Нюкасъл срази Челси с 4:1, Уест Хем спечели драматично 3 точки

Нюкасъл спечели с 4:1 срещу Челси

Отборът на Нюкасъл спечели с категоричното 4:1 пред собствена публика срещу Челси в двубой от 13-ия кръг на английската Висша лига по футбол. В 13-ата минута Люис Майли изведе Александър Исак, който даде аванс в полза на "черно-белите", но точно 10 минути след това Рахийм Стърлинг прати топката в мрежата на домакините.

Домакините си върнаха преднината след час игра чрез Джамал Ласелс, а по-малко от минута след по-късно Жоелинтон покачи на 3:1.

В 73-ата минута Рийс Джеймс показа втори жълт и съответно червен картон и остави "сините" с човек по-малко на терена.

Седем минути преди края на редовното време Антъни Гордън направи безпомощен вратаря Робърт Санчес за крайното 4:1.

Това е пети пореден успех за Нюкасъл у дома. "Черно-белите" са на шесто място с 23 точки, докато Челси е на десета позиция с 16 пункта.

В друга среща от кръга Уест Хем спечели драматично с 2:1 като гост срещу Бърнли. Автогол на Дара О'Ший и попадение на Томаш Соучек в последните четири минути на редовното време осигуриха драматичния обрат за лондончани, които се намират на девето място във Висшата лига с 19 точки.

Новакът в елита Бърнли е само с 4 точки на 20-та позиция. "Виненочервените" са първият отбор в историята на английска лига, който губи първите си седем двубоя у дома през сезона.

По-късно днес е двубоят на Арсенал като гост срещу Брентфорд. В неделя Тотнъм е домакин на Астън Вила, докато Манчестър Юнайтед гостува на Евертън.

Новак Джокович отпразнува рождения си ден с победа

Новак Джокович отпразнува своя 37-ми рожден ден, като влезе в четвъртфиналите на турнира в Женева след комфортна победа в два сета срещу Яник Ханфман. Световният номер едно свърши лесно задачата си срещу тенисист, който по-рано в турнира победи Анди Мъри. Джокович се наложи с 6:3, 6:3 на турнира в Швейцария, след като спаси девет от 10-те точки за..

публикувано на 23.05.24 в 05:44
Аталанта спечели футболния турнир Лига Европа

Аталанта и Лукман нахлуха във футболната история след 3:0 над Байер

Отборът на Аталанта спечели футболния турнир Лига Европа, след като на финала в Дъблин (Ирландия) победи Байер (Леверкузен) с 3:0. И трите гола вкара нигериецът Адемола Лукман - в 12-ата, 26-ата и 76-ата минута. Така той стана първият футболист с хеттрик във финал на турнира Лига Европа, както и за неговия предшественик Купата на УЕФА. Загубата е..

публикувано на 23.05.24 в 00:27
Александър Томаш

Александър Томаш: Клубът сериозно трябва да се замисли какво иска

Мнение на старши треньора на Локомотив (Пловдив) - Александър Томаш, след поражението с 0:3 от Лудогорец в 34-ия кръг на Първа лига: "Вече казах, че в тези мачове, които останаха даваме шанс на абсолютно всички, за да видим кой заслужава от лятото да носи екипа на Локомотив. Лошо начало, дефакто ние сами си отбелязахме два гола. Това показва нивото..

публикувано на 22.05.24 в 23:08
Гергана Топалова

Топалова преодоля втория кръг на турнир в Словения

Втората ракета на България в женския тенис Гергана Топалова се класира за третия кръг на турнира в Оточец (Словения) след победа над представителката на домакините Нина Поточник. Топалова се справи със словенката с 4:6, 6:4, 6:3 за 2 часа и 25 минути игра и в третия етап ще срещне грузинката Екатерине Горгоридзе. Също днес Горгоридзе..

публикувано на 22.05.24 в 21:41
Пьотр Нестеров

Пьотр Нестеров с две победи на турнир в Букурещ

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров се класира за втория кръг на сингъл и за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис в Букурещ (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под номер 5 в схемата Нестеров победи на старта Михай Коман (Румъния) с 6:4, 4:6, 6:4 за 2:47 часа. Българинът направи страхотен обрат..

публикувано на 22.05.24 в 21:30
Георги Дерменджиев

Георги Дерменджиев: По-ценна е 13-ата титла за клуба

Мнение на старши треньорът на Лудогорец - Георги Дерменджиев, след успеха с 3:0 над Локомотив (Пловдив) в 34-ия кръг на Първа лига: " Да, доволен съм от реакцията след загубата от Черно море. Знаете, че отборът има голям потенциал и той го показа точно в този мач, точно пред очите на собствениците. Искам да поздравя ръководството, искам да..

публикувано на 22.05.24 в 21:26
Черноморец победи Спартак (Плевен) с 92:81 т.

Черноморец поведе на Спартак (Плевен) за бронза в баскетбола

Отборът на Черноморец се наложи над Спартак (Плевен) с 92:81 (24:20, 26:16, 25:21, 17:24) като домакин в зала „Бойчо Брънзов“ в Бургас в първа среща от плейофа за третото място в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) и поведе с 1:0 в серията, в която се играе до две победи от три възможни срещи. Вторият двубой предстои на 24 май в Плевен, а..

публикувано на 22.05.24 в 21:22