Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Трифон Попов от Медицинския университет спечели наградата "Студент на годината 2023"

Снимка: БТА

Трифон Попов от Медицинския университет в София спечели наградата "Студент на годината 2023". На тържествена церемония в УНСС премиерът  Николай Денков връчи отличието на петокурскника по специалност "Медицина".
 

Премиерът поздрави всички присъстващи с празника 1 март и отбеляза, че той добре е съчетан с връчването на Националния приз "Студент на годината - 2023".

"За да бъдеш студент, който ще успее в живота, не е важно да си вземеш изпитите само с петици и шестици, а и да участваш в различни дейности, каза премиерът. Той отбеляза също, че половината от Министерския съвет е тук, защото от правителството искат да покажат уважение към студентите и Националното представителство на студентските съвет"и.

Министърът-председателят пожела да види Трифон Попов и като участник в наградите за наука "Питагор".

Трифон Попов е студент в пети курс, в специалност "Медицина". Стипендиант е на фондацията "Еврика". Активно се занимава с научни изследвания и проекти, част е от асоциацията на студентите по медицина в София.

Премиерът пожела успех на всички номинирани и отличени в различните 15 категории на конкурса "Студент на годината". Тазгодишното издание е 17 то поред.


По публикацията работи: Георги Даскалов


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Кипър ще загуби над 13 млрд. евро, ако не бъдат предприети мерки за климатичните промени

Кипър ще претърпи загуби от над 13 млрд. евро до 2050 г., ако не бъдат предприети незабавни мерки за адаптация към климатичните промени. Финансовата цена на бездействието срещу климатичната криза е изчислена от научен екип от Кипърския институт в нов доклад за нейните икономически и социални последици. Изменението на климата бързо се превръща..

публикувано на 27.04.25 в 04:02
Гордън Браун

Гордън Браун подаде жалба срещу вестникарската империя на Рупърт Мърдок

Бившият британски премиер Гордън Браун подаде нова жалба до британската полиция по повод на твърдения, че вестникарската империя на Рупърт Мърдок е възпрепятствала правосъдието, след като заяви, че е разговарял с полицаи, участвали в първоначалното разследване за хакване на телефони. В статия за "Гардиън" Браун казва, че един от детективите е заявил, че..

публикувано на 27.04.25 в 03:53
Пожарникари работят на мястото на експлозията в пристанището.

Жертвите на експлозията в Иран вече са 8, а ранените - над 700

Броят на жертвите на експлозията на пристанището "Шахид Раджае" в Южен Иран достигна осем. Повече от 700 са ранените, предаде Ройтерс. Според Хосейн Зафари, говорител на иранската Организация за управление на кризите, взривът изглежда е бил причинен от лошо съхранение на химически вещества в контейнери на пристанището, което се намира близо до..

публикувано на 26.04.25 в 22:01
Хотел в Кипър

Кипър развива специалните форми на туризъм

Кипър отчита "забележителни резултати" в развитието на специалните форми на туризъм, които са "ключът" към постепенното превръщане на страната в целогодишна дестинация. Това заяви заместник-министърът на туризма Костас Кумис при откриването на 26-тото международно туристическо изложение Travel Expo Cyprus 2025, което се провежда днес и утре в..

публикувано на 26.04.25 в 21:56

Фолклорен семинар се проведе в село Николово

Русенското село Николово бе домакин на танцов фолклорен семинар, на който автентичните си хора̀ представиха хърцоите от Старо село и Николово. Инициатор е Александър Трендафилов, ръководител на столичния клуб “От извора”. С традиционни местни гозби, приготвени от дейците на Народно читалище “Пробуда 1901 г” в село Николово, бяха посрещнати..

публикувано на 26.04.25 в 21:50

Ремонтират три от подходите към Кюстендил

Започва ремонтът на три от подходите откъм източната част на Кюстендил, обяви кметът на Общината инж. Огнян Атанасов. Средствата са по капиталовите разходи в бюджета, който предстои да бъде гласуван и с национално финансиране. Освен това Общината закупи нова маркировки полагаща машина, която ще бъде използвана след ремонтите. Единият е..

публикувано на 26.04.25 в 21:32

МТСП финансира тази година 56 проектни предложения по "Красива България"

Министерството на труда и социалната политика ще финансира през тази година 56 проектни предложения по Проект "Красива България” за подобряване на обществената среда, социалната инфраструктура и за осигуряване на достъпност. С реализирането им ще се обновят и ремонтират детски ясли и градини, училища, читалища, административни сгради, здравни и социални..

публикувано на 26.04.25 в 20:54