Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ига Швьонтек изведе Полша до победа над Испания на "Юнайтед къп"

Ига Швьонтек
Снимка: БТА

Водачката в световната ранглиста по тенис при жените Ига Швьонтек изведе тима на Полша до победа с 2:1 над Испания в последния мач от група "А" на турнира по тенис за смесени отбори "Юнайтед къп", който се провежда в Пърт и Сидни.

Успехът бе втори за поляците след този над Бразилия и с него те заеха първото място в група "А", което им осигури класиране за четвъртфиналите. Испанците са втори с победа и загуба, но нямат шанс да се класират за директните елиминации като един от двата най-добри втори отбора в шестте групи.

В срещата на сингъл при жените Швьонтек надигра Сара Сорибес Тормо с 6:2, 6:1, а след това на смесени двойки тя и Хуберт Хуркач бяха дори още по-убедителни срещу Сорибес Тормо и Алехандро Давидович Фокина - 6:0, 6:0 за само 43 минути игра.

Испанците все пак взеха почетен успех, който дойде в двубоя на сингъл при мъжете, в който Давидович Фокина спечели с 3:6, 6:3, 6:4 срещу Хуркач.

В другия ранен двубой от програмата Норвегия се наложи с 2:1 победи над Хърватия в група "F". 

Дона Векич даде преднина на хърватския тим с успех със 7:5, 3:6, 6:3 над Малене Хелго, но звездата на норвежците Каспер Рууд възстанови равенството след 6:4, 6:1 над Борна Чорич.

В решителния мач на смесени двойки Рууд и Улрике Ейкери победиха с 6:2, 3:6, 10-7 Иван Додиг и Дона Векич.

Преди последния мач в групата между Хърватия и Нидерландия водач е тимът на "лалетата", но и трите състава в потока имат шансове за класиране напред.


По публикацията работи: Светослав Табаков

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Таекуондистите ни с 5 златни медала от Словения G1

При мъжете националът Християн Георгиев от клуб "Ахил" спечели златния медал в категория  54 кг след три победи над Релжа Ивкович (Сърбия), Хавиер Соуса  (Испания) и Лука Туркалж (Хърватия). Станислав Митков също от клуб „Ахил“ триумфира в категория  63 килограма при юношите. Възпитаникът на Венцислав Соколов стигна до първото място след успехи..

публикувано на 23.02.25 в 22:01
Национален отбор по баскетбол

Баскетболистите ни със страхотен мач срещу световния шампион, но не успяха да се класират за Евробаскет

Мъжкият национален отбор на България се прости с мечтата за Евробаскет 2025. В последния си мач от квалификациите баскетболистите на Росен Барчовски отстъпиха на световния шампион Германия с 85:94 след невероятна драма в Бамберг. Дори в намален състав и в ролята на пълен аутсайдер в срещата, гостите се бориха до последно, като изиграха много силно второ..

публикувано на 23.02.25 в 20:39
Пламена Миткова

Саръбоюков и Миткова от ДП по лека атлетика в зала

Божидар Саръбоюков и Пламена Миткова станаха шампиони на скок дължина на държавното първенство по лека атлетика в зала, което завърши тази вечер в столичната "Асикс Арена". Атлет номер 1 на България за 2023 година Божидар Саръбоюков (Хеброс-Харманли) спечели своята четвърта поредна национална титла в тази дисциплина, след като постигна 8.00 метра в..

публикувано на 23.02.25 в 20:25

Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) в Първа лига

Локомотив (Пловдив) победи Локомотив (София) с 1:0 като гост в среща от 22-ия кръг на Първа лига и изпревари съперника си във временното класиране. Пловдивчани събраха 20 точки на 13-а позиция в подреждането, а софийските „железничари“ вече са 14-и също с 20 точки. Победният гол за гостите реализира Жулиен Лами в 65-ата минута, а те доиграха мача с..

публикувано на 23.02.25 в 19:21
Григор Димитров

Григор Димитров излиза срещу австралиец в Дубай

Григор Димитров ще се изправи срещу квалификант в първия кръг на турнира от категория ATP 500 в Дубай, а вече е известно и името на съперника на първата ни ракета. Това е австралиецът Кристофър О’Конъл, №82 в световната ранглиста. 33-годишният хасковлия има три победи от три мача срещу О’Конъл и е загубил само един сет в двубоите си с австралиеца..

публикувано на 23.02.25 в 18:46
Елизара Янева

17-годишната Елизара Янева с втора титла от тенис турнирите при жените

Елизара Янева триумфира с втора поредна титла от тенис турнирите за жени. 17-годишната българка триумфира в игрите по единично на надпреварата на твърда настилка в Манакор (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара. Във финала българката се наложи над квалификантката Брит дю Пре (Нидерландия) с 2:6, 6:4, 6:3 за близо два часа игра. Янева изостана с..

публикувано на 23.02.25 в 17:08

Иван Банчев с европейска титла в стрелбата с лък след победа над олимпийски и световен шампион

Иван Банчев спечели златен медал в дисциплината рекърв мъже на европейското първенство по стрелба с лък на закрито в Самсун (Турция). Във финала Банчев победи със 7:3 сета представителя на домакините Мете Газоз, който е действащ световен и европейски шампион на открито, както и носител на олимпийската титла от Игрите в Токио.  Финалът се проведе по..

публикувано на 23.02.25 в 16:45