"Творческият ми път е свързан с музика с изкуство, със Стоянка Мутафова, на която бях също мениджър. Все така, както се шегувам аз, с пораснали момичета, така обичам да ги наричам аз."
Това казва за себе си Евгени Боянов, който е любимец на българските артисти и изпълнители.
"Винаги съм обичал изкуството. Аз още от началните години учех в профилирано училище, с изобразителни изкуства. Моята баба по майчина линия, на която съм кръстен - Евгения, Бог да я прости, тя свиреше на мандолина. Пяла е в "Маяковски", изпълняваше много стари градски песни в къщи."
Баба му Евгения го е отгледала и възпитала. Нейното отношение и любов към песента го е предала и на Евгени Боянов.
Той е работил с примата Мария Петрова, която наскоро ни напусна.
"Не съм допускал никога през живота си, че един ден ще работя за Кичка Бодурова, Йорданка Христова, Стоянка Мутафова."
Предстои голямото турне "Обич и песен", което започва на 10 юли в Пловдив.
То ще премине под мотото "Да празнуваме заедно българската музика" и ще даде среща на много обичани творци- различни като поколения и стил, но с обща кауза: Любовта към изкуството.
Билетите вече са в продажба.
ТУРНЕ "ОБИЧ И ПЕСЕН" 2023
В летните театри на градовете с начало 20.00 часа
10 юли - ПЛОВДИВ
11 юли - СТАРА ЗАГОРА
12 юли - ПЛЕВЕН
13 юли - РУСЕ
17 юли - ЛЕВСКИ
18 юли - ВЕЛИКО ТЪРНОВО
19 юли - ВАРНА
20 юли - ДОБРИЧ
21 юли - СОЗОПОЛ
15 август - БУРГАС
Интервю с Евгени Боянов чуйте в звуковия файл.Повече за създаването и дейността на формацията можете да чуете в звуковия файл в началото на статията.
Изложбата „Какво ни свързва“ беше открита през седмицата в Национална галерия/Софийски арсенал – музей за съвременно изкуство. В експозицията 8 художници изследват връзката между храната и изкуството, защото с развитието на човешката цивилизация, храната и храненето постепенно се превръща в социален и културен феномен. Тя е носител на..
Фестивалът "Литературни срещи 2025" тази година е посветен на археологията на паметта. Събитията се провеждат в района на Ларгото, Археологическия институт с музей към БАН и алтернативното пространство "Щрак!". Тридневният фестивал съдържа и инсталация "Под центъра на тежестта", която е активна само вечер – разположена е в подлеза..
В рубриката "Помните ли..." на предаването "Алегро виваче" отбелязваме 120-ата годишнина от рождението на големия български композитор и педагог проф. Георги Златев - Черкин. Неговият професионален път в музиката е свързан със София и Виена - и в двата града той учи и по-късно работи, а също и с три консерватории в Китай, в които преподава през..
Първите записи с оркестър на пианистката Злата Чочиева излизат под егидата на френското издателство Naïve Records . Злата Чочиева е с осетински корени, но е израснала в Москва, където талантът ѝ е открит рано и още когато е 14-годишна е поканена да учи при големия пианист и диригент Михаил Плетньов. Завършва Московската консерватория, а..
Проф. Греди Асса представя изложбата "Изгорелите книги" в Столичната библиотека по случай Деня на книгата и авторското право. Откриването е днес от 18 часа. Куратор на експозицията е философът и публицист Тони Николов. " Ще видите една изложба, в която ще се почувствате като в гора, а гората винаги има тайни ", акцентира проф. Асса пред..
Националното училище за музикални и сценични изкуства "Христина Морфова" в Стара Загора започна интригуващ проект в специалната година, в която празнува своя юбилей. Той е озаглавен "По стъпките на Христина Морфова" и отведе 24 изявени ученици от училището в Прага, за концерт на 14 април в престижната и красива барокова Огледална зала на..
Доналд Тръмп има сериозен дневен ред в отношенията си с Путин. Това са преди всичко лични отношения, опосредени от личен пратеник на президента..
Моето верую е - моля се всеки ден да има утре, сподели от Франкфурт в интервю пред БНР желязната петица на звездния национален отбор по футбол на..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Георги Георгиев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.