Отборът на Ямбол привлече американския гард Айзък Бонтън. Роденият в Портланд баскетболист е висок 190 см и е на 25 години, съобщават от клуба.
Колежанската кариера на Бонтън започва през сезон 2017/2018 в университета в Монтана, където изиграва 11 мача със средни показатели от 7.8 точки, 3.6 борби и 2.4 асистенции за 16.2 минути. През следващия сезон се мести в Каспър, където записва силен сезон с 21.4 точки, 5.6 борби, 5.6 асистенции за средно по 28.8 минути в 31 двубоя.
През 2019/2020 избира да играе за силния с баскетболната си програма университет във Вашингтон. За това учебно заведение играе два сезона. В последната си кампания 2020/2021 на колежанско ниво Бонтън има средно 17.7 точки, 4.0 борби и 4.0 асистенции за 35.1 минути.
Първият му професионален сезон е 2021/2022, през които е част от първенството на Литва за отбора на Нептунас. Там взима участие в 11 мача с показатели от 3.9 точки, 1.5 борби и 1.6 асистенции за 13.7 минути.
Айзък Бонтън пристига в Ямбол след сезон 2022/2023, през който играе в Колумбия за Кафетерос де Армения и в 9 двубоя има средно 4.7 точки, 3.6 борби и 2.4 асистенции.
В Ямбол Бонтън ще играе с екипа с номер 1.
Световният шампион по гребане за младежи до 23 години от 2021 година Емил Нейков е дал положителна допинг проба. Новината съобщава "Сега", като цитира Международната агенция за тествания (ITA). Синът на олимпийската шампионка по гребане от Пекин 2008 Румяна Нейкова и на нейния съпруг и треньор, бивш спортен министър и настоящ президент на федерацията..
Спортисти със Синдром на Даун и с други интелектуални затруднения от Федерацията по адаптирана физическа активност – България с президент Слав Петков вече са на зимен лагер в курорта Пампорово, където до петък ще усъвършенстват своите умения в зимните спортове и се наслаждават на природата в подкрепяща и мотивираща среда. Треньори и специалисти..
Иван Иванов загуби на финала при юношите на турнира по тенис на клей от категория J300 на ITF в Порто Алегре (Бразилия). Българинът отстъпи в изключително драматичен мач пред Ноа Джонстън (САЩ) със 7:6(7), 6:7(5), 1:6. Срещата продължи над три часа и се игра при температура от над 30 градуса. Иванов беше само на две точки от победата,..
Ливърпул победи като гост Манчестър Сити с 2:0 в дербито от 26-ия кръг на Висшата футболна лига на Англия и направи голяма крачка към титлата. Така "червените" увеличиха преднината си на върха в класирането на 64 точки, 11 повече пред втория Арсенал, който загуби от Уест Хем с 0:1. Тимът на Пеп Гуардиола, който отпадна от Шампионската лига,..
При мъжете националът Християн Георгиев от клуб "Ахил" спечели златния медал в категория 54 кг след три победи над Релжа Ивкович (Сърбия), Хавиер Соуса (Испания) и Лука Туркалж (Хърватия). Станислав Митков също от клуб „Ахил“ триумфира в категория 63 килограма при юношите. Възпитаникът на Венцислав Соколов стигна до първото място след успехи..
Мъжкият национален отбор на България се прости с мечтата за Евробаскет 2025. В последния си мач от квалификациите баскетболистите на Росен Барчовски отстъпиха на световния шампион Германия с 85:94 след невероятна драма в Бамберг. Дори в намален състав и в ролята на пълен аутсайдер в срещата, гостите се бориха до последно, като изиграха много силно второ..
Божидар Саръбоюков и Пламена Миткова станаха шампиони на скок дължина на държавното първенство по лека атлетика в зала, което завърши тази вечер в столичната "Асикс Арена". Атлет номер 1 на България за 2023 година Божидар Саръбоюков (Хеброс-Харманли) спечели своята четвърта поредна национална титла в тази дисциплина, след като постигна 8.00 метра в..
" Тези, които трябва да се извинят и да понесат съдебна отговорност, са хората, които в момента насилствено, и с фалшиви данни, вкарват България в..
Цялото интервю на Явор Стаматов с Делян Добрев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Цялото интервю на Явор Стаматов с Първан Симеонов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.