Байер (Леверкузен) разгроми Байерн (Мюнхен) в Германия

Байер (Леверкузен) - Байерн (Мюнхен)

Невероятният сезон на Байер (Леверкузен) продължава, след като лидерът в германското футболно първенство постигна впечатляваща победа с 3:0 над Байерн (Мюнхен) в очаквания с огромен интерес мач от 21-ия кръг. Тимът на Шаби Алонсо вече има 55 точки и води с 5 пред Байерн, а също така остава и единствения непобеден отбор, както и с 31 поредни мача без поражение.

Десният бек Йосип Станишич, който играе в Леверкузен под наем от Байерн (Мюнхен), отбеляза първия гол в 18-ата минута. Алехандро Грималдо удвои минути след подновяването на мача, а Джереми Фримпонг оформи крайния резултат в последните секунди на празна врата. И без голямата си звезда в атаката Виктор Бонифейс, който е контузен, тимът от Леверкузен не остави съмнение, че е в много добро състояние и вече се превръща в сериозен претендент за титлата. Победата на Байер е напълно заслужена, защото те наложиха контрол от първите минути и доминираха в голяма част от мача. Шампионите подобриха представянето си през второто полувреме и по-точно след 60-ата минута, но това не им донесе никакъв реален резултат. Още по-притеснителното беше, че английският им голмайстор Хари Кейн не беше никакъв фактор в мача. Байер (Леверкузен), който никога не е бил шампион, в момента е и единственият отбор без загуба в петте най-силни първенства на континента. Те спечелиха 17 от 21 мача на континента, всичките си четири срещи за купата на страната, където вече са на четвъртфинал и всичките си шест мача в групата в Шампионската лига, за да стигнат осминафинал.

В Байерн имаше доста проблеми преди мача, като основните защитници Ким Мин-дже и Дайот Упамекано не бяха в най-доброто си състояние, а Мануел Нойер застана на вратата без да тренира цяла седмица заради болки в коляното. И те започнаха активно, като държаха топката в полето на домакините в първите 10 минути. Тогава Леверкузен създаде и първата опасност, но ударът Амин Адли не беше точен. 8 минути по-късно Роберт Андрих проби от ляво и пусна прострелно центриране, което Станишич oчакваше на задна греда и без проблем вкара. Този гол вдъхна увереност на домакините, които продължиха да застрашават Нойер. Капитанът трябваше да вади изстрел на Нейтън Тела, а Упамекано блокира в последния момент шут на Адли. Пет минути след началото на второто полувреме Нейтън Тела и Грималдо направиха двойно подаване, за да може последният да остане сам срещу вратаря и макар под ъгъл, прати топката под гредата за 2:0. Старши треньорът на баварците Томас Тухел пусна в игра Йозуа Кимих и Томас Мюлер, но нямаше кой знае колко драстична промяна. В последните секунди стана и 3:0, след като Фримпонг надбяга двама бранители и вкара на празна врата, докато Нойер се беше включил в атака.

Берое победи Славия с гол в края

Берое победи с 1:0 у дома Славия в мач от десетия кръг от Първа лига. Гола на Леандро Годой в допълнителното време осигури драматичния успех в полза на "зелените". В 12-ата минута Леандро Годой отправи удар от далечно разстояние, който не затрудни игралият за първи път през кампанията вратар Николай Кръстев. След малко повече от половин час..

публикувано на 27.09.24 в 22:09

Локомотив (Пловдив) спечели Черномореските игри

Академик (Пловдив) спечели баскетболния турнир от Черноморските игри. Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините на надпреварата Черно море с 83:77. За победителите Николай Титков вкара 25 точки, а Николай Михайлов добави 15 точки. Обрад Томич завърши с „дабъл-дабъл“ – 13 точки и 13 борби. За Черно море Тича Родни Първис..

публикувано на 27.09.24 в 20:53

Локомотив (София) и Хебър не си вкараха

Отборите на Локомотив (София) и Хебър завършиха наравно 0:0 в първия мач от десетия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда" не бе сред най-атрактивните, като най-интересният момент от него бе в 38-мата минута, когато гол на гостите от Пазарджик бе отменен заради нарушение срещу вратаря Александър Любенов...

публикувано на 27.09.24 в 19:57

Ботев (Пловдив) пусна в продажба билетите за Левски

Билетите за двубоя между Ботев (Пловдив) и Левски вече са в продажба, информираха от пловдивския футболен клуб. Дербито от 11-ия кръг на Първа лига е на 5 октомври (събота) от 20:00 часа на стадион "Христо Ботев". Пропуските за срещата вече са налични за закупуване в клубния магазин на „Колежа“, както и онлайн на kolezha.bg. Цените са както..

публикувано на 27.09.24 в 18:38

Потвърдено от Гуардиола: Родри е аут до края на сезона

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола потвърди, че испанският полузащитник на тима Родри ще бъде аут до края на сезона. 28-годишният футболист напусна терена рано в мача от 5-ия кръг на Висшата лига с Арсенал (2:2). Медицинският персонал диагностицира Родри с нараняване на кръстните връзки. „Тази сутрин той претърпя операция на..

публикувано на 27.09.24 в 18:37

Шумен победи Ямбол на Черномореските игри във Варна

Отборът на Шумен спечели третото място на провеждащите се във Варна Черноморски игри по баскетбол. В мач за третото място момчетата на треньора Янко Янков надделяха на отбора на Ямбол с 97:75. За победителите Бено Зечич завърши с "трипъл-дабъл" от 14 точки, 11 борби и 13 асистенции. За Ямбол Бенджамин Стивънс завърши с "дабъл-дабъл" от 10..

публикувано на 27.09.24 в 18:35
Александър Томаш

Александър Томаш: ЦСКА е рекордьор по титли, не по втори места

Треньорът на ЦСКА-София Александър Томаш даде пресконференция на Националния стадион "Васил Левски" преди гостуването на отбора на Черно море във Варна.  Той отново коментира всичко актуални въпроси около отбора. "Всеки един мач е важен и дава три точки. Изправяме се срещу доста стойностен отбор, в последните години и трудно се играе там във Варна...

публикувано на 27.09.24 в 12:56