Байерн (Мюнхен) с важна победа над Майнц

Майнц - Байерн (Мюнхен)

Байерн (Мюнхен) се наложи като гост на Майнц с 3:1 в среща от осмия кръг на германското първенство по футбол. За Байерн победата е втора поредна в шампионата и с 20 точки тимът заема трето място във временното класиране, на две точки от лидера Байер (Леверкузен). Отборът на Майнц продължава да няма победа от началото на сезона и с едва 2 точки се намира на предпоследната, 17-а позиция.

Кингсли Коман изведе гостите от Мюнхен напред в резултата в 11-ата минута след като се възползва от отличен пас от Лерой Сане. Шампионите нанесоха втори удар срещу Майнц пет минути по-късно. Леон Горецка отклони топката към Хари Кейн, който бе точен в 16-ата минута за 2:0. Попадението бе десето за английския нападател с екипа на Байерн и девето в първите осем мача на отбора в Бундеслигата. Коман можеше да отбележи втория си гол в мача в 22-ата минута, но стреля вдясно от вратата на домакините. Футболистите на Майнц намалиха на 1:2 в 43-ата минута чрез френския защитник Антони Каси. Още в първите минути на второто полувреме обаче Байерн си върна преднина от два гола. Леон Горецка прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините в 59-ата минута и оформи крайното 3:1.

От Ботев (Пловдив) отрекоха напускане на стадион „Христо Ботев“

Ръководството на Ботев (Пловдив) излезе с официална позиция във връзка с появилите се информации в медийното пространство, че клубът обмисля напускане на стадион “Христо Ботев” заради неразбирателство с Община Пловдив, чиято собственост е спортното съоръжение. От клуба обявиха, че комуникацията им с общината е на “изключително добро ниво”...

публикувано на 11.05.24 в 14:32

Антон Ризов е 14-и на 50 м пушка на Световната купа в Баку

Антон Ризов се класира на 14-то място в дисциплината на 50 метра пушка от три положения  на Световната купа по спортна стрелба в Баку, Азербайджан.  Ризов завърши с 585 точки в квалификациите.  Утре българската група се прибира от Азербайджан, като подготовката на националите продължава за предстоящото в края на месеца Европейско..

публикувано на 11.05.24 в 13:58
Ангел Кодинов

Българи останаха последни на 500 метра двойка кану в Сегед

Ангел Кодинов и Преслав Георгиев останаха на последното 7-о място във финал „В“ в дисциплината 500 метра двойка кану на Световната купа по кану-каяк за мъже и жени в Сегед (Унгария). Младият български екипаж даде време от 2:02.04 минути и изостана на 21.68 секунди от Олег Тарновски и Михай Чихаяя (Молдова), които бяха най-бързи в тази серия...

публикувано на 11.05.24 в 13:56
Пьотр Нестеров

Нестеров е финалист на турнира в Румъния

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за финала на  сингъл на турнира по тенис на клей в Букурещ (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 7 Нестеров надделя над италианеца Карло Алберто Каниато с 6:4, 6:3 за 85 минути. Българинът поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във..

публикувано на 11.05.24 в 13:50
Теодор Кабакчиев

Теодор Кабакчиев спечели полуфиналите в първия кръг от СШ по хард ендуро

Теодор Кабакчиев  завърши на 5-та позиция в пролога по време на първия старт за сезона в световния шампионат по хард ендуро “Valleys Hard Enduro”  в Уелс.  Световният ни шампион за младежи до 19 години по супер ендуро беше най-бърз в полуфиналните серии, но във финала не стартира по най-добрия начин.  Надпреварата днес продължава с..

публикувано на 11.05.24 в 11:52

Мача за титлата между Лудогорец ЦСКА - София пряко по "Хоризонт"

Отборите на Лудогорец и ЦСКА - София се изправят един срещу друг в двубой от 32-ия кръг на Първа професионална футболна лига. Мачът от първата шестица на родния елит започва в 19:30 часа и ще бъде предаван пряко по програма "Хоризонт". Срещата е изключително важна за домакините от Разград, които излизат за минимум точка, за да си осигурят спечелването..

публикувано на 11.05.24 в 08:30

Ксения Момчилова е на полуфинал на СК по гимнастически паркур в Монпелие

Ксения Момчилова се класира за полуфиналите в дисциплината скорост на световната купа по гимнастически паркур в Монпелие (Франция). Състезателката на Делян Димитров намери място сред най-добрите десет с шесто време.  Българката, която миналата година стигна до първия за България медал (сребърен) в историята на този спорт изостана на 6.19 секунди..

публикувано на 11.05.24 в 08:26