Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Французинът Адам Сяо Хим Фа защити титлата си на ЕП по фигурно пързаляне в Литва

Французинът Адам Сяо Хим Фа защити европейската си титла
Снимка: ISU

Французинът Адам Сяо Хим Фа защити титлата си при мъжете на европейското първенство по фигурно пързаляне в Каунас (Литва).

22-годишният Фа не изпълни най-добрата си волна програма, но получи най-високата оценка от 182.04 точки. Той падна след изпълнение на четворен тулуп и сгреши при тройния салхов, но другите два четворни скока направи отлично.

Французинът, който беше лидер след кратката програма, събра 276.17 точки, за да триумфира за втория път на шампионата на Европа. Фа е също двукратен златен медалист от първенството на Франция, а този сезон спечели Гран При на Франция и на Китай.

Сребърното отличие спечели Александър Селевко (Естония) с 256.99 точки, а европейският вицешампион от миналата година Матео Рицо (Италия) се нареди трети със сбор от 250.87 точки.

Бронзовият медалист от Евро 2023 Лукас Бричги (Швейцария) беше втори след кратката програма, но се провали във волната и остана пети.

Българинът Александър Златков, който дебютира на такъв форум, завърши на 28-о място в кратката програма.

Защитаващите титлата си Шарлен Гиняр и Марко Фабри (Италия) поведоха след ритмичния танц при танцовите двойки, след като бяха оценени за изпълнението си с 86.80 точки.

Втори се наредиха Лайла Фиър и Люис Гибсън (Великобритания) с 85.20, а на трета позиция са представителите на Литва Алисън Рийд и Саулиус Амбрулевичиус с 80.73 точки. 

Европейското първенство в Каунас продължава днес с волната програма при жените от 13:00 часа и при танцовите двойки от 18:30 часа. Шампионката на България Александра Фейгин е с 15-и стартов номер и ще излезе на леда в 15:25.


По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Стефка Костадинова или Весела Лечева – кой ще оглави БОК?

Стефка Костадинова и Весела Лечева ще се борят днес за председателското място на най-старата спортна организация в страната - Българския олимпийски комитет (БОК). Ако спечели, за олимпийската и световна шампионка и бивша световна рекордьорка в скока на височина това ще е шести мандат начело на организацията.  Тя заема поста от 11 ноември..

публикувано на 19.03.25 в 06:24
Димитър Кузманов

Спряха мач на Кузманов след успешен сет на българина

Третата ракета на България - Димитър Кузманов, взе сет аванс, преди мачът му да бъде прекъснат заради късния час на тенис турнира на клей от сериите "Чалънджър" в хърватския град Задар с награден фонд от 91 250 евро. Кузманов спечели първия сет със 7:6(7) срещу номер 8 в схемата Хенри Скуайър (Германия), след което двубоят беше прекъснат и ще..

публикувано на 19.03.25 в 05:54
Радена Ангелова

България с участник на световното по ски за спортисти с интелектуални увреждания

Радена Ангелова ще представя България на световното първенство по ски алпийски дисциплини за спортисти с интелектуални увреждания. Домакин на шампионата от 30 март до 5 април ще е френския зимен център Тин. Слънчевото ни момиче ще се бори за отличията в дисциплините - слалом, гигантски слалом, супергигантски слалом и алпийска комбинация при..

публикувано на 18.03.25 в 14:19
Джанкарло Физикела

Джанкарло Фисикела идва у нас за картинг състезание

Бившият пилот във Формула 1 Джанкарло Фисикела пристига у нас за картинг състезанието „ЕКО 12 часа на България“, съобщи организаторът на надпреварата Karting Events Bulgaria.  Състезанието ще се проведе на 12 април на картинг пистата във Враца. “Много съм щастлив, че Фисикела прие поканата ни и ще се състезава във Враца за началото на сезона. Той не..

публикувано на 18.03.25 в 11:23

Илиан Илиев: Това събитие може да свали напрежението за мачовете с Ирландия

Националният селекционер на България по футбол и старши треньор на Черно море (Варна) Илиан Илиев тази година остана на 2-о място, събирайки 213 точки. Специалистът беше изпреварен от Станимир Стоилов, който спечели промоция с турския Гьозтепе в Суперлигата на страната и до Нова година тимът му се движеше на 4-5 място тям. Стоилов заслужи 254..

публикувано на 18.03.25 в 06:16

Кирил Десподов: Не е сериозно да се сравнявам със Стоичков

Капитанът на българския национален отбор по футбол Кирил Десподов получи за четвърти пореден и общо за пети път наградата за Футболист номер 1 на България. На стилна церемония в хотел Hyatt Regency Sofia крилото на гръцкия ПАОК (Солун) отвя за поредна година конкуренцията и събра 222 точки. Но с петте си купи родената в Кресна звезда изравни..

публикувано на 18.03.25 в 06:12

Станимир Стоилов е Треньор №1 на 2024 година

Треньор на 2024 година стана Станимир Стоилов.  Втори се класира националният селекционер Илиан Илиев, който води и Черно море.  На трето място остана Александър Тунчев от Арда.  Вратарят на Фейенорд Пламен Андреев бе избран за най-добър изгряващ футболист в България Наградата за най-красив гол за 2024 година беше присъдена на Красимир Станоев..

публикувано на 17.03.25 в 20:12