„Летни нощи“ започнаха във вторник вечерта в кипърската столица Никозия. Така се нарича фестивалът, който през цялото лято, до началото на октомври, ще превърне в сцена историческия център на града, предлагайки на жителите и гостите на Никозия безплатни културни събития с музика, песни, танци и театър.
Фестивалът „Летни нощи 2023“ /Summer Nights 2023/ изпълва с разнообразни представления двете централни пешеходни улици, градските площади и общинската градина в Стара Никозия - историческата част на столицата, оградена от венецианските стени от 16-и век.
Лятната културна програма предлага специални вечери на хората в града и предоставя на артистите възможност да популяризират своята творческа дейност, се казва в поканата на общината към жителите и гостите на Никозия.
В първата лятна нощ от фестивала в общинската градина бе представена театрална постановка по пиеса на Аристофан.
Предстоят концерти с гръцка музика и вечери на кипърската музика от всепризнати композитори от страната.
Ще има изпълнения на симфонични и духови оркестри, традиционни песни и танци от Кипър и региона на Източното Средиземноморие, театрални спектакли.
На танцова обиколка из тесните улици на Стара Никозия ще поведе желаещите местното фолклорно дружество, а на музикална среща канят хоровете на община Никозия за възрастни и деца.
Призивът за бойкот на големите търговски вериги се осъществява с променлив успех на територията на цялата страна. Кореспондентът на БНР в Ловеч провери дали има клиенти в хипермаркетите. Неуспешен е бойкотът на големите търговски вериги във Велико Търново По-малко са клиентите в хипермаркетите в Ямбол Цялата аткета може да чуете..
Великобритания и Франция оглавяват опитите за създаване на европейски "мироопазващи сили" от по-малко от 30 000 войници, които да защитават Украйна след евентуално споразумение за прекратяване на огъня с Русия, съобщиха редица британски издания, включително авторитетният "Файненшъл таймс". Предложението на Обединеното кралство и Франция, изготвено от..
Британски фирми са сред повече от 100 западни компании, включително аерокосмическия гигант "Боинг", изнасяли самолетни части за Индия, които са достигнали Русия, според данни на митниците, съобщи вестник "Гардиън". Анализът на митниците стига до заключение, че вероятно продукти на стойност над 50 милиона долара са преминали през посредници в..
Подвижна каса ще събира за поредна година местни данъци и такси по селата в община Кюстендил, обявиха от администрацията. Това се прави повече от 15 години, за да се улеснят данъкоплатците по места, като им се спестява време, транспортни разходи и др., а Общината постига по-висока събираемост. От кампанията в хазната постъпват обикновено над 20..
Столичната община дава начало на конкурсната процедура за избор на нов главен архитект на София. Кандидатите за поста ще имат 14 дни - до 6 март, в които да подадат документите си за участие в конкурса. "Днес обявяваме началото на конкурса за нов главен архитект на София. Търсим професионалист, който разбира града, познава закона и знае как да..
Това правителство ще съществува, докато изпълнява условията от коалиционното споразумение и подготвяната управленска програма. Това коментира зам.-председателят на ПГ на ИТН Станислав Балабанов по повод думите на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че ГЕРБ ще прави компромиси с исканията на коалиционните си партньори до влизането на страната в еврозоната:..
С тържествена церемония в Пантеона на възрожденците бяха отбелязани 147 години от освобождението на Русе от османска власт. В Пантеона на възрожденците, където почиват костите на близо 200 герои от борбите на свобода и независимост на България, се събраха днешните политици, общественици и духовници, за да им отдадат почит и да си припомнят..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..