Мартеницата трябва да се сплита, а не да се купува. Това каза в ексклузивно интервю за програма "Хоризонт" Баба Марта. Намери я Добромир Видев в Министерството на образованието. Там деца и ученици от 25 столични училища и детски градини в български празнични носии представиха свои ръчно изработени мартеници на благотворителен базар.
На въпрос "Как върви ли бизнесът?" Мира Мончева от 38-о училище "Васил Априлов", отговори, че се радва, че всички харесват произведенията им и ги купуват.
Заедно със съученичките си тя е направила мартенички, венчета и брошки.
"Важното е да ги носят със здраве, щастие и късмет".
А конкуренцията беше жестока. Затова хлапетата до щандовете привличаха с поздрава "Честита Баба Марта". А това даже спря и премиера. Николай Денков посети всички щандове.
"Ето един празник, който ни обединява. Той ще преживее още векове".
Децата и директорите отбелязаха, че парите ще бъдат дадени за благотворителност.
"Всички сме единни и се стараем да показваме най-доброто от себе си".
"В нашето училище има деца, които са в нужда. Вероятно средствата ще отидат за тях“, обясни Елеонора Лилова, директор на 2-ро средно училище "Акад. Емилиян Станев“ в София.
Баба Марта и асистентите й Екатерина и Бела пък показваха майсторството на плетенето на мартениците. Специално за "Хоризонт" Баба Марта каза, че това е по-добрият начин, за да може пожеланията наистина да са искрени.
"Тайната на мартеницата е да заплетем нашите сърдечни пожелания. Там да остане радостта, щедростта, светлината, обичта, доверието. Едно лично отношение винаги остава в усещането".
Автентични предмети и оръжия от Руско-турската освободителна война от 1877-78 година са показани в музей на открито във Велико Търново в чест на националния празник 3 март. Инициативата е на клубовете „Традиция“ в региона. Редки и оригинални образци на въоръжение от XVIII и XIX век и артефакти от Освободителната война се подредени до..
С цялото си сърце аз съм в този празник - 3 март. Да обичаш Родината и да почиташ героите, и да разказваш на младите какво се е случило, не е въпрос на мода, а на дълг, заяви писателката Силвия Томова в интервю пред БНР. В предаването "Преди всички" Томова заедно с писателя и драматург Недялко Славов коментираха темата за паметта и..
"В героичното минало на България е закодирано и нашето бъдеще. Най-истинският начин да почетем паметта и да съхраним завета на нашите предци, за които Отечеството е над всичко, е като се фокусираме върху просперитета на страната ни днес. България – домът, в който живеем и искаме да живеят и децата ни все по-добре, е най-голямата ценност, за която..
Държавни глави и лидери от цял свят честитиха на българския народ Националния празник 3 март в поздравителни адреси, изпратени до президента Румен Радев по повод отбелязването на 147 години от Освобождението на България, съобщиха от пресцентъра на държавния глава. 147 г. от Освобождението на България Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш..
Съединените щати трябва да помислят за борба с нелегалните имигранти, трафика на наркотици и престъпността, написа президентът доналд Тръмп в социалната си мрежа "Трут Соушъл". "Трябва да се тревожим по-малко за руския президент Владимир Путин и повече за банди изнасилвачи мигранти, наркобарони, убийци и хора от психиатрични болници, които..
По повод националния празник на България 3 март Държавният департамент на САЩ публикува на сайта си изявление на първия дипломат на САЩ Марко Рубио: "От името на САЩ, моля приемете най-топлите ми поздравления за вашия Ден на освобождението. След 122 г. на дипломатически отношения, приятелството и тясното сътрудничество между нашите..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна посока, каза историкът проф. Пламен Павлов в интервю пред БНР. "Днешните политици, ако не са в състояние да излязат от примитивните емоции, винаги в подобни моменти , не дай си Боже да имаме..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Цялото интервю на Снежана Иванова с Радан Кънев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Моделът "Кой" продължава да се утвърждава . Имаме силни съмнения, че Делян Пеевски упражнява натиск и търговия с влияние през бюджета на страната ...