейенорд Пламен Андреев бе избран за най-добър изгряващ футболист в България Наградата за най-красив гол за 2024 година беше присъдена на Красимир Станоев..

публикувано на 17.03.25 в 20:12

Кирил Десподов бе избран на Футболист №1 на България за 2024 година

Кирил Десподов бе избран на Футболист №1 на България за 2024 година.  Това е пети негов успех в анкетата, като по този показател той застигна най-успешния български футбилст за всички времена Христо Стоичков. Единствено Димитър Бербатов има повече индивидуални отличия - 7. Капитанът на националния отбор  Десподов получи 222 гласа.  "Наградата е..

публикувано на 17.03.25 в 20:02
Велислав Вуцов

Велислав Вуцов е новият старши треньор на Хебър

Велислав Вуцов е новият старши треньор на футболния отбор на Хебър, съобщиха официално от клуба. Негови асистенти ще бъдат Йордан Чолов, Иван Танчовски и Стоян Ставрев. "ФК Хебър пожелава успех на новия треньорски щаб и много бъдещи щастливи и емоционални моменти с нашия тим", заявиха от клуба. 57-годишният Вуцов заменя на поста Бруно Акрапович,..

публикувано на 17.03.25 в 17:50
Мира Андреева

Мира Андреева спечели титлата на турнира по тенис в Индиън Уелс

Руската тийнейджърка Мира Андреева спечели титлата на турнира по тенис от сериите УТА 1000 в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд от близо 9 милиона долара. 17-годишната Андреева направи обрат, за да победи поставената под номер 1 Арина Сабаленка (Беларус) с 2:6, 6:4, 6:3 за 2:04 часа, за да стане най-младата шампионка на турнира след Серина Уилямс през..

публикувано на 17.03.25 в 06:52
Манчестър Юн

Манчестър Юн с лека победа в Лестър

Манчестър Юнайтед победи с 3:0 като гост Лестър в последен мач от програмата на 29-ия кръг във Висшата лига на Англия.  "Червените дяволи" бяха по-активни срещу застрашения от изпадане отбор на домакините и шут на Кристиан Ериксен срещна гредата. В 28-ата минута Бруно Фернандеш изведе Райсмус Хойлунд и той откри резултата в полза на 20-кратните..

публикувано на 17.03.25 в 06:50
Байер (Леверкузен)

Байер (Леверкузен) преодоля пасив от 2 гола и надви Щутгарт

Байер (Леверкузен) отново стигна до късен гол, за да преодолее пасив от 1:3 и да спечели с 4:3 Щутгарт, като по този начин намали преднината на Байерн на върха в класирането на Бундеслигата до шест точки. Победното попадение с глава на Патрик Шик в добавеното време напомни за толкова много късни голове през техния шампионски сезон миналия сезон, а..

публикувано на 17.03.25 в 06:47
Пари Сен Жермен

Пари Сен Жермен няма спирка, поведе с 19 точки пред Марсилия

Пари Сен Жермен записа седма поредна победа във Франция, след като се наложи с 3:1 над Марсилия в мач от 26-ия кръг. С този успех парижани увеличиха преднината си на 19 точки пред втория в класирането Марсилия. Мачът започна динамично и още в 11-ата минута Нуно Мендеш отправи опасен удар, който бе спасен от вратаря на Марсилия. Шест минути по-късно..

публикувано на 17.03.25 в 06:43