Лайпциг излезе 4-и в Бундеслигата

Лайпциг

Отборът на Лайпциг победи Хайденхайм с 2:1 като домакин в среща от 13-ия кръг в първенството на Германия по футбол и излезе на четвъртото място във временното класиране с 26 точки. Хайденхайм е в серия от три мача без победа и остава 14-и с 11 точки в актива си. Икома-Лоис Опенда даде преднина на домакините в 29-ата минута след точно изпълнена дузпа, а в 44-ата минута датчанинът Юсуф Поулсен покачи на 2:0 за Лайпциг. Гостите успяха да намалят пасива си във втората минута на добавеното време на първата част, когато Бенедикт Гимбер реализира за 1:2.

Борусия Мьонхенгладбах постигна домакински успех над Хофенхайм с 2:1 и заема осмата позиция с 16 точки. Хофенхайм няма победа вече четири срещи в Бундеслигата и държи шестото място с 20 точки към момента. И трите попадения паднаха през второто полувреме на двубоя. Аласан Плеа отбеляза от дузпа за домакините в 58-ата минута, а само две по-късно нидерландският национал Ваут Вегхорст изравни на Хофенхайм. Победата за Борусия Мьонхенгладбах донесе Натан Нгуму в 80-ата минута.

Домакинска победа записа и Бохум, който надделя над Волфсбург с 3:1. Успехът бе едва втори за Бохум от началото на сезона, като тимът се намира на 12-о място с 13 точки в актива си. Волфсбург заема девета позиция с 16 точки в актива си. Патрик Остерхаге бе точен за 1:0 в полза на Бохум в 19-ата минута, а в 39-ата бразилецът Бернардо удвои аванса на домакините. Матиас Сванберг отбеляза за 1:2, намалявайки пасива на гостите в първата минута на добавеното време на първата част. Третият гол за Бохум бе дело на Кристофър Антуи-Аджей в 87-ата минута на мама.

17. Майнц  12  1  5  6  12:25  8
18. Унион Берлин  12  2  1  9  12:27  7.

По публикацията работи: Илиян Христов

България - Турция

Младите ни волейболисти с втора загуба на Европейското

Националният волейболен тим на България за мъже U18 загуби от отбора на Турция с 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)  на Европейското първенство, което се провежда в София и Пловдив. Нашият тим допусна втора поредна загуба в зала "Левски София", след като вчера отстъпи и пред Финландия.  Съставът на България бе Николай Николаев, Жасмин Величков, Ерик Георгиев,..

публикувано на 15.07.24 в 20:40

БФС измести за по-късни часове мачовете от първите два кръга

Спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз (БФС) направи промени в началните часове на мачовете от първия и втория кръг на Първа лига, които са продиктувани от горещото време. Дербито на първия кръг между отборите на Лудогорец и ЦСКА (София) се изместено с 15 минути и ще започне в 21.15 часа на стадион "Хювефарма-арена" в град Разград...

публикувано на 15.07.24 в 20:26

Ансамбълът усложнява съчетанията преди Олимпиадата

Ансамбълът ни ще усложни съчетанията си по време на тренировъчния лагер на „Спорт Палас“.  Камелия Петрова, Магдалина Миневска, София Иванова, Маргарита Василева и Рейчъл Стоянов заминават утре за последния си подготвителен лагер, това споделиха специално за БНР Камелия Петрова и Маргарита Василева при прибирането си в София от световната чалъндж..

публикувано на 15.07.24 в 17:04
Александра Трусова

Александра Трусова се завръща на леда през новия сезон

Фигуристката Александра Трусова работи върху два скокови елемента и планира да се завърне на леда през новия сезон, съобщава ТАСС. Вчера рускинята обяви, че ще участва в контролните състезания за определяне състава на националния отбор, които ще се проведат на 14-15 септември в Санкт Петербург. "Александра Трусова работи върху два скока – троен аксел..

публикувано на 15.07.24 в 16:23

НСА с 16 олимпийци на Игрите в Париж

Национална спортна академия „Васил Левски“ ще има 16 олимпийци на предстоящите летни игри в Париж. Откриването е на 26 юли, а България изпраща 46 състезатели в 16 спорта. Така една трета от елитните спортисти, от които очакваме добро представяне и медали на олимпиадата, са възпитаници на НСА. Някои от тях са дипломирани специалисти, други са в..

публикувано на 15.07.24 в 14:27
Килиан Мбапе

80 000 ще приветстват Мбапе в Реал (Мадрид)

Всички билети за представянето на нападателя на френския национален отбор Килиан Мбапе в Реал (Мадрид) вече са разпродадени, съобщава вестник АС. Събитието утре на стадион "Сантиаго Бернабеу". Капацитетът на съоръжението е 80 хиляди зрители. В първия ден от продажбите, 12 юли, запалянковците изкупиха 85 процента от входните талони. В неделя вечерта, 14..

публикувано на 15.07.24 в 13:33
Испания с четвърта европейска титла във футболната си история

Отборът на Испания е новият европейски шампион по футбол. На олимпийския стадион в Берлин футболистите на Луис де ла Фуенте победиха с 2:1 Англия. Това е четвърта титла за "Ла Фурия" в историята на турнира на Стария континент след 1964-та, 2008-а и 2012-а година, докато Англия губи втори пореден финал след поражението от Италия с дузпи преди три..

публикувано на 14.07.24 в 23:55