Нападателят на френския Пари Сен Жермен - Килиан Мбапе вече е подписал договор с испанския Реал (Мадрид).

„Той подписа договор с Реал. Работата е свършена“, написа де Мон в социалната мрежа X.

Вчера RMC Sport обяви, че Мбапе е информирал футболистите на ПСЖ за напускането си.

Той е уведомил и президента на парижкия клуб Насер Ал-Хелаифи за напускане на отбора след изтичане на договора.

25-годишният Мбапе играе за ПСЖ от август 2017 г.

През сезон този сезон нападателят вкара 31 гола и направи 7 асистенции в 30 мача във всички турнири.

Заедно с парижани пет пъти става шампион на Франция.

Договорът на Мбапе със столичния клуб изтича през лятото на 2024 година.

По публикацията работи: Петър Ненов

Барселона се наложи с 2:1 над Атлетик Билбао

Барселона надигра Атлетик Билбао с голове на Ямал и Левандовски

Отборът на Барселона се наложи трудно с 2:1 у дома срещу Атлетик Билбао в среща от втория кръг в Примера дивисион.  Голове на Ламин Ямал и Роберт Левандовски във всяко от двете полувремена осигуриха втори пореден успех в полза на каталунците през сезона. Испанският национал Ямал откри головата сметка в 24-ата минута на мача, а до края на..

публикувано на 24.08.24 в 22:31
Арсенал победи кто гост с 2:0 Астън Вила

Арсенал измъкна 2:0 при гостуването на Астън Вила

Отборът на Арсенал победи Астън Вила с 2:0 в мач от втория кръг на английската Висша лига по футбол на стадион "Вила Парк".  Двубоят започна със закъснение, защото комуникационната система на съдиите не работеше. Малко след началото на срещата десният защитник на бирмингамци Мати Кеш се контузи след стъпване накриво.  В 16-та минута..

публикувано на 24.08.24 в 21:58
Борусия (Дортмунд) се наложи трудно с 2:0 над Айнтрахт (Франкфурт)

Борусия (Дортмунд) стартира сезона с трудна победа

Отборът на Борусия (Дортмунд) започна новия сезон в Германия с победа. В мач от първия кръг "жълто-черните" се наложиха трудно с 2:0 на своя стадион "Сигнал Идуна Парк" срещу Айнтрахт (Франкфурт). Срещата беше официален дебют за новия треньор на домакините Нури Шахин. В нея двамата вратари нямаха много работа и до развръзката се стигна през..

публикувано на 24.08.24 в 21:54
Парма се наложи над Милан с 2:1

Парма надигра Милан, Удинезе победи Лацио

Отборът на Парма се наложи над Милан с 2:1 във втория кръг от италианската Серия А. Денис Ман откри резултата за домакините още във втората минута на мача, като така завърши и първото полувреме. "Росонерите" все пак успяха да изравнят в 66-ата минута чрез американския национал Кристиан Пулишич. Това обаче не беше всичко, защото десет минути..

публикувано на 24.08.24 в 21:50
Примож Роглич

Роглич спечели осмия етап в Обиколката на Испания

Словенският колоездач Примож Роглич от тима Ред Бул-Бора-Хансгрое спечели осмия етап от Обиколката на Испания. Той завърши етапа между Убеда и Касорла, дълъг 159 км, за 3:38.34 часа. Роглич изпревари във финалния спринт двама испанци. Енрик Мас от Мовистар завърши на втора позиция планинския етап, а сънародникът му Микел Ланда от белгийския..

публикувано на 24.08.24 в 21:47
Томислав Стипич

Томислав Стипич: Просто не сме достатъчно добри, депресирани сме

Хърватският треньор на ЦСКА София - Томислав Стипич, не успя да намери обяснение защо отборът му допусна четвърта загуба от първите пет мача за новия сезон. Той обаче не смята да подава оставка заради представянето на тима и се надява на още един шанс с отбора. "Не знам, просто не сме достатъчно добри. Не бяхме добре, не бяхме агресивни,..

публикувано на 24.08.24 в 21:44
Александър Тунчев

Александър Тунчев: Диктувахме темпото и създавахме положения

Изказвания след мача от шестия кръг в Първа лига между Арда Кърджали и ЦСКА София (2:1): Александър Тунчев (старши треньор на Арда): "Победихме и съм доволен. Диктувахме темпото и създавахме ситуации. Вкарахме два гола, но пропуснахме още. Треперихме до самия край да не изпуснем победата.  Бяхме по-добри преди почивката, с контрола на..

публикувано на 24.08.24 в 21:41