Екипи на Районните служби "Пожарна безопасност и защита на населението" в област Ловеч са реагирали на над 50 сигнали за пожари в региона, като няма пострадали хора, но са нанесени сериозни материални щети.
В землището на ловешкото село Дъбрава огънят е унищожил почти 80 дка гора и 180 дка ливади.
Спасени са пет къщи, разположени в близост. Вероятна причина за пожара е небрежност при боравене с открит огън.
Две необитаеми къщи и сухи треви и храсти са изгорели в троянското село Голяма Желязна. Две къщи са изгорели и в село Велчево, община Априлци. Причините за тези два пожара се изясняват, като са образувани и досъдебни производства.
В луковитското село Торос е изгоряла лятна кухня, а огнеборците са спасили от пламъците къщата в имота.
Тежкотоварен автомобил пък се е запалил на пътя Ябланица – Луковит в района на село Златна Панега.
Още на 50 сигнали са реагирали огнеборците в Ловешко през двата почивни дни, като при тях не са нанесени материални щети, но са изгорели 1200 дка сухи треви и храсти.
След Консултативния съвет за национална сигурност при президента Румен Радев днес формациите от управляващото мнозинство ще се съберат отново на Съвет за съвместно управление. В него участват представители на партиите от парламентарното мнозинство, подкрепящи правителството. Днес те ще обсъдят бюджета и управленската програма на кабинета...
Днес се навършват 152 години от обесването на Апостола на свободата Васил Левски. На 18 февруари 1873 г. Левски е обесен в покрайнините на София от турските власти. Годишнината ще бъде отбелязана на 18 и 19 февруари с военни и общоградски ритуали с участието на представителни военни подразделения от Сухопътните войски, Военновъздушните сили,..
Консултативният съвет за национална сигурност ще заседава днес заради рисковете и заплахите, произтичащи от разпространението на наркотици и опиати сред подрастващите и от злоупотребата с тях. Заседанието беше свикано от президента Румен Радев, месец след смъртта на 14-годишно момче, което падна от високо след употреба на вейп с наркотично..
157 снегорина почистват снега в София. Извършени са обработки на пътната мрежа с избутване на снежна маса и разпръсване на смеси против заледяване в районите "Витоша", "Слатина", "Панчарево", "Илинден", "Овча купел" и "Слатина". Разпръскване на смеси против заледяване на обществено значими и вътрешно-квартални улици са извършени и в..
Полицията в Благоевград обяви за издирване 39-годишна жена от село Аврамово, община Якоруда, и 7-годишния и син. Двамата са в неизвестност от 10 февруари . По информация на техните близки, майката и детето са тръгнали с теснолинейката към Велинград , но жената не е взела мобилния си телефон . Съпругът на изчезналата Хава, който бил по..
Ученици от Средното училище „Емилиян Станев“ във Велико Търново представиха блестящи идеи как да изглеждат българските евробанкноти. Графичните дизайнери от 11-и клас не обсъждат идеята за или против еврото да смени българския лев, те защитават тезите си защо една или друга историческа личност заслужава да бъде на банкнотите и как се..
В рамките на отбелязването на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски във Враца организират факелно шествие. В него ще се включат ученици, представители на институциите и граждани. С 200 факли те ще преминат по пешеходната улица от паметника на Христо Ботев до монумента на Апостола в центъра на града. Там ще бъде представена..
Близо 200 деца ще вземат участие в 24-тия галаконцерт на лауреатите в конкурса "Млади фолклорни таланти" на предаването "Рано в неделя". Концертът..