Банда за киберпрестъпления, за която се смята, че е базирана в Русия, постави ултиматум на жертвите на хакерска атака, която засяга организации по целия свят, съобщи Би Би Си, която също е потърпевша от атаката.
Смята се, че са хакнати данните за заплатите на повече от 100 000 служители на Би Би Си, British Airways, веригата Boots и някои други институции, организации и бизнеси.
Групата Clop e публикувала известие в така наречената "тъмна мрежа", предупреждавайки засегнатите от хакването да им изпратят имейл преди 14 юни или откраднатите данни ще бъдат публикувани.
Работодателите са призовани да не плащат, ако хакерите поискат откуп.
Би Би Си съобщи, че престъпниците са намерили начин да проникнат в част от популярния бизнес софтуер, наречен MOVEit, и след това са успели да използват този достъп, за да влязат в базите данни вероятно на стотици други компании. Анализатори от Microsoft заявиха по-рано, че смятат, че Clop е извършителят въз основа на техниките, използвани при хакерската атака. Отчита се, че се използва необичайна тактика, тъй като обикновено исканията за откуп се изпращат по имейл до организациите на жертвите от хакерите, но тук те настояват жертвите да се свържат с тях. Това може да се дължи на факта, че самата група Clop не може да се справи с мащаба на хакването, което все още се обработва по целия свят, коментират експертите.
Санкциониран руски товарен кораб, с екипаж от мъже във военно облекло, транспортира военна техника през Ламанша, ескортиран от руски военен кораб, съобщи „Таймс“, помествайки много снимки, направени от журналисти на вестника от британски риболовен кораб. Става дума за товарния кораб „Балтийски лидер“, санкциониран от САЩ за..
Опозицията в Италия се обяви срещу плана на Урсула фон дер Лайен за превъоръжаване на Европа. "Да превъоръжим Европа": До 800 млрд. евро за отбрана Лидерът на Демократическата партия Ели Шлайн коментира за медиите, че: "Пътят, представен днес от Фон дер Лайен, не е този, от който Европа се нуждае. Европейският съюз се нуждае от обща отбрана, а..
Състоянието на папа Франциск остава стабилно без епизоди на дихателна недостатъчност през изминалият ден , уведомиха от пресслужбата на Ватикана. В прессъобщението се посочва, че "клиничните състояния на Светия отец остават стабилни". Не е имал "епизоди на дихателна недостатъчност или бронхоспазъм". Бодър, без температура, той е съдействал на..
Две от водещите политически сили в Германия, които преговарят за съставяне на правителство след парламентарните избори от миналия месец - Християндемократическият съюз и Християнсоциален съюз (ХДС/ХСС) и Социалдемократическата партия (ГСДП), са се разбрали да създадат фонд от половин трилион евро за инвестиции в инфраструктурата през следващите 10..
В Плевен тази вечер се провежда благотворителен концерт под надслов "Да опазим нашите деца". Събитието е в памет на 14-годишния Валентин Христов, който почина при падане от жилищен блок след употреба на вейп с наркотично вещество. Борбата срещу вейповете: Благотворителен концерт в Плевен: "Да опазим нашите деца" Специално участие в събитието..
Британският премиер Киър Стармър приветства "твърдия ангажимент на Володимир Зеленски за осигуряване на мир в Украйна" след неговата публикация в социалната мрежа Х. Киър Стармър е разговарял с Володимир Зеленски по телефона, след като украинският президент обяви, че е "време да се оправят нещата" със САЩ. Зеленски предлага "незабавно въздушно и..
"Европа трябва да обедини всички средства, за да помогне на Украйна", заяви френският премиер Франсоа Байру пред Националното събрание. "Украинците се чувстват ужасно изоставени и самотни" - каза френският премиер Франсоа Байру по време на парламентарното заседание за въпроси към правителството. "Налага се да обединим всички..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Изпитвам респект пред личността на автора на химна на България "Мила Родино" Цветан Радославов, призна в интервю пред БНР режисьорът на..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...