Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Специализиран екип на Министерство на отбраната ще проверява намерения дрон с бомба

Снимка: Фейсбук

Специализиран екип на Министерство на отбраната ще проверява намерения дрон с бомба. Едва тогава ще бъде решено къде да бъде извършено обезвреждането, съобщават от пресцентъра на Министерството на отбраната.

Екипът от петима военнослужещи е от модулно формирование за обезвреждане на боеприпаси от Военноморска база Варна. Модулното формирование е задействан рано тази сутрин по сигнал за намерена част от дрон с прикрепен към нея предмет, наподобяващ боеприпас. Предметът е бил открит тази нощ в района на пристан за лодки в Тюленово.

На място специализираният екип ще извърши разузнаване на предмета, след което ще бъде взето решение къде да бъде извършено обезвреждането.

Военнослужещите действат след постъпило искане от областния управител на Област Добрич и по разпореждане на началника на отбраната.

От Министерството на отбраната обещаха допълнителна информация.

Още по темата чуйте в звуковия файл.
По публикацията работи: Явор Римски
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Диана Ковачева

Омбудсманът с препоръки към Бюджет 2024, свързани с хората от уязвимите групи

Омбудсманът Диана Ковачева излезе с препоръки към бюджета за следващата година, свързани с хората от уязвимите групи. В становището си за държавния бюджет за идната година, изпратено до председателя на Народното събрание и ресорните парламентарни комисии, Ковачева обръща внимание на необходимостта от въвеждане на механизъм за актуализиране на..

публикувано на 28.11.23 в 13:09

"Арестувай или награди Христо Грозев" - акция с плакати в градска среда

Провокативна акция на журналиста Даниел Ненчев "Арестувай или награди Христо Грозев" позволява да се "гласува" за едно от двете действия на импровизирани точки в градска среда. "Това е плакат. Изображението на плаката е все едно дисплей на смартфон и имаш възможност с червената слушалка да "арестуваш" Христо Грозев, който все едно ти звъни,..

публикувано на 28.11.23 в 13:07
Управителят на БНБ Димитър Радев

БНБ препоръча 10% буфер в бюджета

Управителят на БНБ Димитър Радев препоръча 10-процентен буфер в бюджета, който - ако не се реализират рисковете за задействането му, да бъде разходван през последното тримесечие на 2024 г. Радев представи становището на централната банка на заседанието на бюджетната комисия в парламента, на което се обсъжда фискалната рамка за догодина.  Гуверньорът видя..

публикувано на 28.11.23 в 13:05
Ремонтиран път в Бойчиновци. Снимката е илюстративна

Европрокуратурата разследва злоупотреби с еврофондове при ремонта на пътища в Община Бойчиновци

Филиалът на Европейската прокуратура в България разследва злоупотреби с еврофондове при ремонта на пътища в Община Бойчиновци. Става дума за проект на стойност 2 милиона и 600 хиляди евро по Програмата за развитие на селските райони.  Договорът е подписан преди четири години, срокът за изпълнение е удължаван няколко пъти, но и до днес няма..

публикувано на 28.11.23 в 13:01
В сила е забраната за движение на товарни автомобили над 12 тона през проходите Превала и Рожен.

Ограничено е движението на тежки камиони през прохода "Превала"

Ограничено е движението на автомобили над 12 тона с ремаркета и полуремаркета през прохода "Превала". По високите части на Смолян вали сняг, а в областния град - дъжд. В курорта Пампорово снежната покривка е около 30 см, в момента вали слаб сняг.  Остава в сила ограничението за движение на автомобили с ремаркета и полуремаркета по пътищата Лъки - Рожен и..

публикувано на 28.11.23 в 12:54
Меглена Плугчиева

Меглена Плугчиева: Бюджетът не може да бъде предмет на авантюри и некомпетентни идеи

Бюджетът не може да бъде предмет на авантюри, на необосновани и некомпетентни идеи. Това каза  пред БНР Меглена Плугчиева, дипломат и бивш вицепремиер, отговарящ за усвояване на европейските фондове (2005 - 2009 г.) и бивш заместник-министър на земеделието. Бюджетната комисия в НС гледа на първо четене финансовата рамка за..

публикувано на 28.11.23 в 12:53

Части от София са без парно заради аварии

Части от около десетина кварлала на столицата, сред които и районът на Медицинската академия, са без парно и топла вода, става ясно от сайта на "Топлофикация-София". Според публикуваната информация авариите се очаква да бъдат отстранени утре.  Заради аварията без парно и топла вода са най-голямата АГ болница "Майчин дом" и университетската болница "Проф...

публикувано на 28.11.23 в 12:51