ПАОК с Десподов постигна победа в шампионата на Гърция

Кирил Десподов
Снимка: PAOK FC

Отборът на ПАОК (Солун) с Кирил Десподов победи с 3:0 у дома Ламия в двубой от 13-ия кръг в шампионата на Гърция. Капитанът на българския национален отбор започна като титуляр за "черно-белите" и остана на терена през всичките 90 минути.

Янис Констентелиас откри резултата в 21-ата минута, а португалецът Рафа удвои аванса за домакините две минути преди почивката.

Жоан Састре оформи класическия успех за ПАОК след асистенция на Констентелиас в 57-ата минута на срещата.

Отборът от Солун е на втора позиция в класирането с 29 точки след четвъртата си поредна победа, а лидерът Панатинайкос има две точки повече. Ламия заема седмо място до момента.

По публикацията работи: Антони Йорданов

Алмерия препъна Атлетико

Атлетико Мадрид продължи серията си от слаби резултати в испанското първенство по футбол, след като опашкарят Алмерия открадна точка от кандидатите за титла след две попадения на 19-годишния аржентинец Лука Ромеро и равенство 2:2. Столичани са четвърти и вече са с десет точки пасив от Реал Мадрид, докато Алмерия е последен и все още няма..

публикувано на 25.02.24 в 09:15

Арсенал продължава по график във Висшата лига

Арсенал скъси дистанцията до първото място в английското първенство по футбол, след като в събота вечер лондончани записаха изразителна победа с 4:1 срещу Нюкасъл в мач от 26-ия кръг на Висшата лига. Свен Ботман си вкара автогол за преднина на домакините в 18-ата минута и Кай Хавертц се разписа за 2:0 само шест по-късно, за да затвърди..

публикувано на 25.02.24 в 09:13

Одермат спечели гигантския слалом в Палисейдс Тахо

Швейцарецът Марко Одермат записа седмата си победа в седем състезания в гигантския слалом през настоящия сезон в Световната купа по ски алпийски дисциплини. На пистата в американския курорт Палисейдс Тахо 26-годишният Одермат стигна до първото място с общо време от двата манша от 2:11.69 минути. Това се оказа достатъчно за него, за да..

публикувано на 25.02.24 в 06:07
Станимир Стоилов

Гьозтепе на Стоилов с нова победа в Турция

Отборът на Гьозтепе, воден от българския треньор Станимир Стоилов, направи нова крачка към завръщане в елита на турския футбол. В среща от 24-тия кръг на местната 1 Лига, която се явява второто ниво на шампионата на южната ни съседка, Гьозтепе спечели с 3:0 при визитата си на Аданаспор. Попаденията за отбора от Измир паднаха между 17-ата и..

публикувано на 25.02.24 в 06:05

Злато за България от Световното по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания

Александър Асенов спечели титлата на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала за спортисти с интелектуални увреждания, което се провежда в Реймс (Франция). Българинът изпревари най-големия си конкурент Никола Вирапен (Франция) и взе златото. Само на 16 години Асенов вече е сред елита на световните спортисти със Синдром на..

публикувано на 24.02.24 в 20:17

Фулъм шокира Ман Юнайтед насред "Олд Трафорд"

Фулъм постигна победа с 2:1 над Манчестър Юнайтед като гост в среща от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия. "Котиджърс" стигнаха до успеха с попадения на нигерийските национали Калвин Баси и Алекс Айоби, като вторият от тях реализира победното попадение в добавеното време на срещата. За домакините точен бе Хари Магуайър минута преди изтичане на..

публикувано на 24.02.24 в 20:05

Левски се изкачи 4-ти след категоричен успех над Арда

Отборът на Левски постигна една от най-категоричните си победи в последните години след домакински успех с 4:0 над състава на Арда Кърджали в среща от 22-рия кръг на елитното ни футболно първенство. Още до почивката футболистите на старши треньора Николай Костов вкараха три гола, с което напълно предрешиха крайния победител. Победата изкачи Левски..

публикувано на 24.02.24 в 20:00