Четири украински дрона са били свалени близо до Москва и над района на Брянск, който граничи с Украйна, съобщиха руски официални лица рано тази сутрин. Въздушна тревога беше обявена снощи в редица украински области.
Един дрон е бил свален в района на Одинцово, близо до село Часци на запад от Москва, чули са се четири взрива малко след 3.00 часа местно време.
Руското министерство на отбраната съобщи, че при атаката няма пострадали. Един от безпилотните летателни апарати е бил свален над Красногорск, Москсовска област.
Видеоклипове и снимки от мястото на инцидента показват счупени прозорци на висока жилищна сграда, отломки по тротоар и повредена кола.
Въздушното пространство над руската столица беше затворено за кратко и трите големи московски летища Внуково, Домодедово и Шереметиево временно спряха полетите.
Една част от тях бяха пренсочени към други градове. От министерството на отбраната съобщиха, че военните са пресекли опит за терористична атака и над Бянска област, където също са унищожени две машини.
Предните дни Русия информира за серия опити за атаки с украински безпилотни апарати, включително над Москва. Тогава отново някои от летищата бяха затворени.
Въздушна тревога беше обявена снощи в украинската Сумска и Черниговска област, както и в района на Киев.
По-рано ръководителят на администрацията на Черниговска област Вячеслав Чаус заяви, че руски дрон е попаднал в граждански обект, но не даде повече подробности.
Съобщено беше и за взривове в Запорожка област в резултат от нападение с безпилотни летателни апарати.
Заместник-министърът на отбраната Ханна Маляр заяви, че в района на Купянск ситуацията остава сложна и там сериозните обстрели продължават.
Според нея руснаците се прегрупират и подготвят за изпращането на още войници в околността.
Анкетите в Косово потвърждават прогнозите за победа на премиера Албин Курти и неговата партия на днешните парламентарни избори в страната. Парламентарни избори в Косово Движение "Самоопределение" печели 38 процента от гласовете, сочи екзитпол проучване, цитирано от Ройтерс. Ако бъде потвърден, този резултат ще наложи на Курти да потърси..
Лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун обяви, че възнамерява и занапред да засилва ядрения арсенал на страната си. В обръщение по време на визита в министерството на отбраната Ким увери, че не иска "ненужно напрежение" в региона, но засилващото се сътрудничество на Съединените щати, Япония и Южна Корея води именно до това. По думите му "армията и..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп очаква да бъдат открити злоупотреби за милиарди долари, предназначени за американските въоръжени сили. В интервю за телевизия Fox News Тръмп съобщи, че "може би в следващите 24 часа" ще натовари своя сътрудник Илон Мъск и подчинените му служители да влязат в Пентагона, за да проверят как се харчат средствата на..
Ако преди края на войната бъде отменено военното положение в Украйна и бъдат произведени избори, страната ще загуби армията си и от това ще се възползват руснаците. Това заяви украинският президент Володимир Зеленски в интервю за британската телевизия ITV News. "Трябва да отменим или преустановим военното положение. Ако преустановим военното..
Кампания срещу насилието и психическия тормоз сред учениците под мотото "Да не се нападаме! Да си помагаме!" започва в Кюстендил и Дупница. Тя се реализира с подкрепата на Регионалното управление по образованието и е част от Образователната програма на Висшия съдебен съвет и Министерството на образованието и науката. Кампанията е провокирана..
Говорителката на руското министерство на външните работи Мария Захарова реагира с остър коментар на новината за окончателното изключване на балтийските държави от останалата от съветско време обща електропреносна мрежа с Русия и Беларус. "Прибалтика вече се освободи от науката, образованието, суверенитета и развитието. Това е логично продължение на..
Тежко натоварен руски петролен танкер е заседнал днес в териториалните води на страната в Балтийско море, предаде ДПА, позовавайки се на местни медии. Корабът официално плава под флага на Антигуа и Барбуда. И зданието "Комерсант" съобщи, че плавателният съд потъва. Започнало е разследване. Танкерът "Коала" превозва 130 000 тона мазут, пише в..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..
Историята на Националната художествена академия е показана в изложба , която може да се разгледа до 9 март в галерия "Академия" на ул. "Шипка" 1 в..