Манчестър Сити разгроми Борнемут и е лидер в класирането

Манчестър Сити разгроми Борнемут

Шампионът на Англия и Европа - Манчестър Сити, се върна поне за няколко часа на върха в класирането във Висшата лига, след като в среща от 11-ия кръг разби гостуващия Борнемут с 6:1. "Гражданите" вкараха по три гола и през двете полувремена, а над всички бяха крилата Жереми Доку и Бернардо Силва. Белгиецът вкара гол и направи четири асистенции, докато португалецът се отчете с два гола.

Доку даде преднина на шампионите в 30-ата минута, а три по-късно асистира на Силва за 2:0. В 37-мата минута Манчестър Сити окончателно лиши мача от интрига, след като удар на Доку се отби в гърба на Мануел Аканжи и влетя във вратата на "черешките" за трети път.

През второто полувреме домакините свалиха интензитета в играта си, но това не повлия на представянето им в атака.

В 64-тата минута Доку намери Фил Фоудън, който бе точен за 4:0, а десет минути след това Борнемут стигна до почетния си гол, след като Луис Синистера завърши бърза контраатака.

Голът накара гостите да се хвърлят смело в атака и почти моментално бяха наказани за това си действие. В 84-тата минута Бернардо Силва вкара с техничен удар за 5:1, завършвайки контраатака трима на двама, а в 88-мата минута Нейтън Аке сложи точка на спора след центриране на юношата на тима Оскар Боб за крайното 6:1.

С победата Манчестър Сити събра 27 точки, с една повече от втория Тотнъм, който в понеделник посреща Челси. Борнемут е на 17-о място с шест точки.

В друга среща, играна този следобед, последният в класирането Шефилд Юнайтед постигна първия си успех. У дома "остриетата" се наложиха с 2:1 над Уулвърхямптън.

Развръзката в мача дойде в последните 20 минути. В 72-рата Камерън Арчър даде аванс на Юнайтед, но в 89-ата минута "вълците" изравниха чрез Жан-Рикнер Белегар.

Въпреки допуснатия късен изравнителен гол, Шефилд Юнайтед успя да достигне до победата. Това се случи в стотната минута, когато точен от дузпа бе Оливър Норууд.

В мач с два обрата Брентфорд победи с 3:2 Уест Хям в лондонско дерби.

"Пчеличките" поведоха в 11-ата минута чрез Нийл Мопе, но до почивката Уест Хям осъществи обрат. В 19-ата минута Мохамед Кудус изравни след ножичен удар, а в 26-ата Джарод Боуен се разписа за 1:2.

През второто полувреме Брентфорд притисна съперника си и това донесе резултат. В 55-ата минута Константинос Мавропанос си вкара автогол за 2:2, а домакините завършиха обрата си с гол на Нейтън Колинс в 70-ата минута.

Третата поредна победа изкачи Брентфорд на девето място с 16 точки, докато Уест Хям е с две позиции по-назад с две точки по-малко.

Между двата тима е друг лондонски представител - Кристъл Палас. "Орлите" събраха 15 точки след победа с 2:0 при визитата си на новака Бърнли. Точки за футболистите на Рой Ходжсън бяха Джефри Шлуп и Тайрик Мичъл през двете полувреме.

В последния мач от този следобед бе фиксирано единственото равенство - 1:1 между Евертън и Брайтън.

Мърсисайдци откриха в седмата минута чрез Витали Миколенко, но шест преди края автогол на Ашли Йънг лиши домакините от успеха.

В класирането Евертън е на 15-о място с 11 точки, а Брайтън е шести с 18.

Илиян Радулов стартира с успех на турнир в Кордоба

Илиян Радулов се класира за втория кръг на турнир по тенис в испанския град Кордоба с награден фонд 25 хиляди долара. Стартиралият от квалификациите Радулов преодоля първия кръг след успех с 6:3, 2:0 и отказване на представителя на домакините Алберт Педрико Кравцов след 53 минути игра. Българският тенисист изостана с 1:3 в първия сет, но..

публикувано на 05.06.24 в 21:23
Хосе Кордоба

Хосе Кордоба: „Почувствах, че трябва да направя този избор“

23-годишният панамски защитник Хосе Кордоба, който напуска Левски и ще заиграе в Норич, заяви, че е търсел нещо подобно на това, което предлага английският клуб. Трансферът на Кордоба вече бе обявен от българския тим, а панамският футболист ще бъде първото попълнение на Норич през летния прозорец и първо попълнение при новия мениджър Йоханес..

публикувано на 05.06.24 в 21:20
Мира Андреева

Сензационно 17-годишна рускиня срази Сабаленка на „Ролан Гарос“

Рускинята Мира Андреева, която е само на 17 години, отстрани втората поставена Арина Сабаленка (Беларус) и се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Непоставената Андреева надигра шампионката от Откритото първенство на Австралия Сабаленка с 6:7(5), 6:4, 6:4 на четвъртфиналите. Двубоят продължи два часа и 29..

публикувано на 05.06.24 в 20:45
Националите отпаднаха от европейското по минифутбол

Българският национален отбор по минифутбол отпадна в осминафиналите на европейското първенство в Сараево (Босна и Херцеговина). Националите отстъпиха пред действащия шампион Азербайджан с 1:3. Съставът на Азербайджан поведе с 1:0 с попадение на Рамиз Човадров още в седмата минута, а България изравни чрез Явор Генчев в 21-ата минута. До..

публикувано на 05.06.24 в 19:47
Левски продаде Хосе Кордоба на английския Норич

От Левски съобщиха, че са продали най-добрия си защитник Хосе Кордоба на английския Норич. Така националът на Панама ще продължи кариерата си от новия сезон в английския Чемпиъншип. „ПФК Левски трансферира защитника Хосе Кордоба в английския клуб Норич. Трансферът ще се осъществи след отварянето на трансферния прозорец в Англия, когато..

публикувано на 05.06.24 в 18:42
Жозе Моуриньо

Жозе Моуриньо ще получава по 11,5 млн. долара годишно

Португалският треньор Жозе Моуриньо ще получава по 11.5 милиона долара годишна заплата начело на турския гранд Фенербахче, съобщава агенция АП. Информация за бонусите към основната заплата на специалиста не бе обявена. Целта пред португалеца е да спечели турската лига. Футболистите на Фенербахче не са триумфирали в местното първенство..

публикувано на 05.06.24 в 18:04
Джазмин Паолини

Италианка стигна до първи полуфинал в „Големия шлем“

Италианката Джазмин Паолини продължава впечатляващата си победна серия на Отркитото първенство на Франция по тенис, като се наложи над фаворитката Елена Рибакина с 6:2, 4:6, 6:4 за 2 часа и 5 минути игра на централния корт. Това ще бъде първи полуфинал за Паолини на турнир от „Големия шлем“, като със спечелените до момента 350 точки за..

публикувано на 05.06.24 в 18:02