Русия нанесе въздушни удари срещу южния украински град Одеса. От Киев съобщават за офанзивни действия на руските сили в Североизточна Украйна.
Украинска „пристанищна инфраструктура“ е била повредена при атаката с ракети "Калибър", изстреляни от Черно море, по данни на Южното оперативно командване на украинските въоръжени сили. Повече от 20 дрона „Шахед-136“ са били унищожени около Одеса, както и четири в района на Николаев, като е избухнал пожар в градското пристанище
От руска страна се съобщава, че е осуетена украинска атака с дронове в Крим, като няма пострадали и щети.
Големи подразделения на руските сили преминават в офанзива в североизточния сектор на фронта по посока на Купянск, съобщи украинският заместник-министър на отбраната Ханна Маляр. В района са съсредоточени повече от 100 000 руски войници и над 900 танка.
Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че Киев е готов да продължи износа на зърно през Черно море въпреки отказа на Русия за удължаване на споразумението, сключено преди година с посредничеството на ООН и Турция.
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп обяви в понеделник вечерта, че от 2-ри април ще влязат в сила мита и върху вноса на селскостопански продукти в страната. "До великите фермери на Съединените щати: Пригответе се да започнете да произвеждате много селскостопански продукти, които да се продават ВЪТРЕ в Съединените щати. Тарифите за..
Екоактивисти призоваха със специална акция премиера Росен Желязков България да ратифицира Международното океанско споразумение. За да привлекат вниманието му, те разпънаха надуваем розов октопод пред Министерски съвет. В акцията взеха участие активисти от България, Румъния и Гърция, тя се проведе точно 2 години след приемането на официалния..
Представители на извънпарламентарни партии, неправителствени организации и граждански активисти се обединяват в обща инициатива за сваляне на правителството и предизвикване на нови предсрочни избори. За целта ще бъдат събирани подписи, които после ще бъдат внесени в НС. Адв. Росен Рашков заплаши с протести, ако управляващите не се съобразят..
Испания предлага разходите за отбрана да се финансират с европейски фондове. Според правителството в Мадрид парите да бъдат предвидени в следващата Многогодишна финансова рамка на съюза. В писмото, изпратено до председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен се посочва, че сигурността е "европейско обществено благо" и никоя от..
Зимата си отива и става цветно и слънчево. Не забравяйте да наричате мартениците, които подарявате, за да носят силата на вашите пожелания. Тази хубава българска традиция предизвиква радост у всеки, че дарява и получава, заедно с мартеницата хубави думи за здраве и дълъг живот. Хубавите цветове на пролетта, усмивките, цветята ни карат да..
Парламентарната група на "ДПС - Ново начало" предлага Народното събрание да изслуша председателя на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова и председателя на Комисията за защита на конкуренцията Юлия Ненкова относно предприетите действия от регулаторите за овладяване на необоснования скок на цените на основните хранителни продукти и..
Софийският градски съд решава да промени или да потвърди мерките за неотклонение на задържаните при протеста на партия "Възраждане" за погрома пред Дома на Европа в София. Те са обвинени в хулиганство, отличаващо се с изключителен цинизъм и дързост. Лидерът на "Възраждане Костадин Костадинов коментира: "Затова сме дошли тук днес, за..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Цялото интервю на Снежана Иванова с проф. Велислав Минеков, Веселин Данев и проф. Кирил Топалов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...