България приема квалификациите по таекуондо за Игрите в Париж през март

Олимпийският канал ще излъчва всички срещи от София на живо

Снимка: БФ Таекуондо

София ще бъде домакин на олимпийските квалификации за Игрите в Париж през 2024. Така нашата столица за втори път ще бъде център на световното таекуондо, което ще изпрати най-добрите състезатели на най-големия спортен форум.
Новината беше потвърдена, след като в централата на олимпийския канал в Мадрид бе подписан договор и за живо излъчване на надпреварата в официалната медия на Международния олимпийски комитет.

От страна на държавата домакин и Европейския таекуондо съюз, подпис бе положен от Слави Бинев - президента на Българската федерация по таекуондо и Актинг Президента на Европейския съюз по таекуондо Слави Бинев, който представлява президента Сакис Прагалос и Ефи Зоуколи – директор връзки с медиите към Европейския съюз по таекуондо, а от страна на олимпийския телевизионен канал  от Костас Карвелас -  главен бизнес директор на Olympic Channel Services.

Това означава, че София ще посрещне елита на световното таекуондо от 8 до 10 март 2024 година.

„Ние сме особено щастливи, че с подписването на този меморандум за разбирателство с Olympic Channel не само ще популяризираме нашия олимпийски спорт, но ще го направим в сърцето на олимпийското семейство. Заедно с президента на Европейския съюз по таекуондо, Сакис Прагалос, ние работим за още по-голямото развитие на спорта в Европа и сме сигурни, че това сътрудничество ще даде възможност на милиони спортисти, които практикуват спорта, да видят своете бъдеще като утрешните олимпийци.“, подчерта Слави Бинев.

„Развълнувани сме да работим заедно с ETU, за да популяризираме този спорт на olympics.com, както и да засилим вълнението от квалификационен турнир за Олимпийските игри в Париж 2024 година“, заяви Костас Карвелас.

По публикацията работи: Кръстина Иванова

Лудогорец - Сервет

Лудогорец - Сервет пряко по "Хоризонт" от 19.45 ч.

Отборът на Лудогорец се изправя срещу швейцарския Сервет в реванш от плейофите на Лигата на конференциите днес от 19:45 часа. Мачътт ще се играе на "Хювефарма Арена" в Разград и ще можете да я проследите пряко по програма "Хоризонт". Първата среща в Женева завърши при нулево равенство. "Орлите" бяха надиграни при гостуването си в Швейцария преди..

публикувано на 22.02.24 в 06:04
Кирил Десподов изпусна петата дузпа за ПАОК.

Десподов пропусна решаваща дузпа и ПАОК отпадна за Купата на Гърция

ПАОК (Солун) отпадна на полуфинал в турнира за Купата на Гърция след изпълнение на дузпи от Панатинайкос. В първата среща преди седмица "Детелините" победиха с 1:0, а ПАОК взе реванш с 2:1 след продължения и общият резултат стана 2:2.  Българският национал Кирил Десподов подаде за второто попадение на своя тим, паднало в продълженията, но при дузпите..

публикувано на 22.02.24 в 05:58

Наполи и Барселона не се победиха

Наполи и Барселона завършиха 1:1 в първи мач от осминафиналната фаза на Шампионската лига. Барса пропусна да поведе в резултата в Неапол в първия четвърт час на двубоя на стадион "Диего Армандо Марадона". На два пъти Амин Ямал и веднъж Роберт Левандовски бяха неточни пред вратата на италианския шампион.  Преди края на първата част Илкай Гюндоган и..

публикувано на 22.02.24 в 00:27

Порто взе аванс срещу Арсенал с гол в продължението

Порто победи драматично с 1:0 у дома Арсенал в първи осминафинален мач от Шампионската лига. "Драконите" изковаха важния успех с красиво попадение дълбоко в допълнителното време, дошло след удар от дистанция на Галено, който направи безпомощен вратаря Давид Рая.  Лондончани не успяха да създадат нито едно чисто голово положение пред вратата на..

публикувано на 22.02.24 в 00:25

Ливърпул остава лидер след бърз обрат

Ливърпул постигна обрат и се поздрави с категоричен успех с 4:1 у дома срещу Лутън в двубой от 26-ия кръг във Висшата лига на Англия.  Новакът в елита изненадващо откри резултата още в 12-ата минута след попадение с глава на Шигози Огбене. Лидерът в класирането, който контролираше играта и направи много пропуски преди почивката, направи решителна..

публикувано на 21.02.24 в 23:34

Издигнаха и кандидатурата на Бербатов за президент на БФС

Футболен клуб Пирин (Гоце Делчев) издигна кандидатурата на Димитър Бербатов за поста президент на Българския футболен съюз (БФС) на предстоящия Конгрес на 15-и март, съобщиха за БТА. Решението е взето от Управителния съвет на клуба на заседание, а протоколът и документите са внесени днес в деловодството на централата.  Cтановището на клуба от Гоце..

публикувано на 21.02.24 в 22:28
Треньорът Рене Вайлер.

Сервет се закани да отстрани Лудогорец

Треньорът на Сервет Женева Рене Вайлер бе категоричен, че отборът му трябва да направи голям мач срещу българския шампион Лудогорец, за да продължи напред в Лигата на конференциите. "Знам, че трябва да направим не много добър, а отличен мач, за да елиминираме Лудогорец. Те показаха на какво са способни в първите 20 минути на първия мач. По-силни са..

публикувано на 21.02.24 в 20:39