Берое с лесна победа в първенството

Берое

Берое победи тима на Шампион 2006 със 101:59 (31:18, 28:15, 19:12, 23:14) като домакин в Стара Загора в мач от 11-ия кръг в първенството на България по баскетбол за жени. Победата бе десета за шампионките от Берое, които в миналия кръг допуснаха единственото си поражение до момента. Съставът на Шампион 2006 претърпя седма загуба от десет изиграни двубоя.

Единствено началните минути в срещата бяха по-равностойни, а до края на първата част домакините поеха водачеството и не го изпуснаха до края. Те поведоха с 31:18 след 10 минути игра, а на почивката авансът им превиши 20 точки – 59:33. През второто полувреме Берое също доминираше, като преди заключителните 10 минути водеше със 78:45. Домакините имаха превъзходство под коша (43-25) и бяха по-ефективни в стрелбата от игра (61%-36%). Най-голямата разлика в мача достигна 48 точки.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за старозагорския тим. Тя се отличи с 20 точки, 7 борби и 10 асистенции. Димана Костова се включи с 19 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Яна Карамфилова добави 18 точки, 4 борби и 4 асистенции. За Берое на терена се появи и старши треньорът Жаклин Златанова, която реализира 6 точки и 1 асистенция за 7 минути игра. Анджела Стамболян завърши с 26 точки и 5 борби за гостите, а Елена Драгоева се отчете с 13 точки, 3 борби и 3 асистенции.

В следващия кръг през 2024 година Берое ще гостува на Локомотив София на 5 януари, а ден по-късно Шампион 2006 ще приеме Рилски спортист в столицата.

Срещи от 11-ия кръг в първенството на България по баскетбол за жени:

Берое - Шампион 2006 – 101:59 (31:18, 28:15, 19:12, 23:14)

в събота:
Рилски спортист - Монтана 2003

от четвъртък:
Шоутайм - Локомотив София – 62:63 (14:17, 22:11, 15:20, 11:15)

от сряда:
Академик Пловдив - Дунав 2016 - 76:68 (15:20, 26:13, 25:8, 10:27)

7. Академик Пловдив  11  2  9  659:927  13
8. Дунав 2016 Русе  9  0  9  424:735  9.

По публикацията работи: Илиян Христов

Лъчезар Вълчев

Българин е финалист на световно по лека атлетика

Лъчезар Вълчев се класира за финал в тройния скок на световното първенство по лека атлетика за юноши и девойки до 20 години в Лима, Перу. Българинът, който е европейски шампион на троен скок за юноши до 18 години от Йерусалим 2022 и бронзов медалист от Европейско първенство за юноши до 20 години в Йерусалим 2023, зае осмо място в..

публикувано на 27.08.24 в 22:21
Пирин разгроми Етър с хеттрик на Аймен Суда

Първенство на България по футбол срещи от 6-ти кръг във Втора лига: Пирин Благоевград - Етър Велико Търново  - 4:1 (2:0) голмайстори: 1:0 Валентин Йосков 18, 4:0 Аймен Суда 22, 88, 90, 4:1 Мартин Николов 90+3 от понеделник: ЦСКА 1948 II - Беласица  - 1:1 Марек Дупница - Ботев Пловдив II  - 4:0 от неделя: ЦСКА-София II..

публикувано на 27.08.24 в 21:24
Българите загубиха с 1:3 от Аржентина

Национали по волейбол отпаднаха в осминафинал на световното

Националният отбор на България по волейбол за юноши до 17 години отпадна в осминафиналите на световното първенство в София. България не успя да се класира след осемте най-добри отбора в света след загуба от Аржентина с 1:3 (14:25, 17:25, 25:15, 23:25) в зала „Левски София“. Така българите продължават в борбата за 9-16-о място. Съставът няма..

публикувано на 27.08.24 в 20:38
Локомотив (Пд) продаде Нтело в Швейцария

Официално: Локомотив (Пд) продаде Нтело в Швейцария

Локомотив (Пловдив) обяви официално изходящия трансфер на Мичи Нтело в швейцарския футболен елит. Белгийският централен нападател ще продължи кариерата си в Ивердон Спорт, а "черно-белите" запазиха и процент при бъдеща продажба на футболиста. Ивердон следеше играча от няколко месеца, но в последните дни форсира трансфера, след като миналия..

публикувано на 27.08.24 в 20:20
Вут Ван Аерт

Белгиец спечели десетия етап в обиколката на Испания

Белгиецът Вут Ван Аерт спечели 10-ия етап от колоездачната обиколка на Испания, след като с финален спринт изпревари Кентен Паше, който завърши на второ място с три секунди изоставане. Белгиецът Ван Аерт и французинът Паше се откъснаха от останалата част от групата 30 км преди края на етапа с дължина от 160 км от Понтеареас до Байона и Ван..

публикувано на 27.08.24 в 20:01
Отборът на Фейенорд

Стачка на полицаи отмени дербито Фейенорд - Аякс

Кметът на Ротердам - Ахмед Абуталеб, отмени мача между Фейенорд и Аякс (Амстердам), насрочен за 1 септември, заради стачка на полицията, съобщи сайтът nu.nl. По-рано полицейският синдикат заяви, че нидерландските органи на реда няма да охраняват мача, тъй като продължават стачките действия с искане за по-достойна схема за пенсиониране...

публикувано на 27.08.24 в 19:58
Петър Куленски посрещна и награди сестрите Габриела и Стефани Стоеви

Кметът на Пазарджик награди сестрите Стефани и Габриела Стоеви

На специална церемония в сградата на Община Пазарджик кметът Петър Куленски посрещна и награди сестрите Габриела и Стефани Стоеви за успешното им представяне на Олимпийските игри в Париж. Състезателките, които достигнаха до четвъртфиналите на двойки и завършиха на пето място, бяха удостоени с парични награди в размер на 1000 лева за всяка,..

публикувано на 27.08.24 в 19:26