Тийнейджър спаси победата на Манчестър Юнайтед срещу Уулвърхемптън

Тийнеджър спаси победа на Манчестър Юнайтед срещу Уулвърхемптън

Брилянтен самостоятелен пробив на 18-годишния Коби Мейно в 7-ата минута на добавеното време осигури победа на Манчестър Юнайтед с 4:3 над Уулвърхемптън в последна среща от 22-ия кръг на английската Висша лига.

Само две минути по-рано домакините бяха изравнили за 3:3, като в 5-ата минута на добавеното време точен беше Педро Нето. Но драмата стана пълна, след като роденият в Стокпорт талант от школата на Юнатед направи нещо като двойно подаване с друга резерва – Омари Форсън. След това тръгна на дрибъл, влезе в наказателното поле и стреля до далечната греда.

Червените дяволи се изкачиха до седмо място в таблицата на Висшата лига, като показаха най-доброто си първо полувреме за сезона, в което отбелязаха два гола, които бяха зачетени, и още два, които с право бяха отменени поради засада. Юнайтед поведе с 2:0 благодарение на гол на Расмус Хьойлунд и негова асистенция за Маркъс Рашфорд, който вкара откриващия гол още в 5-ата минута. Маркъс Рашфорд получи първия си стартов състав, откакто влезе в заглавията по неправилни причини. Оказа се, че е бил важна фигура в текила-парти в нощен клуб в Белфаст по-рано тази седмица, след което се обадил в клуба, че е болен, за да не пристигне на тренировки. Но мениджърът Тен Хаг каза, че случаят е приключен и го включи в състава.

Домакините се върнаха в мача с малко стимулираща ги дузпа, която Пабло Сарабия превърна в гол. Но Скот Мактоминей отново доказа, че е важна фигура в селекцията на Ерик тен Хаг в 75-ата минута. Току що влязъл от пейката, засече за 3:1 в мрежата центриране на Бруно Фернандеш от корнер.

Но домакините сътвориха нервен завършек на мача и не без великодушното отпускане на Манчестър Юнайтед, позволявайки Макс Килман да намали в 85-ата минута след пас на Крейг Доусън и преди това създадено меле от корнер. Изравнителното 3:3 на Педро Нето 10 по-късно стана малко случайно, след като получи топката в наказателното поле и с обръщането я прати в мрежата.

Юнайтед има 35 точки на 7-ата позиция, на 1 от Уест Хям който завърши 1:1 с Борнемут малко по-рано. Уулвс са на 11-о място с 29.

Гостите от Борнемут откриха в 3-ата минута чрез Доминик Соланке, който в момента на удара беше в засада. Но повторение със системата ВАР (видеопомощ в полза на съдиите) показа, че топката у неговите крака идва от бранител на Уест Хям, което направи ситуацията редовна.

Джеймс Уорд-Праус от дузпа в 61-та минута фиксира третото поредно равенство на лондончани и 6-о място с 36 точки. "Черешките“ са 12-и с 26, след като записаха първа точка от три мача насам.

Испания срещу Англия в големия финал на ЕВРО 2024

Отборите на Испания и Англия ще спорят за трофея на европейското първенство по футбол в Германия.  Финалната среща е на Олимпийския стадион в Берлин от 22 часа.  Испания има във витрината си три купи на континента и 4-ри загубени финала, докато англичаните са финалист от последното първенство.  Срещата ще бъде ръководена от 35-годишния..

публикувано на 14.07.24 в 10:21

Таунзенд и Синякова спечелиха титлата на двойки жени на "Уимбълдън"

Американката Тейлър Таунзенд и чехкинята Катерина Синякова победиха канадката Габриела Дабровски и новозеландката Ерин Раутлиф със 7:6(5), 7:6(1) и спечелиха титлата на двойки жени от турнира по тенис от веригата за Големия шлем "Уимбълдън". За Таунзенд това бе първа "мейджър" титла в кариерата, след като американката загуби на домашна почва през 2022..

публикувано на 14.07.24 в 10:10
Уругвай

Уругвай спечели бронзовите медали на Копа Америка

Уругвай победи Канада с 4:3 след дузпи в мача за третото място на футболния турнир Копа Америка, след като двата отбора направиха равенство 2:2 в редовното време на стадион "Банк ъф Америка" в Шарлът, Северна Каролина. По-късно днес Аржентина ще защитава титлата си на Копа Америка срещу Колумбия на "Хард Рок Стейдиъм" в Маями, Флорида.

публикувано на 14.07.24 в 10:00
Луис де ла Фуенте

Луис де ла Фуенте: Очаквам много равностоен и оспорван мач

Селекционерът на испанския национален отбор по футбол Луис де ла Фуенте очаква финалът на Евро 2024 срещу Англия в Берлин в неделя да бъде "много равностоен мач, много оспорван" въпреки различния път, който извървяха до тук двата тима. Испания, спечелила сърцата на неутралните зрители заради атрактивната и почти непрекъсната атакуваща стратегия, се..

публикувано на 14.07.24 в 04:54
Гарет Саутгейт

Гарет Саутгейт: Да завършим започнатото през 2022 година

Мениджърът на националния отбор на Англия Гарет Саутгейт призова футболистите си да завършат това, което са започнали през зимата на 2022 година по време на световното първенство в Катар. В неделя Англия излиза в Берлин срещу Испания във финала на Евро 2024 в опит да спечели първия си голям трофей от световната титла през 1966 година. "Работя в..

публикувано на 14.07.24 в 04:46

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 18 г. е европейски шампион

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 18 години стана европейски шампион. Във финала на шампионата в Румъния и Гърция воденият от Антонина Зетова тим на България победи с 3:0 (25:15, 25:18, 28:26) Белгия. За пръв път в историята България има европейски шампионки при подрастващите.  Последният подобен успех за българския волейбол в..

публикувано на 13.07.24 в 20:52
Ансамбъл (жени)

Ансамбълът ни спечели многобоя на Световната Чалъндж купа в Клуж-Напока.

Ансамбълът на България за жени спечели многобоя на Световната Чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока.  Това е последно състезание за тима преди Олимпийските игри в Париж 2024. Абсолютните европейски шампионки Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева изпълниха много силно..

публикувано на 13.07.24 в 19:38