Словения без проблеми и срещу Хърватия – 3:0

Словения победи Хърватия с 3:0

Отборът на Словения постигна четвърта победа на Европейското първенство по волейбол, като в зала „Конгресна“ на Двореца на културата и спорта във Варна надделя над Хърватия с 3:0 (25:17, 25:18, 25:14). Така словенците са недостижими на върха в класирането във втора група след 4 успеха и 12 точки. За осминафиналите се класират и хърватите, и националите на България, като последният участник от групата ще стане ясен днес.

Начело в групата е Словения (4 мача) с 4 победи, 12 точки и 12:1 геймово съотношение. Втори са хърватите (5 мача), 8 точки и 9:9. България (4 мача) е на трета позиция с 6 точки и 8:8 гейма, следва Испания (4 мача) с 6 точки и 6:8 геймова разлика, Финландия (5 мача) с 4 точки и 7:12 геймово съотношение и Украйна (4 мача) с 3 точки и 7:11 геймово съотношение.

Днес са последните два мача в групата, които ще определят кои отбори ще се класират на второто, третото и четвъртото място, които дават право на участие в осминафиналите, след като Словения спечели убедително групата. От 17:30 играят Испания и Украйна, а от 20:30 часа България среща Словения.
По публикацията работи: Антони Йорданов

ЛеБрон Джеймс е първият в историята на НБА с над 40 000 т.

Никола Йокич реализира 35 точки, 10 борби и 7 асистенции за Денвър, а ЛеБрон Джеймс – 26 точки, 9 асистенции и 3 откраднати топки за Лос Анджелис Лейкърс при победата на Нъгетс като гости в Лос Анжелис със 124:114 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Майкъл Портър - младши добави 25 точки, а..

публикувано на 03.03.24 в 10:15
Алекс де Минор защити титлата си в Акапулко

Защитаващият титлата си и поставен под номер 3 Алекс де Минор (Австралия) отново триумфира на турнира по тенис на твърда настилка в Акапулко (Мексико) от сериите АТП 500 с награден фонд 2 206 080 долара. Той спечели осмата си титла на ниво АТП - седма на твърди кортове и си осигури място в топ 10 на световната ранглиста при обновяването й в..

публикувано на 03.03.24 в 09:58
Лионел Меси и Луис Суарес вкараха по два гола за Интер

Американският Интер (Маями) постигна домакинска победа над Орландо Сити с 5:0 в третия си мач от началото на новия сезон в местната Мейджър Лийг Сокър. Лионел Меси и Луис Суарес отбелязаха по два гола за успеха. Интер Маями събра 7 точки и оглавява класирането в Източната конференция, докато Орландо Сити има 1 точка от два изиграни двубоя...

публикувано на 03.03.24 в 09:25
Марсилия вкара пет гола на Клермон

Отборът на Олимпик (Марсилия) победи последния в класирането Клермон с 5:1 като гост в двубой от 24-ия кръг на френската футболна Лига 1. За състава от Марсилия успехът бе втори пореден в шампионата и трети пореден във всички турнири. Отборът събра 36 точки на шесто място във временното подреждане, докато Клермон е последен, 18-и със 17..

публикувано на 03.03.24 в 09:22
Валенсия и Реал завършиха 2:2 в мач с инфарктен край

Бразилецът Винисиус Жуниор отбеляза два гола при равенството на Реал (Мадрид) срещу домакините от Валенсия - 2:2 в двубой от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Гостите от Мадрид наваксаха изоставане от две попадения, а краят на мача бе белязан от хаотични събития след като съдията Хесус Хил Мансано не призна гол за Реал, реализиран след последния му..

публикувано на 03.03.24 в 08:45
Торино и Фиорентина завършиха 0:0

Торино и Фиорентина не си вкараха гол

Отборите на Торино и Фиорентина завършиха 0:0 в среща от 27-ия кръг на италианската футболна Серия А. Фиорентина заема седмата позиция във временното класиране с 42 точки, а Торино, който е в серия от три мача без победа в шампионата, е десети с 37 точки. Гостите от Флоренция не успяха да стигнат до попадение, въпреки че играха с човек..

публикувано на 03.03.24 в 08:25
ТНС спечели 16-а титла в Уелс

Отборът на ТНС спечели безпрецедентна 16-а титла в Уелс

Отборът на ТНС отпразнува 16-ата си титла на Уелс по футбол, след като категорично надигра Кардиф Метрополитън Юнивърсити с 4:0 на своя стадион "Парк Хол" в граничния град Осуестри. ТНС, чието пълно име е Дъ Ню Сейнтс (The New Saints), има 20 точки преднина на върха в класирането на Лигата Cymru Premier и няма как тя да бъде преодоляна в..

публикувано на 03.03.24 в 06:38