Рилски спортист с трета поредна победа

Снимка: БК Рилски спортист

Отборът на Рилски спортист победи състава на Ямбол с 96:76  (31:7, 25:25, 25:25, 15:19) като домакин в Самоков в мач от десетия кръг в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Рилски спортист записа трети пореден и общо шести успех от началото на сезона, а баскетболистите на Ямбол претърпяха пета загуба от десет изиграни срещи до момента.

Отлична първа четвърт за домакините даде тон на целия двубой. Рилски спортист поведе с 31:7 след началните 10 минути игра и не изпусна водачеството до края на мача, разчитайки и на по-точната си стрелба от далечна дистанция. На почивката самоковци имаха аванс от 56:32, а след третата четвърт резултатът бе 81:57. Най-голямата разлика в срещата бе 28 точки.

Мирослав Васов бе най-резултатен за победата с 21 точки и 2 борби. Майкълин Скот се отличи със 17 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Джоузеф Лоусън добави 16 точки и 9 борби.

За гостите Питър Кис завърши с 19 точки и 8 борби, а Тейлър Къри се включи с 15 точки и 4 борби.

В следващия 11-и кръг Рилски спортист ще гостува на Спартак Плевен на 8 декември, а тимът на Ямбол приема Шумен на 11 декември.

По публикацията работи: Христо Денев

Интер направи поредна крачка към титлата

Интер зарадва треньора си Симоне Индзаги с победа по случай неговия мач №300 като наставник в Серия "А". "Нерадзурите" се наложиха с 2:1 над Дженоа на своя "Джузепе Меаца".  Кристиян Аслани в 30-ата и Алексис Санчес от дузпа в 38-ата минута бяха точни за домакините, а Йохан Васкес се разписа за гостите в 54-тата минута.  Този път победата за..

публикувано на 05.03.24 в 05:51

Арсенал изнесе лекция с 6 гола

Арсенал е първият отбор, който печели три поредни гостувания с пет или повече голове в мачове от Висшата лига.  Този път съперникът бе последния в класирането Шефилд Юнайтед, а победата на "артилеристите" бе с 6:0.  Двубоят на "Брамал Лейн" бе решен след първите 15 минути, за които гостите вкараха три гола, дело на Мартин Йодегор, автогол на..

публикувано на 05.03.24 в 05:47
Павел Колев

Павел Колев напуска поста изпълнителен директор в Локомотив (Пловдив)

Павел Колев е подал в края на месец февруари молба за напускане на поста изпълнителен директор в Локомотив (Пловдив), предаде PlovdivDerby.com. Новината за раздялата между Колев и "черно-белия" клуб идва на фона на информацията от днес, че бившият изпълнителен директор на Левски и заместник-изпълнителен директор на БФС става част от екипа на..

публикувано на 04.03.24 в 19:54

Привържениците подготвят протест по време на Конгреса на БФС

Остават точно 11 дни до Извънредния конгрес на Българския футболен съюз (БФС), на който се очаква да бъде избран нов президент на централата, но в същото време организираните фенове вече готвят протест пред столичния хотел, който ще приеме събитието. В социалните мрежи те припомниха за скандално проведеният Конгрес на същото място преди пет..

публикувано на 04.03.24 в 19:46

Арда и Пирин (Благоевград) с нулево равенство в Първа лига

Отборите на Арда Кърджали и Пирин Благоевград завършиха наравно 0:0 в предпоследния мач от 23-тия кръг на Първа лига. Двубоят на "Арена Арда" в Кърджали премина под контрола на домакините, които създадоха много повече положения от съперника си, но така и не успяха да преодолеят блестящия в този мач вратар на гостите Максим Ковальов.  След..

публикувано на 04.03.24 в 17:58
Виктория Томова

Виктория Томова загуби една позиция и вече е 75-а в света

Виктория Томова загуби една позиция в световната ранглиста по тенис за жени. Томова заема 75-о място с 949 точки. Втора ракета на България при дамите остава Гергана Топалова, която запази 242-а позиция с 311 точки в актива си. Изабелла Шиникова е трета сред българките. Тя губи едно място и вече е 269-а в класацията с 282 точки. Голям скок от..

публикувано на 04.03.24 в 16:59
Григор Димитров отново пречупи Фучович.

Григор Димитров остава 13-и в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров запази 13-ата си позиция в обновената световна ранглиста при мъжете. Димитров събира 2880 точки и очаква жребия си на турнира по тенис в Индиън Уелс (САЩ), след като пропусна надпреварата в Акапулко (Мексико). Димитър Кузманов бележи спад от 6 позиции и остава втора ракета на България, заемайки..

публикувано на 04.03.24 в 16:57