Пожарникарите са реагирали на 143 сигнала за произшествия в страната през последното денонощие, съобщава на сайта си Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ (ГДПБЗН) на МВР. Ликвидирани са общо 97 пожара, пет от които в жилищни сгради, един в промишлена сграда, два в транспортни средства, 52 в сухи треви, горска растителност и храсти, три в стърнища, 24 в отпадъци. С преки материални щети са 13 от възникналите пожари.
При гасенето на пожар, възникнал в гора в землището на с. Добростан в района на водопад Сливодолското падало, община Асеновград, са участвали 12 огнеборци с три противопожарни коли, един високопроходим автомобил и водоноска с осем тона вода, допълват от ГДПБЗН. През последното денонощие пожарникарите в страната са извършили 39 спасителни дейности и помощни операции при катастрофи в транспортни средства, инциденти с опасни вещества, промишлени аварии, отстраняване на опасни предмети, спасяване на животни, отводняване.
Британският външен министър Дейвид Лами ще призове европейските страни да разработят санкции срещу бандите за трафик на хора в рамките на среща с негови колеги, включително от България, на Мюнхенската конференция по сигурността този уикенд. Лами, цитиран от "Прес асоусиейшън", каза, че само съвместната работа за справяне с трафикантите на хора ще..
Управляващите в Германия реагираха остро срещу критиките, отправени от вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс по адрес на регулациите за свободата на словото в страната. В интервю за вестник "Уолстрийт джърнъл", а след това и в речта си на Мюнхенската конференция по сигурността, Ванс първо призова германските партии да ни изолират крайната..
Институцията на омбудсмана изпрати писмо до министъра на енергетиката Жечо Станков с въпрос как ще се изготвят предстоящите сметки на клиентите на топлинна енергия в сгради – етажна собственост (СЕС), съобщава от институцията. Поводът е решението на Върховния административен съд от 10 февруари т.г., с което окончателно бе отменена..
Бургаският окръжен съд потвърди мярката за отклонение "парична гаранция от 2 хиляди лева" на Антон Иванов. Той е обвинен в незаконно притежание на пистолет със заличени номера и боеприпаси. Заради този случай бургаския полицай от "Специализираните сили" Димитър Николов, участвал в задържането на обвиняемия си подаде оставка, с мотив че има..
Вицепрезидентът на Съединените щати Джей Ди Ванс каза пред репортери след среща с украинския президент Володимир Зеленски по време на Мюнхенската конференция по сигурността, че Вашингтон иска да "постигне устойчив, траен мир" в Украйна. "Искаме войната да свърши и убийствата да спрат, но искаме да постигнем устойчив, траен мир, а не такъв,..
Министърът на отбраната Атанас Запрянов участва в 61-вото издание на Мюнхенската конференция по сигурността, която беше открита днес, 14 февруари, съобщават от пресцентър на министерството. В продължение на три дни държавни и правителствени ръководители, дипломати, водещи представители на международни институции и експерти ще обсъждат в..
Четирите потребителски организации, които инициираха вчерашния бойкот срещу търговските вериги, определиха акцията като "успешна" и призоваха за втори ден на бойкот на големите супермаркети. Федерацията на потребителите в България, сдружение "За достъпна и качествена храна“, "Обединени пенсионерски съюзи" и "Системата ни убива"..
4 организации обявиха бойкот на търговските вериги в страната заради високите цени на хранителните стоки. В един от престижните южни квартали..
Десетки представители на туристическия и ресторантьорския бизнес в страната се събраха на закрита за медиите среща във Велико Търново, за да..
Години наред политиците ни не спират да атакуват държавната администрация, която изпълнява техните политики на терен . В последно време ескалират..