Парламентарната група на коалиция "Продължаваме промяната - Демократична България" обяви, че ще предложи утре (6 март) Народното събрание ефективно да приеме чрез гласуване оставката на правителството на Николай Денков.
От ПП-ДБ приемат решението на националното съвещание на ГЕРБ да даде мандат за преговори за коалиционно споразумение като стъпка към създаването на атмосфера за конструктивен диалог. ПП-ДБ призовават ГЕРБ да започнат преговорите веднага след като вицепремиерът Мария Габриел се завърне в страната.
Преговорният екип на ПП-ДБ ще се състои от лидерите на коалицията и сегашния премиер Николай Денков.
Никой не иска да се стига до избори, каза съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков. Той определи проекта на споразумение, предложен от ГЕРБ, като "конструктивен":
"Има неща, които са конструктивно предложени. Аз харесвам примерно идеята за вето. Всъщност това беше идея, предложена от нас, но те явно са го припознали. Това е една добра стъпка напред. Едновременно с това част от приоритетите - като еврозоната, пак са сложени на преден план. Имаме неща за какво да говорим, но имаме и неща, за които имаме различия. В момента щом седнем заедно с колегите, ние ще излъчим самите лидери да седнат в преговорния екип, защото всеки ден е от значение".
Победителят от 75-ия фестивал на италианската песен Оли, се отказа от правото си да участва на конкурса "Евровизия" в Базел през май. На негово място, Италия ще представи втория в класирането на "Санремо" Лучо Корси. Решението на Оли да не участва в Базел се очакваше, откакто приключи "Санремо" преди седмица. Накрая, чрез социалните мрежи,..
Пограничните общини Свищов и Зимнич от двете страни на река Дунав очакват близо 1 500 000 евро европейско финансиране за предотвратяване на наводнения. Инициативите за зелена инфраструктура и залесяване за адаптация към изменението на климата в районите на Зимнич и Свищов предвиждат за две години от българската и румънската страна на Дунав да..
"Без съмнение става въпрос за терористичен акт" - така коментира тази вечер президентът на Франция Еманюел Макрон нападението с нож в град Мюлуз по време на демонстрация, при което загина един човек, двама полицаи са сериозно ранени, а други трима - по-леко. 37-годишният нападател, роден в Алжир, е нападнал служителите на реда с думите "Аллах е..
Трите най-големи центристки партии в австрийския парламент съобщиха, че са близо до това да постигнат съгласие за коалиционно правителство, близо пет месеца след общите избори, спечелени от крайнодясната Партия на свободата, която не успя да постигне мнозинство. Евентуално окончателно споразумение между консервативната Народна партия,..
Билетите за концерта на Лили Иванова през месец май тази година, който ще е в Народния театър "Иван Вазов", се продават на цени от 150 до 1000 лева и по-голямата част от тях вече са изкупени. Все още има единични пропуски за 250, 300, 400 и 700 лева за концерта в София. От билетите на цена 1000 лева са останали едва 3. Това става ясно от..
САЩ могат да спрат достъпа на Украйна до системата за сателитен интернет "Старлинк", ако не бъде постигната сделка за природните ресурси, писа "Ройтерс", а малко след това полските власти обявиха, че плащат и ще продължат да плащат абонамента на Украйна за услугата. "Старлинк" осигурява интернет за военните на Украйна и използва системата,..
В 17 ч. на площад "Света Неделя" в София се събраха участниците в "Луковмарш". Протест срещу провеждането на "Луковмарш" в София Ществието беше забранено със заповед на кмета Васил Терзиев, но впоследствие съдът отмени забраната на градоначалника. Събитието се провежда при изключително засилено полицейско присъствие. Хората се..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..